Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csajok tegnap azt mondták a...

Csajok tegnap azt mondták a hírekben h 2012-től lesz 2év a gyes. Most akkor mi is van?

Figyelt kérdés
2010. márc. 13. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!Erre én is felfigyeltem, de nem igazán értem, remélem van aki igen:)

Bocsi, hogy nem tudtam értelmes választ adni...

2010. márc. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
akinek 2012-ben lesz 2 éves a gyereke, akkor neki fog 2 év lenni a gyes. Te a szülés idejére gondolsz, a tv-ben a gyerek életkorára gondoltak.
2010. márc. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

jaj de jó:( már kezdtem örülni.

Azért köszi

2010. márc. 13. 08:35
 4/5 anonim ***** válasza:
én olyat is hallottam, hogy 2 év munkaviszonynak kell lennie ahhoz h 2 évig kapj gyedet.... de ebből a 2. naptári évből számítják h mennyit kapsz majd... nagyon remélem hogy nem így van, mert ez miatt várnunk kéne még fél évet, h 2 évig kapjam meg, annyit meg nem szeretnék már:(
2011. márc. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

így van pontosan:

"Ha gyermeked 2010. április 30 után született a gyed időtartama meg fog egyezeni a szülést megelőző 2 évben biztosításban eltöltött napok számával, de legfeljebb a gyermek 2. életévének betöltéséig jár. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a gyed időtartama minimum egy év lesz(hiszen egyáltalán nem jár , ha nincs meg a 365 biztosításban eltöltött idő) maximum kb másfél év (mivel a tgyás lejárta után igényelhető). Ezen az intervallumon pedig annyi napon jár, amennyi napig biztosított voltál a szülés előtt"

2011. márc. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!