Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol lehet a baba fogát...

Mikortol lehet a baba fogát fogkrémmel mosni és milyen fogkrémmel (márkát irjatok)? Ameddig nem lehet fogkrémel addig csak fogkefével tisztitsam (babafogkefe), hányszor 1 nap?

Figyelt kérdés
2008. szept. 13. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden fogkrém dobozán rajta van, hogy hány éves kortól ajánlott. Azért, mert általában a gyerekek megeszik a fogkeféről. Akkor tegyél rá fogkrémet, ha biztosan tudod, nem nyeli le! Sima vízzel bármikor megtisztíthatod a fogát. Étkezések után nyugodtan, hamarabb megszokja a rendszerességet.
2008. szept. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csináltam a fiamnál hogy babafogkefével mostam a fogacskáit, az első fog kinövését követően. Eleinte este a kádban csak úgy fogkrém nélkül, hogy megszokja a fogmosást és a fogkefét. Fogkrémet már onnantól használtunk hogy megtanítottam köpni, de akkor is csak egy icipici fogkrémet. Sajnos már nem emlékszem milyen márkát használtam, de kifejezetten gyerekfogkrém volt és arra emlékszem hogy nem gyümölcsös ízű. Sose veszek a gyerekeknek gyümölcsös ízű, meg nyalánk ízű fogkrémet, csak mentolosat, és gyerekfogkrémet. Most Aquafrest használunk ( maci van a dobozán ) a fiam 5 éves és a megszokott rendszeres fogmosásnak köszönhetően a fogmosás számára alapértelmezett tevékenység és ragyogó hibátlanok a fogai.

Nem értek egyet azzal az állásponttal hogy a gyerekeknek akkor kell elkezdeni fogat mostni ha már sok foga van. Minél előbb tartoik bele a mindennapokba a fogmosás, annál könnnyebben szokja meg és annál természetesebb tevékenység lesz a gyerek számára a mindennapi rendszeres szájápolás.

2008. szept. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A baba fogát megjelenéstől kezdve ápolni kell. A babaoltokban vagy pl. a DMben lehet kapni kifejezetten kisbabáknak készült fogkrémet és hozzá tartozó fogkefét. Ezen fogkeféket a te ujjadra kell felhúzni s ovatosan áttörölni vele a fogacskákat.

Létezik fogtisztító kendő is, de az szerintem nagyon drága a mindennapos használatra, mi csak utazáshoz használjuk.

2008. szept. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

A gyógyszertárban lehet kapni Dededent nevű fogkrémet és hozzá ujjra húzható fogkefét, ezzel célszerű kezdeni. Az élelmiszer boltokban már lehet kapni 2 éves kortól használható fogkrémet, de az fluorid tartalmú, tényleg csak akkor, ha már nem nyeli le, tud köpni mosás után. Hogy hányszor egy nap az attól is függ, hogy hányszor fogja engedni, szerintem ezért nem érdemes lefogni, ahogy sokan teszik, mert inkább elmegy a kedve, mint megjön. Próbáld este, fürdést közben, után.

2008. szept. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!