Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babámnál most...

4 hónapos babámnál most kezdem a hozzátáplálást (tápszeres), milumil sinemil tejpépet adok neki de elég nehézkessen megy. Pár kanállal eszik belőle aztán megunja és sír akkor kap tápszert. Persze idő kell míg megszokja a kanalat, de ez így normális?

Figyelt kérdés

Plusz 3 napja teljesen kifordult magából,Alig akar aludni,csak kézbe van el. Eddig elvolt,hogyha nézte a kiságy forgót stb.

Éjszaka sokszor felriad,nem kel fel de felsír aztàn kap cumit és vissza alszik. Fejlődés neurulógus szerint az miatt hogy szokta nézni a tv-t,azt mellőzzük is inkább én sem nézem,mégis ugyan az van. Valaki volt ugyan így? Köszi :)


2015. nov. 30. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Lányom is 4-5 hónapos korában csinálta azt, hogy nem igazán akart aludni. Nagyon sírt, ha felvettem és dajkálgattam, akkor csendben maradt, aztán ha leraktam, megint nagyon sírt. Nála, mint kiderült, az volt a baj, hogy jöttek a fogai.

A hozzátáplálás (tápszeres volt ő is) sem igazán ment, bár mi almával kezdtük, de 2-3 kanál után nem kellett neki, a száját sem volt hajlandó kinyitni. Úh mi orvos/védőnő tanácsára nem is próbálkoztunk utána, hanem tartottunk 2 hét szünetet, újra csak tápszert kapott, aztán újra próbáltuk az almát. Megint nem ment, nem kellett sem az, se a pép. Újra 2 hét szünet. Na, aztán elfogadta. Lehet nálatok is korai még, mert a tápszeres babákat 5 hós kor körül kell (javasolt) elkezdeni hozzátáplálni.

Szóval szerintem teljesen normális dolgokat művel a babád, ne aggódj. Én kicsit pihentetném ezt a hozzátáplálás dolgot.

2015. nov. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De miért gyógytápszert adsz neki "hozzátáplálásként"?


Egyébként ha nem érett rá, akkor nem kell 4 hónaposan erőltetni.

2015. nov. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pont ugyan így mint nálatok leteszem egyből sír. Ő nyitja a száját de aztán nem kell neki. Lehet én is várok vele még egy 2 hetet,aztán próbálom. Köszönöm :)
2015. nov. 30. 12:36
 4/4 A kérdező kommentje:
Házi orvosunk írta ezt,azért ezt adom. Azt hiszem várunk még egy pàr hetet.
2015. nov. 30. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!