Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos lányom gyakran...

16 hónapos lányom gyakran eszik még bébiételt, és reggel-este követeli a tápszert, hogyan változtassak?

Figyelt kérdés
Persze kap felnőtt kosztot is, de követeli a tápszert, főleg este, és már simán 3 decit megeszik.(Havi viszonylatban brutál összeg..)A bébiételt meg szinte mindig vegyítem, de szereti, és kéri is. Az én hamim is eszegeti, de az nem nagyon fogy vagy nem is kell neki 1-2 félén kívül más. A gyümölcsöknél ha darabos nem nagyon eszi, ha pép, akkor bármit(2 mixer ment már tönkre..)Hogyan változtassak? Máshol is megy még a tápi és a bébiétel ennyi idősen? Adjatok valami tanácsot, mert ez a válogatása már kicsit kiborít..:(
2010. ápr. 6. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos ugyanez a helyzet:(

15 hónapos kisfiú

20 e ft a babakaja és a tápszere

Még jó, hogy 13 hónapos koráig szopott:)))

2010. ápr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát ezeket kell ennie. Na jó, tápszer helyett van, aki tejet ad, de a lényeg ugyanaz... nekik bébiétel való és napi fél liter tejalapú folyadék.

Minden rendben vele.

2010. ápr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Turmixolj otthon azt, amit ti esztek, és hidd el, meg fogja enni. A babakaja iszonyat pénzkidobás! A tápszer helyett meg tegyél a cumisüvegbe tejet, minnél zsírosabbat, és mintha semmi különös nem lenne, add neki oda. Megszokja! 1-2 nap lehet, de megszokja. Inkább csak este lehet gond, ha azzal alszik el, de reggel tutira nem! 18 hós anyukája
2010. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17 hós fiúcska 14 foggal, tök ugyanez:( reggel-este tápi , kb 200-240, eszik a reggelimből, ebéd főzi-pépesitve kb 200 g, darabosan esélytelen, uzsi: gyümölcs tejpéppel vagy sinlaccal vagy joghurt ha nem éhes annyira, vacsi: üveges babakaja ,ami gyümis főzi, ha darabos, akkor turmix, lefekvés:tápi. Rág kenyeret, kiflit, pogit, ropit, eszik falatnyi virslit, rántottát, ennyi:(
2010. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az enyém 15 hónapos, és néha még kap bébiételt, de inkább azt eszi amit mi. Érdekes, mert a darabos bébikaját (8 hós) nem ette meg, inkább az amit mi, pedig az is darabos???

Gyümölcsöset pedig direkt szoktam neki adni, mivel mostanában nem sok friss gyümölcsöt lehet kapni, ami pedig van a boltokban, abban annyi vegyszer van, hogy akkor már inkább az üveges.

2010. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Na akkor itt mi tartjuk a rekordot asszem, a 21 hónapos lányommal:)

Dettó mnt a tiéd csak az enyém még néha az üvegesek között is válogat. Megkérdem mit kér és megmelegitem, mire kész má nem kell neki hanem másikat akar. Azt is megmelegitem és jó ha fél veggel eszik belőle. Aztán mehet a másikkal együtt a kukába mert már melegitve volt.

Ja és még mindig van olyan hogy éjjel is meg kell etetni...ilyenkor is megiszik 200ml tápit.

Tejallergiás. Havi 40-50 ezer megy el Pelenka,tápszer, üveges kaja...laktózmentes kaják...

2010. ápr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok, 22:17-es vagyok. Mi lenne ha a próbálkozásainkat, sikereket ide leirnánk, hátha tanulnánk egymástól! Pl hogy milyen kaját evett meg, ami új volt, pontosan hogyan adtad...szerintetek?
2010. ápr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az én lányom se nagyon bírja a tejet, azt nem is adok neki. Igen, ismerős, mindenből egy falat, több minek is..Sokszor elcsodálkozom azon, hogy lehet annyival jól lakni, amennyit ő eszik. Mondjuk nagy bánatomra nem is hízik. Picike és vékonyka a drágám, dehát ha valaki ennyire válogatós, akkor mit lehetne ugyan tenni?
2010. ápr. 7. 09:50
 9/13 anonim ***** válasza:
Mekkora a kislányod, ha szabad kérdeznem? Az enyém 15 hónaposan 9 kg.
2010. ápr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok. 15 hónapos alig éri el a 10kg-ot, azt is azóta, amióta issza a tápszert.
2010. ápr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!