Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen anyatej tároló zacskót...

Milyen anyatej tároló zacskót vegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos a 2 hónapos kisfiamnál felmerült a tehéntej fehérje allergia így, hogy biztosan kiderüljön nem szoptathatom és egy speciális gyógytápszert kap most. A tejem eddig is nagyon kevés volt (10-40 ml/szoptatás), de örültem, hogy ennyit is tudok adni neki. Most fejem a tejem, és szeretném lefagyasztani, hogyha kiderül, hogy mégsem ez a probléma, mert nem szűnnek a panaszai (hasfájás, étvágytalanság, vérszegénység) szeretném odaadni neki. A problémám az, hogy a medela zacsi pl. nagyon drága és én ugye egy alkalommal olyan 20-40 szuper esetben 50 ml tejet tudok lefejni és mivel úgy tudom, hogy 24 óráig lehet tárolni hűtőben a tejcsit, akkor mondjuk a napi 1-2 dl tejcsimnek luxus lenne egy zacskó a fagyasztáshoz. Tudtok valami olcsóbb megoldást ajánlani nekem, ami ugyanolyan higiénikus és korrekt, hogy lefagyasszam a tejem?

Nagyon köszi előre is a segítséget!


2008. szept. 18. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is csak medelám volt 1 egyet használtam belőle. Talán még meg is van a többi. 3-4 éve van meg.


Milyen vizsgálattal igazolták a tehéntej allergiát a kicsinél?

Dietetikus vagyok hátha tudok segíteni másban is.

Ser

2008. szept. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Szia. Én kis műanyagpoharat használok a fagyasztáshoz. Arra az 1 dl-es pohárra gondolok, ami eldobható. Papírboltokban is lehet kapni. Fertőtlenítő folyadékba teszem fél órára, kiöblítem, és ha megszáradt, abba töltöm a tejcsit. Alufóliával fedem le. Remélem tudod még szoptatni őt.
2008. szept. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Én eddig aventes pohárba fagyasztottam de nagyon sok helyet foglal,most jégkocka tartóba rakom ha megfagy kiütöm és egyenként becsomizom folpaccba,ráírom mikori..nálunk egy kocka kb 10ml,így könnyű lesz adagolni is,meg nem foglal nagy helyet sem.
2008. szept. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat! időközben eszembe jutott, hogy a patikában vizelet tenyésztésre szánt, steril műanyag dobozka is kapható, ami kb 50 ft/ db, pl. abba szuperül le tudom fagyasztani! Ha jól tudom, akkor 3 hónapig tárolhatom, aztán oda kell adni neki?????
2008. szept. 19. 12:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Fél évig lehet fagyasztva tárolni a tejet!
2008. okt. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!