Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes még 9 hós kisfiammal...

Érdemes még 9 hós kisfiammal elkezdeni az Anya tanits engem módszert?

Figyelt kérdés
Illetve még azt szeretném megkérdezni,hogy aki csinálja,az a nap melyik szakaszában csinálja?Mikor a legfogékonyabb rá a gyermeke?
2010. márc. 31. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk megvan, volt benne pár jó ötlet, de nagyon sok olyan is, amit eleve csináltam vele.

Én azt ajánlom, h időnként meríts belőle ötletet, de nem hiszem, h órarend pontossággal beválna ez a könyv.

Mi délelőtt és délután is is játszunk kb 1-1 órát, attól függ, h a fiamnak van-e kedve, vagy elszórakoztatja inkább saját magát.

ly.

2010. márc. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is megvan, de soha nem használtam módszerként, csupán segítségként, ha nem volt ötletem, mit is játsszunk. A könyvben egyébként is olyan játékok vannak, amiket maguk a babák és az anyukák is ösztönösen csinálnak... Annak, hogy "tanítsuk2 a babákat, eleve szerintem sok értelme nincs. Inkább hagyni kell őket, hogy maguk fedezzék fel a körülöttük levő világot, nekünk csupán a megfelelő eszközöket, időt és lehetőségeket kell biztosítani erre. Sokkal jobban rögzül ui. az a tudás, amire a gyerek maga jön rá, mint amit készen kap a felnőttől. Nem utolsósorban így a fantáziáját is kénytelen lesz használni. Nem mondom, hogy ne játssz a babával, sőt! játssz vele, amikor csak igényli! csak ne szigorúan időhöz kötött tanulásként használd a könyvet, hanem élvezhető játékként. Ne legyen soha kötelezőnek tekintett elvégeznivaló, ha épp nincs a kicsinek hozzá kedve, akkor se legyen belőle gond, lehet, hogy neki épp máshoz (számára sokkal érdekesebb dologhoz) van olyankor kedve. 4 gyerekes, pedagógus anyuka
2010. márc. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,nagyon hasznosak voltak számomra,én is teljesen így gondoltam,csak már annyit hallottam erről a könyvről itt,hogy azt hittem ezt mindenki tudatosan,nap.mint nap óraműen csinálja,de akkor látom mégis jól gondolkodtam.Akkor csak ötlettárnak fogom használni.Megmondom őszintén kisfiam nagyon eljátszik egyedül is,és néha már nagyon lelkiismeret furdalásom van,hogy csak odarakosgatom neki a játékokat,vagy átteszem egyik helyről a másikra,de kimondottan nem foglalkozom vele,persze egyfolytába mutogatok neki közbe,énekelünk,mondókázunk,de úgy,hogy na most itt ülök eg órát veled és játszunk,nagyon ritkán van.De megpróbálom legalább esténként bevetni magam nála!

Mégegyszer köszönöm a válaszokat.

Egy másik pedagógus anyuka...

2010. márc. 31. 10:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi még "csak" 4 hónaposak vagyunk,és én is csak ötleteket merítek a könyvből.Szerintem is olyan dolgok vannak benne,amit egyébként magamtól is megmutogatnék,vagy csinálnék vele.Mi sem mindennap csináljuk,amikor kedve van hozzá.Meg amúgy is,vannak benne olyan dolgok,amit Én kihagyok. Pl:nem ütögetek kockát az asztalhoz,ugyanis üvegasztalunk van,már csak az hiányzik,hogy rászokjon:)

2010. márc. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!