Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan, mintha nem tudna...

Olyan, mintha nem tudna cumizni a lányom. A cumiban lehet as hiba, vagy neki nem jó a technikája?

Figyelt kérdés

3 és fél hónapos a kislányom, olyan 2 hetes volt, mikor először adtam neki cumit, elfogadta, tetszett neki egyből. Egyetlen gond van: nem tudja a szájában tartani a cumit. Nem szándékosan löki ki, már figyeltem direkt, egyszerűen kiesik neki, ahogy szívja. És ilyenkor persze egyből visít, hogy adjam neki vissza. Eleinte úgy gondoltam, hogy ez oké, majd idővel megtanulja, de nem látom, hogy javulna. 4 féle cumit próbáltunk, ebből 2-t fogad el szívesen, a cseresznye alakú Baby Bruint, és a Tommee Tippeet. Van egy MAM, azt néha elfogadja, de nem éppen a kedvence. A TT cumival előfordul néha, hogy sétánál a szájában marad valami csoda folytán, de 90%-ban azt játszuj, hogy kiesik, visít, visszaadom, majd 5-10 másodpercen belül elölről az egészet. Emiatt próbálok neki inkább nem adni egyáltalán, de ez nem mindig lehetséges, sokszor kéri. Szépen elalszik vele, ha véletlenül a szájában marad, gyönyörűen nyugtatja magát, ezért adnám én neki, de így csak az van, hogy mivel folyton kiesik, bepöccen és nem alszik végül egyáltalán. Ha meg nincs cumi, akkor az a baj sokszor.

Ilyen esetekben mi a gond? Próbáljak másfajta cumit, vagy a kislányom technikája nem jó? Anyatejes baba egyébként, ciciből szépen eszik, de a cumisüveg se okoz neki gondot, ha éppen megyünk valahová, és ott kéne megetetnem. Csak a játszócumi nem megy, pedig igényelné.


2015. okt. 19. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Probalj meg mas fajtat, nalunk is a sokadik valt be.

En neha kitamasztom neki, pl jatekkal.

2015. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, azt én is szoktam, akkor tök jól elvan :D

De valahogy előbb-utóbb úgyis kibűvészkedi a szájából :D

Azért ennyi idősen már meg kéne tartania a cumit, nem?

2015. okt. 19. 12:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Kisebb méretű cumi?
2015. okt. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Újszülött kortól használható cumijai vannak, kisebbet nem nagyon tudok szerezni :)
2015. okt. 19. 13:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam szájából is állandóan kiesett. Örültem is neki, nem erőltettem, sőt inkább a cumisüveget is eltettük jó mélyre a szekrénybe. A kistesónál már alapból meg se próbáljuk a cumit. Mindig olyan büszke vagyok, amikor 2-3 éves gyerekeket látok az utcán cumival a szájukban, hogy az én másfél évesem nem cumizik, helyette teli szájjal vigyorog és mutatja a szép fogacskáit!
2015. okt. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!