Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon sötét színű és bogyós...

Nagyon sötét színű és bogyós széklet. Normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Kislányom 6 hónapos (eddig szinte csak anyatejet kapott, viszont kb fél hete tápszert kellett iratnom neki,mert sajnos már nem tudom szoptatni :( ) Már eszeget kb 2 és fél hete gyümölcsöket is, viszont valamelyik nap kapott céklát. Lehetséges, hogy attól lett neki szinte fekete a széklete? Vagy talán ez a tápszer nem túl jó neki? Aggódom,mert elég durva dolgokat olvastam neten erről...



2016. jan. 23. 07:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges. Próbáld ki hogy most nem adsz neki új fajta gyümölcsöt, zöldséget, csak azt amit eddig kapott és amitől rendben volt a széklet és mellette kapja a tápszert. Ha továbbra is ilyen marad akkor a tápszertől lehet. De kell azért pár nap hogy megszokja a szervezete a tápszert. Próbálj neki adni vizet is (felforralt lehűtött vizet adtam én is) napközben, kínáld meg és amennyit elfogad had igya. Ha látod hogy egyébként a székelttel nem küzd, nem fáj neki, akkor nincs nagy baj. Folyamatosan változik az emésztése, fejlődik. Nálunk is volt minden féle fajta dolog a pelusban, semmi gond nem volt sosem. Ha nem változik akkor viszont kérj másfajta tápszert, van bőven választék szerencsére, gyerekorvos biztosan segít.
2016. jan. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én felváltva itatom kamilla teával és édeskömény teával,hol az egyiket,hol a másikat kapja. Amikor kakil akkor erőlködik de nem hiszem,hogy fáj neki,mert nem sír vagy ilyesmi viszont hallom,hogy tiszta erőből nyomja szegény! Lehet,hogy 1-2 napig most nem adok neki céklát,hátha attól van. Remélem,hogy nem valami baja van szegénykémnek...Milumilt írt fel a doki (bukásos babáknak valót,annak ellenére,hogy nem refluxos) de gondolkozom,hogy lecserélem Beba-ra.Azt elég sokan dícsérik.
2016. jan. 23. 12:17
 3/3 anonim ***** válasza:

A cékla okoz feketedést, de csak 1-2 kaki erejéig. A gyümölcsökből egy félét egyszerre több napig adj (ha elfogadja), hogy lásd hogy reagál.

Ha nincs kaki, nekem tutira bejött a kecskeméti szilva-almalé. Keveset higitás nélkül és gyönyörűen jött a kaki. A tea nekünk nem volt jó, mert az enyém bukós volt és csak rosszabb lett tőle.

2016. jan. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!