Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ötletek, segítség, tapasztalat...

Ötletek, segítség, tapasztalat allergia ügyben?

Figyelt kérdés
Kislányom hónapos, 3 napja (hétfő, tegnap, ma) napi két széklete van, az első mindig délelőtt, és teljesen híg, csak a színe és a szaga miatt egyértelmű, hogy széklet volt, teljesen eláztatja a ruháját is, a második pedig délután jön, szilárdabb, nem folyós, csak szimplán laza. Szagra olyan, mint az anyatejes széklet, színre pedig sárgásbarna mindkettő. Nem beteg, nem lázas, nincs hőemelkedése sem. Ételallergiára gyanakszom. Újat nem evett, semmi olyat, amit az elmúlt hónapokban nem, kivéve szombaton, vacsira tojásrántottát kapott életében először. Valamint, ma "tudatosult" bennem, hogy a Kinder tejszeletben, amit nagyon szeret, és hetente meg is eszik 3-4-et, méz is van (hosszútávon lehet baj ebből?). Plusz, kb. 2 hónapja Béres cseppet adok neki, leginkább megelőzés célból, esetleg az? Tejtermékeket trappista sajton és krémtúrón kívül nem eszik, tejet nem iszik, tápszert kap még mindig, a korának megfelelőt, bár, az is gyanús lehet, kb. 1 hónapja váltottunk Junior italra. Egyenlőre csak gondolkodni próbálok, de még ötletem sincs. Esetleg valakinek a fenti tünetek alapján valami elképzelése?
2010. márc. 17. 22:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, lemaradt, hogy 14 (hónapos).
2010. márc. 17. 22:06
 2/7 anonim ***** válasza:
Valami más lehet,nem allergia.Már ehet tejet is,és minden mást.A mézet már pici korban is lehet adni nekik.Csupán azért nem ajánlják,mert ha sok mézet kap,az vizet von el a szervezetéből.A Kinder-szeletben pedig nagyon kevés méz lehet.
2010. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam vírusra is, mármint, hogy benyelt valamit, csak az a fura, hogy a napi egy hasmenéses peluson kívül nincs más tünet. A kedélyállapota is olyan, mint bármikor máskor, és eszik/iszik ugyanúgy, ahogy mindig is. Teljesen tanácstalan vagyok. A doki azt mondta, hogy ha még a hét vége felé is megmarad ez a napi egy hasmenés, akkor ad beutalót széklet elemzésre.
2010. márc. 17. 22:22
 4/7 anonim ***** válasza:
ha napokig fennél, tényleg jobb megnézetni. mézet a botulizmus miatt nem ehetnek a babák, nem a víz miatt, de 1 éves kortól mehet már az is. nem tudom, h allergai v sem, lehet, h vírus, esetleg ha fogzik...
2010. márc. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
fennáll... bocsi
2010. márc. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, fogzás is befigyelhet, ma megnéztem nagy ellenkezésére szegénykémnek az ínyét, 6 fogunk már van (alul kettő, felül négy), és felül jobboldalon a hetedik mintha jönne, átlátszik az ínyen. Igazából ennek örülnék a legjobban, ha csak erről lenne szó....
2010. márc. 17. 22:36
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. márc. 18. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!