Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes babam nem akar enni...

5 hetes babam nem akar enni es ha eszik is kibukja, vigyem orvoshoz vagy ez normalis?

Figyelt kérdés
Este 9-kor evett normalisan, a szokasos szopi mindket cicibol es 60 ml tapszer potlasnak. Ejjel 3-kor ebredt, szinten szopi, a tapszerbol alig evett es bukott is. Reggel 5-kor szopizott egy nagyon kevesett, csak egyik cici kellett neki, tapszert egyaltalan nem fogadta el. 8-kor sirt de most megkevesebbet szopizott es bukott is egy keveset ugyhogy a tapszert meg sem mertem probalni. Most a hintajaban ul, nezi a szines forgot a feje felett es elvan, nem sir, zsimbelodik. Normalis ez, hogy neha nem esznek sokat vagy vigyem el dokihoz?
2010. márc. 18. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet nem kellene neki a tápszer, a bukás ilyen idősen normális, egyrészt még nem zár tökéletesen a gyomorszájuk, másrészt a többletet visszaküldik:) Próbáld csak a szopit, ne erőltesd a tápszert, és figyeld a kicsit. Ha nyűgös, túl sokat alszik, és a pisis pelusa, kevés még a súlya sem gyarapodik, akkor kevés neki a kaja.

ҝ

2010. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen ne adjál neki tápszert, csak szopit!
2010. márc. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen lanyok. Az a gond, hogy nincs merlegem igy fogalmam sincs mennyit szopizik de jovoheten kapok egyett kolcson akkor mar konnyebb lesz. A tapszert azert kapja mert 2 hetesen esett a sulya es sokat sirt igy a vedono azt tanacsolta potoljuk mert nem eleg a tejem. Lehet azota valtozott a helyzet. Koszi megegyszer a valaszokat.
2010. márc. 18. 09:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én babám öt hetesen 40-60ml szopott igaz hogy két óránként mellre kellett tennem de inkább mint a tápszer.Azért bukhat a picid mert elég neki az anyatej és nem kell neki a tápszer.A védőnő meg azt mond amit akar .
2010. márc. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt tanácsolta a védőnő, amikor 2 hetes volt. Én is adtam tápszert, amit a mai napig bánok. Akkoriban az ő tanácsára 1 mellből szoptattam, és ezért nem lakott jól. Most már egy ideje 2 mellből szoptatok, és jóval kevesebb tápszer kell mint másfél hónapja (most 3 hónapos). És jóval kevesebbet is bukik, mióta kevesebb tápszert eszik. De pótlás még mindig kell, mert sajnos türelmetlenül szopik.

Ezen kívül nálunk is van olyan, hogy alig eszik, de még nem tartott 1-2 napnál tovább ez a periódus. Van, hogy többet eszik, van, hogy kevesebbet. A mennyiséget nem tudom, csak az időtartamot, mivel nincs mérlegem, mert szerintem csak idegesíteném magam vele. Amíg jó kedélyű, addig nem izgatom magam rajta. Valamint olvastam olyat, hogy egy jól szopó kisbaba akár 5-6 perc alatt ki tudja szívni a neki szükséges mennyiséget.

2010. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom mindenkinek, sokat segitettetek. Meg mindig nezelodik a kis draga es jelet sem mutatja annak, hogy ehes lenne. Lehet tenleg elegett szopizott gyorsan. :)
2010. márc. 18. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!