Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez lehet gyomorfekély? Tudom,...

Ez lehet gyomorfekély? Tudom, hogy nem pont ide tartozik a kérdés, de itt mindig kedves válaszokat kapok!

Figyelt kérdés

Nagyon fáj a gyomrom,és ég is,ha éhgyomorra vagyok,vagy esetleg eszem valamit,akkor utána is.Nem nagyon eszem nehéz és fűszeres ételeket,leszoktam róla a terhesség és szoptatás ideje alatt.

8 hónapos a babám,nagyon keveset tudok aludni,s rengeteget fáj a fejem-ezért elég sok fájdalomcsillapítót be is veszek.Főleg az elmúlt 2 hétben-szinte minden nap.

Szerintetek,Tudom,hogy orvos-ha nem múlik,de addig is tanácsot tudtok adni?


2010. márc. 26. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet fekély is,de lehet,hogy "csak" gyulladás.Próbálj meg először természetes gyógymódokat:lenmagfőzetet,nyers krumpli levét étkezések között.Rennie-t is vehetsz,ez is semlegesíti a gyomorsavat.Ha egy hétnél tovább tartósan jelentkeznek a tünetek,akkor mindenképp gasztroenterológus! Jobbulást!:))
2010. márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A fájdalomcsillapítók nagyon tönkretehetik a gyomrot, gyomorvérzést is okozhatnak, legyél óvatos velük. Ha beveszed, előtt egyél kenyeret, kekszet, ilyesmit, és nagyon sok, legalább 3 dl vízzel vedd be, utána is sokat igyál. Egyél joghurt féléket, háztartási kekszet, apránként ne egyszerre sokat, nekem volt kezdődő gyomorfekély, ami így elmúlt. Ne igyál kávét, teát, ha kávét muszáj, akkor azt is sok tejjel. Főtt krumpli, főtt répa, párolt alma jók még.
2010. márc. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a sok fájdalomcsillapítótól fáj a gyomrod. Ha annyira fáj a fejed, hogy mindenképp gyógyszert kell bevenned, akkor vegyél be vele egy Quamatel minit, ez védi a gyomrodat.
2010. márc. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem kávézom,nem nagyon teázom,inkább ásványvíz v gyümölcslé.próbáltam a kekszet is,a Rennie-t is,de sajnos nem jobb.Most is nagyon fáj,még a mozgás is rosszul esik,pedig a kisfiam után muszáj menni:)
2010. márc. 26. 12:55
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem akkor szokott így fájni, amikor sokáig nem eszem, vagy túl keveset eszek. Nem fogyizol véletlenül?
2010. márc. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nem lehet hogy az epéd? Attól a fejed is fáj és a gyomrod is. Salvus víz segíti az emésztést, segít helyrerakni a gyomrod.
2010. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Fogyizni nem fogyizom viszont rendszertelenül eszem,ahogy éppen a kicsitől s a más egyéb dolgoktól időm engedi.Nem tudom,hogy az epém fáj-e,a fejfájás az sajnos migrénes.....Már több éve van.
2010. márc. 26. 13:13
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
Én a helyedben elmennék egy orvosi vizsgálatra mindenképpen. Nekem is két napja fáj a gyomrom, bár én fekélyes vagyok, de az valahogy máshogy szokott fájni, úgyhogy muszáj legalább egy ultrahangot csináltatni. Lehet akár epe is. Én mondjuk eléggé parázom, mert egy fiatal anyuka ismerősömről 2 heti gyomorfájás után derült ki, hogy hasnyálmirigy-rák, és 2 hónap múlva meg is halt. (B)
2010. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

kedves utolsó,sztem Banyuci vagy,ugye?:)nekem is most halt meg egy ismerősöm(Jutka),szintén ebben,2 hete, s nagyon gyors lefolyása volt.Bízom benne,s neked is mondom,hogy nem szabad azért a legrosszabbra gondolni-de azért kell az óvatosság.

Ha nem múlik a hétvégén elmegyek dokihoz.Gondolom beutaló kell a hasi uh-ra?!

2010. márc. 26. 13:22
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem epe gyanús, ahogy már olvastam is a válaszokban. Hasi uh-ra kell beutaló, legalább is itt nálunk kell. Apukámnak gyomorfekélye volt, ő Salvus vizet iszik, ettől semmi baja sincs azóta sem, nagyon jó kis dolog, patikában lehet venni, esetleg próbáld meg.
2010. márc. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!