Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem túloz egy kicsit a védőnő?

Nem túloz egy kicsit a védőnő?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hónapos,ma volt nálunk a védőnő.Már a végére alig bírtam a lányommal,ölbe vettem és 2-szer vagy 3-szor feldobtam a levegőbe(többször nem is bírnám:)).Erre a védőnő szinte kiakadt,hogy ilyet ne csináljak,mert agyrázkódást kap a gyerek.Hát pedig ő nagyon szereti.Mondtam is,hogy ilyet én is olvastam,de agyrázkódást akkor kaphat,ha nagyon erőteljesen megrázzák a csecsemőt,ilyet meg gondolom senki nem csinál akarattal.Azt meg már nem akartam hozzáfűzni,hogy akkor én is és a testvéreim is többszöri agyrázkódást szenvedtünk ilyen korba,mert nagyon szerettük ha apu fürdés után párszor feldobott a levegőbe.

Vagy a védőnőnek van igaza??


2010. márc. 24. 21:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
De, picit túloz, bár itt többen is írták, hogy nem szabad, de pl. az én fiam már tartja a fejét, agyrázkódást meg akkor kap, ha nyeklik, nyaklik ide oda, mert olyankor ütődik az agya a koponyához. Ha tartja a fejét, akkor ilyen gond nem lesz, és valóban nagyon durván kell rázni szegény picikét, hogy baja legyen.
2010. márc. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ha csak egy kicsit feldobtad az nem vészes. Mi is játszottunk ilyet a kislánnyommal, és eddig még megúsztuk probléma nélkül.
2010. márc. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
mi állandóan dobáljuk, pedig csak 7 hós.... a fejét tartja, nem rázkódik, szerintem ez kicsit túlzás... tökre szeretik, gondolom a tiéd is nagyokat kacag közben, ha rossz lenne neki nem vigyorogna...
2010. márc. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen nagyon szereti,hangosan nevet:))
2010. márc. 24. 21:36
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Na, hát én még ilyet nem is hallottam! Én többször feldobom egy nap, sőt reggel meg este azt játszuk, hogy bedobjuk az ágyunkba (a puha ágynemű közé meg az ágy is puha). Hatalmasakat kacag közben. Én is főleg akkor csinálom ha nem bírok már vele. Ez egy nagy baromság! Már hogy kaphatna ettől agyrázkódást? Ha ez ilyen könnyen menne akkor mindenkinek az lenne állandóan. Persze pici babát nyilván nem dobálunk de a miénk is már 13 hónapos.
2010. márc. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Az én lányom imádja ha zsipp-zsupp-osat játszunk vele:))

Kicsit túlreagálja a védőnőtök a dolgot,de sajnos nagyobb sületlenségeket is lehet hallani a védőnőktől:(Tisztelet a kivételnek de talán nem csak könyvekből kellene összeollózni a helyes nevelési szempontokat.Némelyikre ráférne legalább egy saját gyerek hogy tudja milyen tanácsokat adjon

2010. márc. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ennek a védőnőnek 2 gyereke van.Nemrég költöztünk ide,és sajnos ez a védőnő "járt" nekünk.Ahol laktunk,azt a védőnőt imádtam,a mai napig tartjuk a kapcsolatot.Fiatal volt,de mégsem olyan "könyvszagú" volt a tudása,nem szigorúan a könyv után ment.Mikor ezt mondta,hogy ne dobigáljam a gyereket mert agyrázkódása lesz,majdnem szemberöhögtem.
2010. márc. 24. 21:50
 8/19 anonim ***** válasza:
61%
Szia! Akkor én mondok negatív példát, a szomszédunk dobálta a gyerekét egyszer nem kapta el, kicsúszott a kezéből és szegényke meghalt.Persze ez lehet egy egyedi eset volt,de ha dobáljátok csak óvatosan csináljátok!
2010. márc. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom itt senki nem hajigálja gyerekét....
2010. márc. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Oké ez előfordulhat de ennyi erővel megeshet az is, hogy leesek a lépcsőn a gyerekkel és mindketten kitörjük a nyakunkat.
2010. márc. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!