Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam meg a...

Hogyan szoktassam meg a kislányommal (3hónapos), hogy átaludja az éjszakát? Ha netán fel kel mit adjak neki tegyem cicire vagy adjak neki vizet és cumit? Kivegyem a kiságyából?

Figyelt kérdés

Az elmúlt este 21 óra után megetettem és felkelt éjfél előtt.Megpróbáltam adtam neki cumit és elaludt 4:20-ig és aztán 2óra hosszat fent volt.Lehet,hogy az a baj,hogy 18órakkor fürdetem?csak néha kel fel 21órakkor.

Mit tegyek,hogy átaludja és megszokja? Ez annak a jele,hogy át fogja aludni az éjszakát, vagy ez csak véletlen volt?


2008. szept. 21. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még kicsi ahhoz,hogy ne egyen egész éjjel.

Én legalábbis 6 hónapos koráig igény szerint adtam neki,mert éhesen úgysem tud aludni.

Tedd későbbre a fürdetést én este 8 felé ajánlanám,aztán adj neki enni és utánna tedd le.Valószínű így is felkel hajnalban majd szopizni.

Várj vele addig még nem kap más ételeket,ha megkezdted a hozzátáplálást és kiadós püréket v.tejpépeket kap,akkor már lehet éjszaka vízzel v.teával helyettesíteni.

Kevés baba aludja át az éjszakát,ezért ha igényli inkább szoptasd.

2008. szept. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán még nem is kell, hogy átaludja az éjszakát. Nyugodtan tedd cicire ha éhes, csak vigyázz, hogy ne azon aludjon, mert akkor sosem tudod leszoktatni róla! De általában 3 hónapos kor körül kezdenek kialakulni a szokásai.
2008. szept. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam mindjárt 9 hónapos lesz, és még mindíg felkel éjszaka, van amikor kétszer is. Én szoktam neki enni adni(tápszert), de mostanában már keveset eszik éjjel.

Remélem egyszer majd mi is átalusszuk az éjszakát.

Úgyhogy ne aggódj, még elég kicsi a babád, szerintem etesd meg éjjel.

2008. szept. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A szopis babákat mindig meg kell szoptani ha éjjel ébrednek, ugyanis az éjjeli szoptatás nagyon fontos a babák anyagcserefolyamatainak egyensúlyba tartása érdekében, legfőképp a szénhidrátanyagcsere egyensúlya a leglényegesebb a kicsiknél. Ezért jó az ha a szoptatott babák éjjel is mellre kerülhetnek ha ébrednek.

A tejtermelés folyamatos biztosításának is fontos hogy éjjel is egyen a baba, a tejtermelésért felelős hormon szintje éjjel a legmagasabb. Ha éjjel nincs szopi, kevesebb tej termelődik.

2008. szept. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk az vált be a gyerekorvos tanácsára, hogy több tejcit adjunk neki lefekvés előtt, hát ez be is vált átalussza az éjszakát 1,5 hónapos korától.

2008. szept. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek!!!

És hogyan tegyem át a fürdést későbbre?Toljam ki az időt mindig 30percenként?

2008. szept. 21. 21:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne tolj sehova semmilyen időpontot. 6-kor eszik, 8-kor fürdés és kaja, aztán alvás. 2 óra teljen el két szopi között az a lényeg. Ja és nem értek egyet azzal aki azt írta ne hagyd elaludni a cicin mert nem tudod leszoktatni róla. Szerintem az éjszakai kaja egy teljesen más kategória. Nekünk ez egyáltalán nem okozott gondot.
2008. szept. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nekem a lányom 8 hónapos,de még most is e´bred éjszaka. 2x 3x.Minden éjjel.Csak cicivel alszik vissza.Nem fogad el cumit,üveget....Adj neki,emíg kéri.Még nagyon kicsi.

2008. szept. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!