Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapostól kortól adtál...

Hány hónapostól kortól adtál babádnak glutén tartalmú ételt?

Figyelt kérdés
Itt olvastam, hogy a Milupa 7 gabonás pépet lehet adni 6 hós kortól (ez van ráírva is), mint gabonafélét. Ehhez lehet gyümit keverni, stb.... De ez glutén tartalmú. Adhatom 6 hónapos kisfiamnak?
2010. márc. 30. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:

A "mai trend" szerint a gyermekorvos a hozzátáplálás második hónapjától ajánlotta a glutén tartalmú ételeket. Azért így írom, mert nem mindenki négy hónaposan kezd hozzátáplálni. Szóval a répa, alma, krumpli bevezetése után a kiskanálnyi lisztes rántást javasolta. Szóval, ha már ezeken túl vagytok, akkor nyugodtan adhatod neki. Én nagyon szeretem, jobb, mint az agyoncukrozott tejpépek. 6 hónapos kortól adtam neki én is, legtöbbször gyümibe, és esti tápszerhez 2-3 kanállal, hogy jobban telítse a pocakot.

12 hós kisfiú anyukája

2010. márc. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia az én fiam is 6 hós múlt én is adok neki milupa bisskotti baba kekszet szereti

adhat glutént 6 hóstól

2010. márc. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Adhatod, persze. Fokozatosan. Ha nincs a családban gluténérzékeny.
2010. márc. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8 hónapos korától kap.
2010. márc. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6.5 hónapos korában kapott glutén tartalmú kaját.
2010. márc. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6 hónapos kora előtt 1 héttel kapta az első tejpépet uzsira, Nesltés gyümölcsös tejpép. Védőnői tanácsra kapta. Nem lett semmi baja, van még 4 hós kortól való gyümink, ahhoz meg babapiskótát szoktam reszelni, hogy dúsítsam neki.
2010. márc. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A legújabb szerint 7 hó előtt be kell vezetni, mert így csökkentehtő legjobban a lisztérzékenység kialakulása. Én 6 hósan vezettem be a 7 gabonással. A védőnőm még ott tart, hogy 1 éves korig ne, úgyhogy letagadtam.


PL: " Korábban a gluten minél későbbi, egy éves kor utáni bevezetését javasolták. Kiderült azonban, hogy ezzel a betegség előfordulása nem csökken, sőt hazánkban az utóbbi években még növekedett is. A késői glutenbevitel hátránya az, hogy a betegség gyakran nehezen felismerhető, ún. atípusos tünetekkel jelenik meg, és már csak akkor diagnosztizálják, amikor egyes szervekben vissza nem fordítható károsodás (pl. cukorbetegség) alakult ki.


A tudósok viszont kimutatták, hogy más betegségekben, ahol hasonló módon felfokozott immunreakció zajlik, a károsító anyagot nagyon kis adagban és speciális körülmények között alkalmazva, az immunrendszer a korai életkorban „megtanítható” arra, hogy ne reagáljon kórosan az adott anyagra. Erre viszont csak addig van lehetőség, amíg az immunrendszer érése be nem fejeződik, azaz nagyjából 6 hónapos kor előtt."



[link]


[link]

2010. márc. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! Akkor kipróbáljuk!
2010. márc. 31. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!