Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a 4 és fél...

Mit csináljak a 4 és fél honapos babám egész nap a kezembe van nem tudom lerakni mert akkór ordit és így nem fog megtanulni átfordulni meg semitt sem fog tudni megtanulni?

Figyelt kérdés
és ha lerakom hogy had sirjon akor a párom veszi fel?
2010. márc. 22. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nincs kicsit elkapatva?:-)

Nekem mindenki azt mondta hogy a kicsit 3 hos koráig nem lehet elkapatni de megtanultam hogy ellehet.Most hagyom néha had sirjon kicsit mert nem mindig birom kézben tartani.PL.:wc,evés stb.

2010. márc. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
dehogynem, meg fog tanulni mindent! ki kéne találni, miért sír! ülj mellé játszani, mutogatni valami érdekes, színes játékot, próbáld vele megszoktatni, hogy nem a kézben van. ilyenkor már el kéne szórakoztatssa magát játékokkal, csörgökkel.
2010. márc. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Az nem normális, hogy ha nincs kézben akkor ordít. Ha igen, legfőbb ideje, hogy leszoktasd. Meg tudod különböztetni az ordításokat, hogyan sír ha éhes, ha fáj valamije, ekkor persze meg kell nyugtatni, de ha hisztizik, amit gyanítok hogy ez van, akkor hagyd, majd megunja. Ha te nem veszed fel, a férjed meg igen, az meg aztán a legjobb nevelési módszer.Következetesen neveljétek, ha te nem veszed fel, a párod se tegye.
2010. márc. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Szia!


Annak idején én tettem fel ezt a kérdést, azzal a problémával, amivel Te is szenvedsz. Néha az örületbe kergetett hogy cipelnem kellett mindenhova, konyha, fürdőszoba... Ráadáusul tehettem akármilyen hordozóba, játszószőnyegre, babakocsiba... akkor sem maradt el. Most 7 hónapos lesz, lassan 1 hónapja ül és azóta fordult egyet vele a világ. Egész nap mindössze annyit van kézben, míg ráteszem a pelenkázóra, vagy a babakocsiba, vagy a kiságyba:). Tényleg, mióta elkezdett ülni azóta semmi gond nincs. Órákat elvan magában, játszik, gagyarászik nagyon édes! Nálunk is a férjem vette fel, én meg ordítottam vele, hogy ne tegye, hisz mindennap én vagyok vele, Ő dolgozik, nem Ő fogja cipelni a kisasszonyt. De hiába. Ettől függetlenül leszokott róla. Na, persze azt el kell, hogy mondjam, hogy ha apa itthon van, már nyújtja a kezét, hogy vegye fel, és olyankor eléggé hisztis picit, mert tudja, hogy a féjrem ugyis felveszi. Ha apa melózik, semmi gond nincs a picivel, gyönyörűen eljátszk velem az ágyon, a játszószőnyegen, vagy az ágyában. Jön velem a konyhába ha kaját csinálok neki, érdeklődve figyeli. Szerintem ne aggódj, el fog múlni, egyre jobban fogják majd érdekelni más dolgok, és el lesz majd magában is, meglátod. Ha tudod ne vedd fel sűrűn. Kicsit hülyén hangzik, de mondjuk napi 10felvevésből csökkentsd le 8-ra. Ugyis rájön, hogy Te vagy a két szülő közül az, aki nem ugrik minden sírásra. Apának meg had nyomja a szöveget, majd ő felveszi. Nálunk nekem nem sír, mert tudja, hogy hiába. Apának igen, fel is veszi:).

2010. márc. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!