Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél évesen rengeteget...

Másfél évesen rengeteget iszik éjszaka, le kellene szoktatnom róla? Hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés
Reggelre mindig tele a pelus rendesen, sokszor ki is folyik, ha hajnalban nem cserélem. És bevallom őszintén elgondolkoztam rajta, hogy le kellene szoktatnom róla, mert próbálkozunk a bilizéssel, már néha bele is pisil, de éjszaka, ha ennyit iszik, kizárt, hogy ne pisiljen be pelenka nélkül. Szóval az egyik ami miatt elgondolkodtam, az a szobatisztaság kérdése. A másik, hogy nem feltétlenül kellene már egy másfél éves gyereket még éjszaka is pelenkáznom. És azt is hallottam, hogy éjszaka nem szerencsés inni, mert beindítja az emésztést, bélműködést, és nem regenerálódik, így én nem is iszom, maximum kiöblítem a számat, ha nagyon úgy érzem, hogy kiszáradt. A párologtatás megoldott, tehát nem amiatt ébred. Az nem lenne baj, ha inna egy-egy kortyot, de ha odaadom neki a csőrős poharát, addig nem adja vissza még ki nem itta a tartalmát. Ha keveset öntök, hisztizik. Szóval tanácstalan vagyok. Segítsetek, leszoktassam, ne...Ha igen, hogyan?
2016. jan. 25. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Másfél évesen még messze nem ágytiszta egy gyerek!

Először a szobatisztaságnak kell kialakulnia stabilan, és utána fél-egy évvel érik meg arra, hogy éjszakára vissza tudja tartani a vizeletét.

Lányom 2,5 évesen lett szobatiszta, és csak 3 éves kora után ágytiszta (de egyszeri éjszakai "balesetek" még utána is előfordultak).

2016. jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne sürgesd ennyire a szobatisztaságot. Nem minden gyerek érik meg rá egyformán, egyforma időre. Az meg hogy igényli hogy igyon, miért baj? Próbálj másik pelenkát, vagy eggyel nagyobbat ráadni, hátha megtartja.
2016. jan. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az teljesen hülyeség, hogy egy MÁSFÉL éveygereket éjjel nem kell(ene) pelenkázni!!!! Két éves kor alatt jóformán nincs olyan gyerek, aki szobatiszta és általában nappal elöbb sikerül, mint éjjel, amikor eleve nincs konttollja.


Emellett ha éjjel soakt iszik, akkor meg kell keresni az okát, nem pedig nem adni neki, ha szomjas!

A legtöbb esetben az éjjeli ivás mögött a túl száraz/meleg szobalevegö áll.

A párásítás nem tudom, hogy van megoldva, de egyáltalán nem biztos, hogy elég. Ezen kivül ha éjjel túl meleg van a gyerek szobájában (több, mit 18-20 fok), és emellett még vastag pizsama meg takaró is van rajta, akkor nem lehet csodálkozni, ha állandóan szomjas.

Fütött, 18-20 fokos szobában elég egy síma trikóanyagból készült pizsama meg egy normál, nem túl vastag paplan a gyerekre, emellett minimum 60%-os légnedvesség szükséges.

2016. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A pelenka témát még hagyd nyugodtan, ahogy írták is!

Viszont azt valóban meg kellene találni,hogy miért iszik ennyit. Az oké,hogy néha felkel inni éjszaka, de az már nem egészen normális, ha többször is és minden éjszaka.

Én is arra gondolok,hogy esetleg száraz a levegő.

Illetve nem lehet,hogy túl nehezet eszik vacsorára? Esetleg késő vacsorázik?

2016. jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem szoktatnám le az éjszakai ivásról, ha egyszer igényli akkor nem tudsz mit csinálni. INkább örülj hogy iszik, az én 1,5 évesem egész nap összesen iszik 1 dl vizet + még kétszer szopizik.

Majd leszokik maga az éjjeli ivásról amikor átalussza majd az éjszakát. Addig is vegyél neki nagyobb nedvszívóképességű pelust , hogy éjjel már ne kelljen pelusozni

2016. jan. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Másfél évesen az én fiam is sokat ivott éjjel, akkor még a sírására keltem és vittem neki a cumisát, igaz, ott hagytam vele és visszafeküdtem, később már este (amikor már elaludt) bekészítettem az ágyába az inniét és ha felébredt megtalálta. Nálunk is gond volt a pelenka, én éjszakára mindig egyel nagyobb pelust adtam rá, tehát ha nappal 5-ös akkor éjszakára 6-os. (ajánlom a Liberot, nálunk csak az bírta ki az éjszakákat) Nem fogod tudni leszoktatni, szerintem még pici ehhez. A szobatisztaságot nem befolyásolja az éjszakai ivás, az ágytisztaságot majd igen de addig még rengeteg időtök van. A fiam 2 évesen lett szobatiszta, most tölti majd a hármat, éjszaka még telepisilja a pelust, szóval még messze vagyunk az ágytisztaságtól.

Ne erőltesd a leszoktatást, most még az a fontos hogy aludjon éjszaka, ráérsz még vele. Próbálj egyel nagyobb pelust adni rá éjszaka.

2016. jan. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Félreértett néhány válaszoló - "A másik, hogy nem feltétlenül kellene már egy másfél éves gyereket még éjszaka is pelenkáznom" - Az átpelenkázásra gondoltam és nem arra, hogy nem kell már neki pelenka éjszakára.

A szobatisztaságot nem erőltetem, egyszerűen látom rajta, hogy zavarja a pelenka, folyton húzgálja. Szól, ha kakálni fog előre és a pisinél is kakát mond. Ha mondom, hogy gyere vegyük fel a pelust, akkor azt kiabálja, hogy nem, nem, bele és inkább ráül a bilire. Úgyhogy elkezdtem párszor ráültetni, amikor húzza a pelust és szól, hogy kaka. Majd szép lassan kialakul ez is, nem erőltetem, nem sietettem.

Igazatok van, kicsi még, nem lenne szívem, nem adni neki inni, amikor kéri. Így iszik és alszik is tovább.

Sajnos nálunk, ha nem lenne fűtés is 22 fok van a lakásban, amúgy átlag 25 fok van, szóval lehet, hogy melege van és amiatt iszik. Egy body és egy hálózsák van rajta (nem túl vastag és nem is vékony). Lehet megpróbálom egy vékonyabb hálózsákban.

2016. jan. 25. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!