Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hetek óta nem tud egyedul...

Hetek óta nem tud egyedul kakilni a babam! Hogyan segithetnek neki? Volt mar valakivel hasonlo?

Figyelt kérdés
2016 januar 16an szuletett a lanyom! Elso 3 hetben kakilt rendesen! Minden nap! Aztan azota egyre jobban csokkent most az utobbi 5-6 hetben csak egy heten egyszer kakilt ugy,hogy lazmerovel segitek neki. :( anyatejet kap! Plussz az orvos tanacsara kis kamilla teat,de keveset iszik belole,nem izlik neki.. A vedono egyfolytaba azt hajtogatja,higy nincs semmi gond,nem baj ha egy heten egyszer kakil mert anyatejes... Azt en is tudom... De nem kakilna,ha nem segitenek neki! Aztan a gy.orvos lavelolacot ajanlott neki 5ml plussz golyadek hozza... Ketszer kapott a babam belole de nem ivott vizet.. Semmit se es a cici se kellett neki utana... Igy nem mertem adni neki,nehogy kiszaradjon! Kaki azota sincs magatol! Jovoheten viszem hasi uh.ra! Amugy gyonyoru szep nagy baba 6500gramm 61 cm 10 hetes! Kiegyensulyozott,vidam,szepen fejlodik,koranak megfeleloen! Szenvedni nem szenved,hogy nem kakil... Gy.orvos is ezeket mondta! Mit tegyek??

2016. márc. 30. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm babája 3 hetente kakilt anyatejesen, semmi baja nem volt.

Kár hogy az orvos nem mondja Neked, hogy nincs ezzel baj, és a kamilla tea meg a Laevolac teljesen felesleges volt.

Az anyatej pont a babád számára van, és majdnem 100%-ban tudja hasznosítani (azért is fejlődik ilyen szépen).

Gond akkor van, ha szemmel láthatólag erőlködik, présel, de nem jön ki semmi.

Persze ha szélcsövezed, akkor reflex szerűen kakilni fog, de ez meg nagyon rossz, mert az a cél, hogy akkor kakiljon, amikor neki kell, és "saját erőből".

2016. márc. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszonom! Igen tudom,hogy nem jo a lazmerozes/szelcsovezes! De a vedono meg azt mondta,h 6. nap utan mar illene kakilnia... Es majd o meg lazmerozi... Tehat ok is csak ennyit tidnak segitenni... Most 5 nap telt el... Leht megvarom azt,hogy magatol kakiljon!
2016. márc. 30. 08:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Tisztelet a kivételnek, de a védőnők nem megbízható segítség.

Nekem három gyerekkel eddig vagy 6 védőnőm volt már, és vagy fiatal gyermektelen csirke volt, vagy idős hölgy, a 30 évvel ezelőtti álláspontot szajkózta. :(


Nekem ha bármi kérédsem/gondom van/volt, akkor vagy az orvost kérdeztem, vagy szoptatási tanácsadót, a védőnőt mindig nagy ívben kerültem és csak a szükséges találkozásokra (státusz) szorítkoztunk.

És nem akarom bántani őket, emberileg nagyon jó fejek lehetnek ettől még (az egyik kedves barátnőm is védőnő, de pl. ő azt hitte, hogy szoptatás alatt nem lehet teherbe esni...), de szakmailag a legtöbbjük sehol nincs...

2016. márc. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyermekosztályos ápoló hallgató vagyok, mi is úgy tanultuk hogy simán belefér anyatejes babánál a 3 hét is! Szerintem ha a babádnak nincs gondja ezzel akkor kamuzd be a vedőnődnek hogy megoldódott a probléma és 6 naponta kakil! Jol fejlődik jo kedvű és nem szenved akkor ne aggódj a kaki miatt! Jó a tejed és mindent felhasznál a kis szervezete így nincs salakanyag aminek ürülnie kellene! Ez csak jó, szerintem ne kínlódjatok a szélcsövezéssel meg lázmérőzéssel!
2016. márc. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Hát én bizony alkalmaztam a hőmérőt... a kórházban egy csecsemős nővér mutatta meg, és ha már 3-4 napig nem volt kaki, akkor alkalmaztam (amúgy anyatejesen naponta többször kakilt a babám, így elég feltűnő volt a több napos kihagyás). Nem kellett túl sűrűn alkalmazni, összesen talán 4x, amíg anyatejes volt, és nem kavart be a későbbiekben sem. Persze, értem én, hogy magától kellene, de én még felnőttként is sokszor vagyok úgy, hogy az inger megvan, mégsem sikerül, aztán meg mehetek a proktológiára... Szóval én úgy voltam vele, hogy ha lehet segíteni, akkor miért ne tenném?
2016. márc. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 6 hónapos koráig 2 naponta kakilt, tápszeres. Engem meg azzal nyúztak, h de minden nap kell a tápszeres babának. Hát nem kínoztam semmivel, mivel rendeen ,fájdalom és erőlködés nélkül ment neki.


Jött a hozzátáplálás, hát 4 nap is eltelik kaki nélkül és akkor már sír, nagyon szenved, olyan szárazat, keményet kakil, mint egy kavics és úgy fáj utána a feneke, h a popsitörlővel nem lehet hozzáérni. Laevolacot adok neki, de nem azonnal segít, hanem másnapra vagy harmadnapra. szóval 2-3 napig is kell neki adni reggelente, h meglegyen a hatása.

2016. márc. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha nagyon nem segít semmi "házi praktika" (pl. víz itatása a kicsivel), akkor mi a glicerines kúpot adjuk a miénknek. Terhesen is bevált, beválik most is.:) Keresztben félbevágsz egy 2-es kúpot és mindenki boldog nemsoká.:)a miénk a Laevolacot nem ajánlja amúgy, a cukor miatt.
2016. márc. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha csak anyatejes teljesen normális, a második gyermekemnél volt így a gyerekorvosom mondta , hogy semmi gond felhasználja a anyatej minden részét ezért ritkább a széklet, amint megkezdtük a hozzátáplálást beállt a napira.
2016. márc. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jo olvasni a tapasztalatokat velemenyeket! En is erre gondolok h anyatejes es eu miatt nem kakil sokat! Addig amig szepen fejlodik,es nem szenved,Akkor gondolom minden oke addig! Koszonom a sok valaszt!!
2016. márc. 30. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!