Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » úgy érzem, nem vagyok anyának...

úgy érzem, nem vagyok anyának való, folyamatosan kudarcot vallok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
főleg azóta érzem ezt, mióta megint teherbe estem (6 hónapos a kisfiam, 11 hetes terhes vagyok). nincs napirendünk, nem tudom rendesen ellátni a háztartást a kicsi mellett, és szerintem nem vagyok "elég jó" anya! pl. mostanában ha nem bírom elaltatni a kicsit, annak ellenére, hogy látom, álmos, akkor nagyon dühös leszek; idegesít ha sír - szörnyű vagyok. pedig valójában imádom Őt! és ha arra gondolok, hogy ebbe koszba és káoszba születik még egy gyerek, teljesen kiborulok! jó tanács?

2016. febr. 21. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a hormonális ingadozás hatással van az érzelmi, hangulati életre is, némileg hasonló, mint a szülés utáni depresszió. Ha ezzel tisztában vagy, akkor rázd le magadról ezt az érzést. Sok gyerek nehezen tud elaludni, mert az sokszor még egy felnőttnek is nehéz, megfelelő külső körülmények kellenek hozzá. Vedd úgy, hogy a sírás vele jár a gyerekkel, aki máshogy nem tudja kifejezni a diszkomfort érzését. Nyugodj meg, nem vagy rossz anya, legfeljebb most más ingerek érnek, mint a gyerek előtt, bezártnak érzed magad, egyedül vagy stb. A napirendet azért jó betartani, mert az a gyereknek is ad egyfajta rendszerességet és neked is jót tenne.
2016. febr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pihend ki magad!


A fáradtság teszi ezt.

2016. febr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem még korai volt második babát vállalni. De most már mindegy. Vegyél erőt magadon és ne mindenben a rosszat lásd.
2016. febr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Terveztétek ilyen korán a második gyereket?
2016. febr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne parázd túl! Ha eszik mikor éhes, alszik mikor álmos, játszik mikor úgy tartja kedve, az már elég napirendnek. Egyszerre két dolgot nem lehet csinálni; vagy babázol vagy házintündérkedsz. A háztartás nem lesz szomorú ha elhanyagolják....

A dühöd valószínűleg abból ered, hogy irreálisan magas elvárásaid vannak magaddal szemben, és a tehetetlenség érzésétől. Nálhnk is volt, hogy ténfergett a gyerek álmosan, elaludni nem bírt, pedig alig állt a lábán. Sokszor volt hogy kiderült miért: kakira, böfire várt. Ha mégsem, akkor segített ha zenét kikapcsoltuk ha épp ment, nem mozgásos, hanem.ücsörgős játékokat játszottunk. Mikor végre elaludt, akkor csak öt perc kellett cicin és durmolt. Ha erőltettem, és ágyban próbáltam altatgatni akkor sem aludt hamarabb mint mikor szabadon engedtem kidőlésig.

2016. febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem is sokáig idegesített ha sírt a picim. Rájöttem hogy attól, mert azt hittem csak akkor vagyok jó anya, ha MINDEN kellemetlenségtől meg tudom védeni. Pedig nem.. Neki is lehet rossz napja, nyomhatja valamj a pocakját, elesik, konnektor a akarna nyúlni es nem szbabad...

Szerintem egy jó anya törekszik arra hogy a gyerekének jó legyen, nyugtatja, vígasztalja a síró gyereket,de támogatja is a negatív érzelmei kifejezésében is. Egy ennyire pici baba is megérzi a feszültséget, és összekapcsolja: ha sírok anya ideges= a sírással rosszat teszek.

2016. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Aggódsz!!! Tehát jó anya vagy! A dühöd oka a megnövekedett magnézium igény, amit a terhesség okoz! Magne-B6, napi 2-3 szem! Segít és a B-6 vitamin csökkenti az émelygést is! De egy valamit fogj fel, az általad (vagy általam vagy más törődő anya által) értelmezett kosz (egy kis por) nem a világ vége! A káoszt szokd meg, később se lesz jobb! lányom 5 éves, fiam 1,5 és, ha bemegyek a szobába tuti, hogy játékra lépek!!!:) Egyet ne felejts el, az idegbeteg, rend miatt aggódó anyuka sokkal rosszabb, mint a szétszórt játékok, vagy egy kis por a polcon! És mégis 6 hónaposnak milyen napirendet akarsz? Ő is még baba, pisil, kakil, ha kell, eszik, ha éhes, alszik, ha álmos és sz*rik a napirendre!
2016. febr. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megértő, segítőkész választ! Most már kb. 1 hete sokkal jobb a helyzet, biztos a hormonok is közrejátszottak, és nem terveztünk még kistesót, szóval sokkolt a dolog. Bűntudatom is volt, mert szerettem volna ha a második baba előtt "kiteljesedik" a kicsivel a kapcsolatunk, szerettem volna kiélvezni az ő pici korát és teljes figyelmet szentelni neki. Már nem bánt, hogy nem pont úgy lesz, ahogy gondoltam :) így is szuper lesz, a kis korkülönbségnek sok előnye van. És most már próbálok nem idegeskedni a házimunka és a főzés miatt. Még egyszer köszönöm!
2016. márc. 12. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!