Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy egy baba nem...

Létezik, hogy egy baba nem hajlandó cumisüvegből enni?

Figyelt kérdés
7 hetesek vagyunk, időnként kevés neki a tejcsim. Sokszor viszont nem kéri a pótlást, vagy talán nem is éhes? Csak tartja a szájában a cumisüveget, de nem szívja. Grammra elég keveset szopizi, így nem tudom eldönteni. 60-100g-at és kb. 4900g a súlya. Kész vagyok már idegileg. Ja és a cicim is mostanában olyan lassan szopizza, ugye nincs baja? Eddig nem volt gond születése óta jól szopizott. Egyébként bimbóvédővel szoptatom.
2010. márc. 21. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
60-100g miért kevés? Amúgy gyarapszik szépen? A 4900g nem kevés! Szerintem hagyd a pótlást, inkább tedd többször mellre, ha észreveszed, hogy éhesebb. A babák tudják, hogy mennyit kell enniük, egy-két nagyon ritka kivétellel, és üvölt, ha éhes, nem pedig csak maszatol. :) Szerintem ne aggódj! Fogd fel természtesen, ha éhes, majd szól!
2010. márc. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert többször eszik 60-70g-t, csak néha eszik 100-at. Ma is volt, hogy csak 20-at!!! És nem kellett neki a tápszer, csak tartotta a cumisüveget a szájában.
2010. márc. 21. 20:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom ugyanezt csinálta, keveset evett, ő volt, hogy keveset hízott, így méregetni kellett, írtak fel tápszert, de neki csak a cici kellett. Engem is nagyon idegesített. De semmi baja nem lett, egyszerűen elég volt neki annyi. ő a 80-nál már nagyon bekajált. Azóta is keveset eszik szerintem, már 17 hónapos. Szóval tuti nem lesz baja, vannak babák, akik kevesebbet esznek, és tök jól elvennak. Nekem azt mondtaák, ha hízik, nem sír, boldog, nyugodt, van kakis, pisis pelus, akkor nincs gond. Ne aggódj.
2010. márc. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne méregesd minden evés után, látod mi az eredménye, idegbeteg vagy.Ha már mindenáron méregetni akarod, mért meg este fürdésnél.Ha van elég pisis, kakis pelenka, nem sír evés után, nem éhes láthatóan, akkor elég neki, amit megevett.A babák tudják, hogy mennyi kell nekik, nem minden baba eszik a nagykönyv szerint.Az enyém soha nem ette meg az előírt mennyiséget, most 6,5 hónapos, és öt kilót hízott születése óta.Kiváncsiságból én is lemértem néha, hogy mennyit evett, volt úgy, hogy 90 grammal elvolt három órát hat hónaposan.A tej összetétele is változik a baba igényeinek megfelelően napszakonként.Szóval ne mérd, mert ráadásul ha bemozdul a baba, már mást mutat a mérleg, és a tejed elmegy az idegeskedéstől.Ha nem kéri a pótlást, nem éhes.

/Z/

2010. márc. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!