Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora volt az az összeg,...

Mekkora volt az az összeg, amit a babaholmikra költöttetek?

Figyelt kérdés

Mindent újonnan veszünk, a pici születésére szeretném volna az utolsó cumit is a helyére tenni. Viszont anyukám szerint eszméletlen hosszú és felesleges a lista...

Szóval kíváncsi lennék, hogy ki mennyit költött mindennel együtt a babadolgokra (bútor, babakocsi, ruhák, etc.).


2015. okt. 23. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:

A hosszú és felesleges lista és az, hogy ki mennyit költött, az hogy kapcsolódik össze?

Ha valaki Mima babakocsit vett és Stokke ágyat, az kolthetett annyit, mint aki popsitorlo melegítőre meg 48 cumisuvegre költött.

Mi van a listadon?

2015. okt. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából minden.

Mert a babadolgok nagy részét külföldről rendelem, így a Babies R Us oldalán mentem és kategóriánként írtam össze, hogy miből mennyi kell, szóval egy elég tartalmas listát sikerült összeírjak. Délután majd elküldöm priviben, ha gondolod, csak az a másik notebookon van.

2015. okt. 23. 14:15
 3/7 anonim ***** válasza:

5 éve volt, szóval az árak azóta változtak, de mi egy nagybevásárlást csináltunk, ekkor kereken 100 000 Ft-ot fizettünk. Ez nagyon megmaradt. :) Ebben a babakocsi nem volt benne, mert azt a keresztszülőktől kapta és a légzésfigyelő, meg a lázmérő amit anya vett. Meg a babakád, etetőszék amit csak a születése után vettünk meg babonából. Amúgy minden benne volt,ami a szülésre, meg úgy az első 3 hónapra kellett. A bútor egy nagyon klassz kombi kiságyban kimerült, a ruháit kencéit a szekrénysorba raktam.

Szerintem nekünk sikerült egy frappáns listát összerakni, de még így is volt amit utólag feleslegesnek gondolok. pl a zenélő forgó a kiságy fölé aranyos, de kétszer nem volt felhúzva meg a baldachin, ami szintén szép, csak nagyon zavaró.

2015. okt. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok. A légzésfigyelő és a lázmérő egy 20-as volt. A kád 4000 Ft, az etetőszék pedig 15000.
2015. okt. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első gyereknél kb 500 000Ft-ot költöttünk a gyerek születése előtt. Mellszívó, babakocsi, kiságy, mikrós fertőtlenítő, játszószőnyeg, ilyenek.

Ezeknek 90%-a feleslegesnek bizonyult, sok dolgot ki sem bontottunk.

Második gyerekre kb 2db új cumisüveget invesztáltunk be, és az sem kellett, úgyhogy szerintem ami kell a teljesség igénye nélkül:

- 5-6 váltás ruha (A többit megkapod a rokonoktól :-D )

- iszonyat mennyiségű pelus (1-eset csak akkor vegyél, ha nagyon pici a babád, általában 2-essel simán lehet kezdeni, ha visszahajtod az első 2 hétben a derekát kicsit) Ebből véééégtelen mennyiség kell, vagy mosható pelus (én ehhez lusta vagyok)

- 30db textilpelus

- 2db cumisüveg (remélhetőleg nem fog kelleni, de jó, ha van talonban)

- én javaslok 3-4 Medela itatópoharat üveg helyett (kb 200Ft/db)

- személyes javaslat: SNS Szoptanít szett, hogy ha esetleg pótolni kell a szopi mellett, akkor is legyen egy szoptatás-közeli megoldás

- légzésfigyelő (javaslom a Respisense pelusra szerelhető változatot, nálunk három gyereket kiszolgált hiba nélkül)

- Pelenkázódeszka (a legocsóbb, és legegyszerűbb megoldás, ha a kár szélére fekteted, nem kell hiper szuper állványos, arról csak leesik a gyerek)

- Ha mindenképpen másik szobában akarod altatni, akkor persze kiságy, de én mindhármat magam mellett tartottam az ágyban, amíg folyamatosan szopiztak, mert egyszerűbb volt úgy az élet. (IKEÁs ágyneműtartó vászontároló 60*50*10cenis, abba kókuszmatrac, arra kis lepedő, azt az egészet a mi matracunkra a fejem mellé. Nem esik ki belőle, nem tudsz ráfeküdni a gyerekre, közel van, és neked sem kell kikelni az ágyból minden nyekkenésre ;-) )

- Babakocsi: ha nagyon kocsizni szeretnél, persze kell, de nem minden gyerek bírja. Nekem a nagyobbik csak hordozókendőben volt el, a középső fele-fele arányban kocsizott/kendőzött, a legkisebbik először csak kocsiban akart aludni, utána csak kendőben, most megint kocsizunk, szóval változó)

- Lactinatal, vagy MoreMilk Plus kapszula (Nekem a Lactinatal sokkal jobban bejött, de a másik sem rossz)

Ami a legfontosabb:

- citromfű tea neked, hogy nyugodt maradj :-D

- felkészíteni apát, hogy igen, éjjel is fog sírni a baba, esetleg neki valami füldugót, nyugibogyót összeszedni :-D

- babzsákfotel neked!!!!! Király dolog! Lehet benne szopiztatni, aludni, pihizni, a gyereknek a pihenőszék helyett is remek, később meg bokszzsáknak :-D

KB ennyi.

A gyereknek elsősorban rád van szüksége, neked meg a rokonok támogatására ;-) Amire még szükséged lehet, azt út közben gyorsan be lehet szerezni, ne adj ki előre pénzt olyan dologra, ami nem szükséges.

Kezdjétek el betárolni a mélyhűtőbe a kiadagolt kajákat neked ;-)

2015. okt. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kb. 100ezret költöttünk és kb. ugyanilyen értékben kaptunk felszerelést. Minden használt, de jó minőségű volt. Újonnan kb. 1 millió körül költöttem volna és semmivel sem lett volna több, vagy jobb felszerelésünk.
2015. okt. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igazán fogsz releváns válaszokat kapni. Nyilvánvaló, hogy te sokkal sokkal többet fogsz költeni a külföldröl rendelt cuccokra, mint azok, akik megvettek otthon egy 20.000es kiságyat. A babies r us amúgy sem az olcsoságárol hires.

Belinkelnéd a listát, hogy megirhassuk nekünk mi volt hasznos/felesleges? Azzal többet tudnánk segiteni, mint azzal, ha megirjuk, mennyit költöttünk.

2015. okt. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!