Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek a helyemben anyukák?

Mit tennétek a helyemben anyukák?

Figyelt kérdés

A kisfiam 9 hónapos és ugy néz ki ismét teherbe estem,akartunk másodikat de kicsit később hogy még tudjak dolgozni ugyanis most is csak a gyest kapom az meg ugye nem sok :( a párom dolgozik de több munkát nem tud vállalni,nagyon szeretnénk...!

van itt olyan anyuka aki hasonló helyzetben van/volt?

2 gyerek után mennyi jár ha most is csak a gyert+csp.ot kapom?

a gyes marad ugyan annyi?


2010. márc. 31. 09:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit tennék.

Azt tudom, hogy a gyes ugyanannyi marad csak a csp lesz dupla.

2010. márc. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyes ugyanannyi, csp dupla lesz.

De ha annyira nem akartátok most még ezt a babát, miért nem védekeztetek?

Én megtartanám, ahol egynek jut, ott jut kettőnek is. Ráadásul minden dolgot tud örökölni a kicsi a nagytól. Egy-két dolgot kell majd csak vennetek, pl kiságy, de ilyesmit lehet használtan.

Én azért gratulálok nektek :)

2010. márc. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Ha 9 hónapos a fiad hogy-hogy gyes-t kapsz és nem gyed-et?Bocs,hogy nem a kérdéshez szóltam hozzá,de az én fiam 5.5 hónapos és most kellett igényelnem a gyed-et.
2010. márc. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

így van 1 gyes és dupla családi jár.

És az én történetem,hogy a lányom 2,5 éves mi sem akartunk egyenlőre,én is mentem volna dolgozni de kiderült,hogy terhes vagyok.

Én is sokat gondolkoztam,hogy mi legyen, végül megtartottam.

A helyedben én megtartanám, ha már így alakult.

12+6heteske:)

2010. márc. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Szia, barátnőm járt igy! Ők is később akartak! Picit el is volta az anyuka szomorodva, hogy az egyik még nem tud menni s már jön is a másik.De aztán mondtuk, hogy nem midnegy? Most legalább benne van a gyermek nevelésbe:)) Aztán majd 2-3 év múlva megint kellett volna neki fogjon előrről! Persze az szerintem természetes h megtartod, vagy? Végülis úgy értelmeztem h már döntöttetek, hogy megtartjátok.

Gratulálok!

2010. márc. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

Én nem voltam ilyen helyzetben,de egész biztos,hogy olyan családi körülmények között,ami nálunk van hála a z égnek,bevállalnám.

Itt van a párom,aki szerint már tegnapelőtt szülnöm kellett volna,vannak csodás,rugalmas,fiatal nagyszülők és egy lelkes nagynéni is.

Meglepődnék,ha gyógyszer mellett jönne a 2. baba most,de boldogan várnánk.

20 hónapos nagyfiú anyukája

2010. márc. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is ekkora az első babó, én sem szeretnék még, de nem tudnám elvetetni, pedig tudom, hogy rettenetesen nehéz lesz az első mondjuk 2 év.
2010. márc. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

Én sem értem, miért gyes-t kapsz. Gyed-et kéne, nem?

Én gratulálok, az elején valószínű nehezebb lesz, de utána szerintem örülni fogtok a kis korkülönbségnek. Két ismerősöm is van, akinek a két gyerek közt 1 év 1 hónap van, ami nagyon kevés, viszont a kezdeti nehézségek után olyan jól veszik az akadályokat! Az én babám egy éves, élek-halok egy másodikért már. Kitartás!

2010. márc. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez van. A kislányom most 10 honapos és 19 hetes terhes vagyok.Nehéz lessz mert én is csak gyest kapok,meg családit,egy fizubol meg tudjuk hogy nem könnyü megélni.Kitartást nektek!
2010. márc. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Miért ne kaphatna GYES-t? Én is azt kapok. A második gyereknél kaptam GYED-et is, de most máshogy alakult.


Én megtartanám a helyedben, ha akartatok még egy babát. Jópár ismerősöm van, akiknél kevés a korkülönbség.

Igen, a GYES marad, azt már erre a babára fogod kapni, és a két gyerek után járó családi pótlék, ami összesen 26.600 Ft, ha jól tudom.

2010. márc. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!