Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól nem volt és miért...

Mikortól nem volt és miért nincs időtök magatokra a baba mellett?

Figyelt kérdés

A babánk 1 hónapos. 4 óránként eszik, különben alszik vagy nézelődik, "beszélget".


Van időm mellette híreket olvasni, rendben tartani magam, a napi ügyeket is. A férjem délután hazaér, később tudok majd menni akkor sportolni is, vagy programokra (nem bulizásra gondolok, hanem pl. ha a munkahelyemen lesz egy érdekes workshop, ilyesmi).


Mikor lesz az, amiről mindenki beszél, hogy nem lesz időm hajat sem mosni? Hány hónapos korában?


2016. márc. 23. 14:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
38%
Olyan csak akkor van ha rosszul osztod be az idődet,és a babádat nem teszed le fél percre sem mert ahhoz szoktatod mindig kézben van.
2016. márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
62%
Nekem ilyenkor más zúzós volt az élet és még most is nagyon az. 21 hónapos.
2016. márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
nekem ez az első hónapokban volt, már egy hónaposan is. bár azért a hajat mosni sincs időm kicsit túlzás.vagy megmostam mikor itthon volt a férjem vagy vittem magammal a babát :). kb addig míg nem állt be az evések ideje. 1 hónaposan még szinte egész nap rajtam lógott. illetve szinte folyamatos figyelmet igényelt, mikor elkezdett felállni, menni. de csak ott kellett lennem vele
2016. márc. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
39%
Na mi van fáj az igazság valakinek??
2016. márc. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

3 hónapos és 5 napos 6 perces korától lesz.

Na de komolyan. Honnan tudjuk?? :) Nem ismerjük a gyerekedet, nem tudjuk milyen lesz. Te sem tudod, senki sem tudja. Az első 6 hét szokott vészes lenni, szerencsés vagy hogy nem az. Örülj.

Lehet hogy majd jön nehéz időszak, pl. nehezen viseli majd a fogzást vagy a szeparációs szorongást, vagy amikor elindul olyan kis szélvész lesz hogy állandóan loholnod kell utána, hogy ne csináljon valami veszélyeset. Lehet hogy nem. Lehet hogy nyugis lesz és egy helyben ül egész nap. Ki tudja? Majd meglátod.

2016. márc. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%

Az első ~4 hónap volt ilyen. Hasfajós + refluxos baba, aki alig aludt, zombi üzemmódban nyomtuk a férjemmel.

Ezt megúsztad, adj halát, mást ne piszkálj! ;)

2016. márc. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
akkor az 5. percet még kiélvezem:)) amúgy épp ezekre gondoltam, amiket felsoroltál. első gyerek, így fogalmam sincs, mik a necces időszakok. gondoltam, mivel mindenki azt írja, hogy nincs ideje hajat mosni, valamikor majd nálunk is eljön.:)
2016. márc. 23. 14:35
 8/23 anonim ***** válasza:
57%

a hasfájós elsőnél nem volt igazán időm, mert ha éppen nem szopizott, akkor ordítás és kézben volt, viszont 3 hónap után szépen beállt, és hagytam magától játszani, napirend kialakult, stb. A mostani második is volt hasfájós kicsit, de úgyszintén szépen kialakult a rendje, pedig még nincs három hónapos. Ugyan nincs semmi segítségem, de az elsőnél amikor nyár volt, azért nem tudtam menni sehova, mert a férjem a kerti munkákat csinálta, később, télen már elvolt a kicsivel, de mivel kisvárosban élünk, amúgy se jártam sehova, csak később, tavasszal, sportolni kicsit, aztán meg dolgozni kezdtem, na onnantól nem volt időm.

A másodikkal most annyi, hogy nem szívesen terhelem le a párom két gyerekkel, de ha kell, akkor szívesen bevállalja őket, de még szintén nem mentem sehova, max orvoshoz meg gyantáztatni.

Anyum havonta 1x jön, talán a következő alkalommal eljutok masszíroztatni

2016. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk nem volt olyan,hogy nem volt időm valamire, az első 6 hét húzósabb volt mire megszoktuk egymást de utána nem volt gond,egy nagyon aktív baba volt,érdeklődött minden iránt,hason is szeretett lenni,sokat nézelődött,szerencsére hasfájós sem volt,akkor biztos nehezebb ha refluxos vagy hasfájós.
2016. márc. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
26%
8-as vagyok még: hajmosás vagy este, amikor már itthon a párom, vagy bármikor, amikor fenn van a kicsi, beteszem a pihiszékébe és rálátok a zuhanyzóból :) De tényleg, jut idő házimunkára, netezésre, olvasásra, stb. Egyik nap jobban, másik nap kevésbé. A nagyobbik bölcsiben van, szerencsére!
2016. márc. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!