Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pici baba mellett műköröm...

Pici baba mellett műköröm (rövid) vagy géllakk? Szabad? Nem karmoljátok meg? Nagyon vékony a körmöm folyton beszakad, és karmolok vele.

Figyelt kérdés

2016. márc. 30. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
A természetes köröm az ami karmol. A gel lakk és a műköröm is olyan vastag, hogy sokkal kevésbé tudsz vele karmolni, úgyhogy kifejezetten ajánlott ha el akarod kerülni a karmolászást. Természetesen ovális, kerek körömformákat kell választani, vagy egy kicsit lekerekített kockát (nekem ez a kedvencem) és ne legyen túl hosszú a köröm.
2016. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem géllakkom van, rövid körmön. nekem is folyton beszakadt a körmöm, így viszont nem. (nekem műkörmöm még sosem volt, nem tudom, milyen) 3 hetes a kicsink
2016. márc. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt folyamatosan géllakkom, természetesen semmiben nem akadályozott és kárt sem tettem egyik babàmban sem;)
2016. márc. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon régen műkörmöm illetve géllakkom van, a fiam már 4 éves lesz, sosem karmoltam meg. Ezekkel nem lehet karmolni, mert sokkal vastagabbak, mint a saját köröm (természetesen a lekerekített, normál hosszúságú körmökről beszélek), ettől ne félj.
2016. márc. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Rövidre vágott, ovális géllakk. 2 hetente járok, mindig szép, nem törik le, és sokkal jobban bír mindenféle házimunkát, mint az eredeti állapotú körmöm.


Ilyenek általában:

[link]


Piros, sötétlila, bézs, méregzöld, átlátszó enyhén csillogós, stb. :)

2016. márc. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Védőnő vagyok. Kifejezetten azért van műkörmöm, mert a saját körmöm lemezesen törik, éles, nagyon könnyen megkarmolnám szegény babákat. A műköröm viszont vastag és tompa, sokkal bátrabban csinálok vele mindent :)

Ilyesmi körmöm van az egyetem óta:


[link]


[link]


Szóval nyugodtan legyen! A műkörmöt azért ajánlom talán jobban, mert ritkábban kell csináltatni, és tapasztalatom szerint tartósabb, de a géllakk sem rossz :)

2016. márc. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem a műkörmöt, de egyszer volt. A lányom nagyon tartott tőle, hogy majd megkarmolom vele öltöztetéskor, de ő maga tapasztalta meg, hogy sokkal puhább és egyáltalán nem tud kárt okozni. Szóval a szempontjaid alapján kifejezetten ajánlatos a műköröm.

(Viszont én nem tudtam megszokni, nem éreztem sajátomnak, mindenbe beütöttem, ezért inkább leszedettem.)

2016. ápr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a műkörmösnél jelzed, hogy kifejezetten lekerekített körmöket szeretnél, nehogy megkarmold a picit, akkor olyat csinál neked :) A saját köröm igen éles tud lenni, de ha géllakkot vagy géllakkot körömerősítéssel vagy műkörmöt csináltatsz, azt nagyon kíméletesre meg tudják csinálni. Egyébként a műköröm lehet olyan is ami nem ér túl az ujjbegyeden, nem giccses és ronda, hanem természetes, és ne aggódj a szellőzés, stb miatt, a körmöd egy szarulemez, nem él (csak a körömágy), nincsenek sejtmagok, nem lélegzik, olyan elszarusodott részed mint pl egy hajszálad.
2016. ápr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!