Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kislányom még...

5 hónapos kislányom még mindig bukik, pedig a hasi UH alapján minden rendben van vele, van még így valaki?

Figyelt kérdés
Kislányom nagyon sokszor bukik, szinte minden evés után. A legrosszabb, hogy ha lerakom hasra és összebukja az egész játszószőnyeget, a játékait, mindent. Hiába várok, tehát nem azonnal rakom le hasra. De ha nem is hasra rakom, akkor is átfordul már szóval mindegy is. Egészséges teljesen, 6 hetesen volt a kötelező UH. Amúgy csak anyatejes. Tudok valamit tenni az ügy érdekében, vagy türelem és elmúlik?
2015. nov. 18. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom kb 6 hónapos koráig bukott minden szopi után. A házi orvos először csak annyit mondott, hogy emeljem meg a kiságy azon végét, ahol a feje van. Ez persze semmit nem hatott. Nőni se nőtt úgy ahogy kellett volna. Ahhoz képest, hogy 4kg-val született 6 hónaposan még nem volt 6kg se. Akkor elvittem gasztrora. Ott annyit csináltak égen földön, hogy vért vettek tőle majd kapott ilyen turbó tápszert amitől 1 hónap alatt híznia kellett volna 2kg-ot. Természetesen nem adtam neki. Ahogy egyre több szilárd ételt kapott úgy múlt el fokozatosan a bukás is. Szóval szerintem légy türelemmel, remélhetőleg nálatok is fog ez változni. (ja és nekünk nem volt 6 hetesen se UH)
2015. nov. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez biztató, köszi! Mármint hogy 6 hós korában elmúlt. A súlygyarapodással nálunk nincs gond, 2.8 kg-mal született és most 6.5 kg. Mennyiségre nem sok a bukás , csak gyakoriságra.
2015. nov. 18. 11:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én kicsim is rettentő bukós volt (anyatejes).

Viszont a gyarapodásával nem volt gond.

Voltunk mi is ultrahangon, semmi negatív eredmény.


Akkor múlt el nála, amikor ráállt a pépes ételekre.

Ma már egy mindenevő egy éves, pár hónapja 10%ig bukásmentes. :D

2015. nov. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%ig akart lenni. (autokorrekt)
2015. nov. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányom is bukós volt, napi szinten voltak bukások, ez kb 7 hónapos korában szűnt meg. Egyébként ez teljesen normális, vannak olyan babák akik 7-8 hónapos korukig is buknak, ha közben a baba közérzete jó és szépen fejlődik akkor nem kell aggódni miatta!
2015. nov. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányom is így volt. A hozzátáplálással egyre kevésbé volt bukós, bár a puffasztós ételeket és a tejet csak később tudtam bevezetni, mint az ajánlott, mert fájt tőle a hasa. És még most, 6 évesen is rosszul van az autóban, ha tejterméket eszik előtte, akkor például biztos hogy hány. Egyszerűen érzékenyebb a gyomra.
2015. nov. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
8 hónaposan is bukott még a lányom.a zt mondta a védőnő hogy amíg döntő többségében folyékonyat eszik (a gyümölcs is az) addig bukni fog...8-9 hósan mikor már csak reggel este szopizott, már nem bukott
2015. nov. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
10 hosan mult el nalunk is. Addigra zar rendesen a gyomorszajuk. Addig oltoztunk naponta parszor. Pedig mar szilard eteleket evett.
2015. nov. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk még 1 évesen is jött vissza anyatej vagy tápszer.

De tejfehérje érzékeny,miután kiderült,sokkal jobb lett a helyzet. (gyógyszert is kapott a reflux miatt,illetve a neocate nevű tápszert eszi a mai napig).

Sajnálom,hogy mindenki normálisnak vélte,hogy már nem evett,nem ivott a gyerek,mert állandóan jött vissza a sav.Fogyott is,ez is "normális"...

Magánban tudtuk kivizsgáltatni,de nagyon megérte.

2015. nov. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiam akkor hagyta abba, amikor felállt 8 hó körül és már többet ácsorgott, mint kúszott mászott. Emlékszem, még 8 hónaposan is összebukta álmában az ágyát lecsóval. Húzhattuk át az egészet.


A kicsi is ugyan olyan sajnos, naponta 15 textilpelust és kistörölközőt mosok + a ruhák.


Ha szépen fejlődik, nem fogy, akkor em gond.


(Engem kórházba akartak anno küldeni, mert én fogytam a sok bukás miatt. Anyám elkezdett tejbegrízzel etetni, hogy bent maradjon valami - akkor az volt a megoldás. Biztos tőlem örökölték a fiúk.)

2015. nov. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!