Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek rossz anya vagyok?

Szerintetek rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
néha képtelenség elaltatni a kisfiam (4,5 hónapos), egy pillanat alatt túlpörög. ilyenkor látom, hogy álmos, de egyszerűen nem hajlandó lenyugodni és aludni - és ez sokszor annyira kiborít, hogy ott hagyom a kiságyban, néha hagyom percekig ordítani (nincs rá jobb szó, tényleg ordít, nem sír). van hogy elsírom magam mérgemben. miért veszítem el a türelmem?

2016. jan. 10. 09:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Azért, mert ember vagy, nem gép :)

Teljesen normális, amit érzel, ezt minden anya átéli.

2016. jan. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

A gyereksiraras mar ad egy stresszt mihelyt meghallja az ember, egy anyuka aki egesznap hallgatja nem csoda ha besokall csak ezt szegyen beismerni. Az ember idonkent fejre is allhat es mindent kiprobalhat akkor is sir. Olyankor mar en se tudok mit csinalni hagyom egy kicsit.

Ha teheted neha bizd ra valakire es mozdulj ki otthonrol, probalj kikapcsolni hogy feltoltodj es ujult erovel folytasd babaddal az eleteteket.

2016. jan. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%

Dehogy. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, velem is előfordult. Inkább olvass utána a gyerekaltatás témában, mert az lenne a legjobb, ha a kicsit meg tudnád tanítani egyedül elaludni (rituálé, alvós állta, csak egy két dalocska stb.) fogsz bőven találni a témában szakirodalomszerűséget és utána pár hétig, ha eg ykiválasztottat követsz, akkor már nagyon kevés ilyen alkalmad lesz vagy soha többet.

Megjegyzem bizonyos esetekben és tanács szerint, ilyenkor hagyni is kell üvölteni és nem szabad visszamenni semmiképp. Nekem egy időben a kicsim felébredt hajnali kettőkor és én tapasztalatlanként akkor azt hittem éhes vagy szomjas és mindig adtam neki tejet, aztán erre úgy rászokott...és védőnői tanácsra 3 napi hagytam üvöpteni ebben az időpontban (persze szépen beszéltem hozzá, simogattam) és lám a 4. nap után nem ébredt föl, hanem ugyanúgy végigaludta az egész éjszakát mint előtte. csak az a 3 nap volt rettenetes. az elaltatásos technikákra, következetességre is fogsz találni valamit, csak keresd meg a neked legjobb módszert az ajánlottak közül.


kitartás

2016. jan. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem kellene ezt csinálni szegénnyel.
2016. jan. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

Az én 4 hónapos kislányom is szenvedett az elalvással. Képes volt este 11- éjfélig fent lenni mire elaludt.

Aztan elhatároztam, hogy ez így nem állapot mert mindenki totál fáradt!

Megfigyeltem, hogy az esti fürdés és vacsi után még nagyon pörög, ezért a 9 órai alvást tűztem ki célul.

Na jött a ringatás, énekeltem neki halkan, bebugyoláltam. Eleinte küzdött de szép fokozatosan lenyugodott majd elaludt. Aztán bele gondoltam, hogy ez se olyan jó megoldás mert a karom nem fogja bírni. Ez 2-3 nap alatt beállt.

Végül kifejlesztettem egy tök kényelmes altatást magunknak!:)

Mivel mi együtt alszunk így egyszerűbb a helyzet de kipróbálhatod.

Szóval jön az este 9 óra, előveszem a mesekönyvet, szepen hanyatt fekszünk és olvasok neki úgy, hogy lássa a képeket! Közbe elgagyarászik, majd elcsendesedik. Ez nem több 15 percnél. Majd lecsukom a kislámpát, bekapcsolom a világítós teknőst ami a mennyezetre vetît égboltot és bekapcsolom a relax zenèt a telefonon. Na úgy alszunk pár perc múlva, mint a sicc.

Ha Ő kiságyban alszik akkor vissza lehetne csempészni.

Ez az altatási módszerem is beállt 2-3 nap alatt!

Semmi szenvedés.

1 próbát megér!;)

2016. jan. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%

Ja itt a link amit hallgatunk:

[link]

Lehet pár percbe beletelik de biztos le fog nyugodni!

Kitartást!:)

2016. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 NikiDávid ***** válasza:
58%
Védőnő azt tanacsolta nalunk a szomszed anyukanak. Hogy inkabb haggya a szobaba par percre egyedül mig mind ketten lenyugodnak, mint hogy elkapja az anyát az egszij es vèletlen megräzza gyereket. Szerintem semmi rosz nincs abba ha 2-3 percre kimesz veszel egy nagy levegőt es tiszta fejjel mèsz vissza! Nem vagy rosz anya ! Mas kiabal üti gyereket!
2016. jan. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem próbálj meg valami rituálét kialakítani, amit mindig úgy csinálsz mikor már aludni viszed. Igaz a kisfiam 1 éves, de a kezdetektől este ugyan az a rutin és szépen elalszik, néha-néha van 1 este mikor nehezebben sikerül elaludnia. Napközben is ugyan az a menete mikor már aludni kell neki. Mindig megvárom hogy elfáradjon, van hogy már dörzsöli a szemét, ásít, beteszem a kiságyba, megkapja a cumit és az alvós maciját és leteszem. Van hogy nem akar aludni, felkel és sír, mászkál össze vissza a kiságyban. Na ilyenkor én nem altatgatom, hanem kiveszem és játszunk még egy kicsit és megpróbálom fél óra múlva vagy mikor mennyi és olyankor szépen elalszik. Akkor megint cumi, maci és ha már tényleg álmos akkor 5-10 perc és elalszik. A lényeg hogy ugyan úgy csináld mindig, mert akkor tudni fogja hogy alvás következik. Ez lehet ringatás, éneklés, mese, ami neked kényelmes és hosszú távon is tudod csinálni.
2016. jan. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Pont ugyanez a helyzet nálunk is. Sajnos. Nálam is fordult már elő, hogy feszült lettem és gondolom az is csak hátráltatja. Volt, hogy én is otthagytam 2 percre vagy megetettem inkább mivel ezután elalszik. Ma valahogy jobb lábbal keltem fel, inkább magamrakötöttem pedig 3 hónapos koráig nem hordoztam (csak megutálta a babakocsit) és 5 percen belül elaludt.

Azért veszítjük el a türelmüket, mert minden törekvés ellenére nem tudunk nekik segíteni. A tétlenség pedig sajnos kiborító. És folyamatosan nyűgösek mert fáradtak és nem tudjuk hogyan tudnánk még segíteni mivel az összes ötletet kimerítettük. Azt mondják ilyen idős korban (az enyém 4 hónapos lesz) nem érdemes hozzászoktatni a hordozókendőben altatáshoz de inkább így, mint mindkettőnknek kínlódással, nekem se jó de a babának meg főleg.

2016. jan. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
Ha te rossz anya vagy, akkor én is, mert néha velem is megesik. Mi most dolgozunk a rituálén a Békés álom könyv alapján.
2016. jan. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!