Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babámnak mindig...

3 hónapos babámnak mindig hőemelkedése van. Bármikor mérem popsiban 37,8-38 a hője, levonva 37,5. Másnak is volt hasonló problémája? A 2 hónapos oltások óta tart ez, bár előtte nem méregettem. Volt egy vírusfertőzése, amiből elvileg kikezelték.

Figyelt kérdés
Gyakran van zöld, híg széklete, bár ez a tápszer miatt van valószínű. Különben mostmár nagyon jól eszik, gügyög, jókedvű. Orvos látta, székletminta be lett küldve. Más is járt így, hogy mindig magasabb volt a hője a babának? Nagyon félek, hogy mi okozhatja ezt. Ha melege van, vagy esetleg túl van öltöztetve az okozhat hőemelkedést?
2016. márc. 12. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:

ugye babáknak eleve magasabb a hőjük, 37.2-37.3 a normál hő náluk. ehhez képest nem olyan vészes. nem lehet, hogy a lázmérő nem olyan pontos? magadon kipróbáltad?

orvos mit mond?

2016. márc. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Túlöltöztetés nem okozhat hőemelkedést.

Menjetek újra orvoshoz ezzel.

2016. márc. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Vettünk másik lázmérőt is, és azzal is mindig van hőemelkedése. Azt mondták, hogy a kedve és az étvágya többet mond a baba állapotáról, mint a hője. Szokott nyűgösködni, de ez nem feltétlen jelenti, hogy beteg, mert régebben is volt időnként sírós.Már teljesen tanácstalan vagyok. Nagyon aggódom érte. Nem hiszem, hogy normális ez az állandó hőemelkedés.
2016. márc. 12. 23:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül van hőmelkedése. Egy éves kor alatt a normàl hő az 37 egész pàr tizedig jó. 37,5 től mondjàk,hogy hőemelkedés. 38.1 től sem làz még. Nem tudja annyira szabàlyozni egy baba a testhőjét.

Ezen kìvül van olyan akinek magasabb az alaphője. Kisfiamnak mai napig 37℃ az alap,szóval neki a 37,5-38℃ az csak hőemelkedés. 38,5 alatt nem is csillapìtom a " làzàt".

De pl az én àtlag hőm 36℃, nekem a 37,5 ℃ az màr szép kis làz,amitől szédülök,rosszul vagyok.


De ha jól be van öltöztetve az nem jó,mert nem tudja leadni a hőt. Pont ezért a hőszabàlyozàsi ingadozàs miatt kell jobban figyelni a babàk öltöztetésére.

2016. márc. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én 5 hónaposom nemrég beteg volt, mértem neki, de már nem emlékeztem rá,hogy a Nagynál hogy volt, így felhívtam a dokit.

Mondta ugye, hogy popsinál fél fokot levonva 37,5-38 fokig hőemelkedés, afelett láz. De én csillapítani csak 38,5 körül szoktam, addig hagyom, had dolgozzon a szervezete.

Viszont,ha ez állandó, inkább vidd dokihoz.

2016. márc. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenképp szólok újra az orvosnak, hogy továbbra is ez a helyzet. Ma megmértem este, mikor biztos, hogy nem volt melege, se túl sok ruha..és szintén 38 volt levonás nélkül. A kedve jó, szuper étvágya van, gügyög, játszik, mosolyog.. Teljesen tanácstalan vagyok.Ha jól eszik és jókedvű, akkor is lehet probléma ez a hőemelkedés?
2016. márc. 13. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!