Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mekkora kínzás...

Szerintetek mekkora kínzás ébrentartani (=vagyis nem rögtön letenni aludni) egy pár hónapos kisbabát, hogy kicsit később feküdjön le mint gondolná?

Figyelt kérdés

Nem sír meg semmi, csak látszik rajta hogy jó álmos. És nem órákról beszélek hanem csak negyed-félórákról. (A nagyon hajnali kelés elkerülése végett volna jó.) (Illetve ha aztán még az ágyban gagyorászik percekig akkor az azt jelenti hogy nem is volt annyia nagyon álmos mint gondoltam, vagy csak így alszik el és ebből ne vonjak le semmit?)

Mert az apja letudja annyival hogy este van, lehet álmos. De én nekem mindig olyan rossz érzésem van ettől..



2015. okt. 26. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
miért lenne kínzás...napi rendet kell kialakítani, ha már elég idős a baba hozzá, szerintem 4-5 hós kortól el lehet kezdeni az alapokat, mi is akkor tájt kezdtük...fix időpontokat jelöltünk meg az evéshez és az alváshoz, és akkor tettük le a babát, amikor ott volt az ideje. ha nyűgös volt hát nyűgös volt, akkor addig dajkáltam, játszottam vele, míg le nem tudtam őt kötni, és most úgy tűnik hogy jól csináltam akkor, mert nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott 1,5 éves, és nagyon jó napirendünk van, szinte sose tér el tőle.
2015. okt. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

csak olyan álmos szegény... de örülök a megnyugtató válasznak.

és mennyi idő alatt állt be nálatok a rend? pl a lefekvés ideje?

2015. okt. 26. 18:17
 3/11 anonim ***** válasza:

kimerült baba rosszabbul alszik..

ha jól tele van a pocakja, akkor alszanak jó hosszút :)


az én gyerekem magától tolta ki az éjszakákat szép fokozatosan egyre hosszabbra

de én addig is 3 órás rendszerben szoptattam-altattam(ha tudtam)magától hagyta el először az este 10-es evést később a hajnal 3-ast, és így tovább.


én nem "kínoznám"

2015. okt. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

*nálunk 3 hósan hagyta el az este 10 órási evést

4 hósan a hajnal 3-asat

2015. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
igenám, de sajnos félreértettetek. nem az éjszakai evésről beszélek hanem a nagyon nagyon korai ébredésről... 4-5-6
2015. okt. 26. 19:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod, de nem biztos hogy később fog kelni ha később teszed le, lehet ugyanakkor kel és még fáradt is lesz.
2015. okt. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
bízom benne, hogy idővel átáll. de amúgy később is kel, csak talán nem épp annyival
2015. okt. 27. 07:08
 8/11 anonim ***** válasza:

5-re


igen, a korai kelés is egyre későbbre nyúlik majd magától is

de a 7 órai kelés szerintem normális lesz, későbbre nem érdemes kitolni, max fél 8

2015. okt. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os nálunk pont így volt :)


ha 8 kor, ha 10 kor tettem le ugyanakkor kelt :)

2015. okt. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy nagyon-nagyon pici baba persze hogy megéhezik hajnalra. Ne akard beidomítani, h később egyen, ő nem a te igényeidet tartja szem előtt, és az anyaság sem a te igényeidről szól. Nem akarlak kioktatni félre ne értsd, csak eg ilyen csöppinek persze, h korog a pocija hajnalok hajnalán. etesd úgy, ahogy ő igényli.

Én inkább a napközbeni alvását korrigáltam, amikor az ebéd utánira ütemezett alvást be akartuk állítani. Akkor a délelőtti elalvását próbáltam figyelem felkeltéssel, játékkal késleltetni.

2015. nov. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!