Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért húzódik el ennyire a...

Miért húzódik el ennyire a fogzás, ez normális?

Figyelt kérdés
kisfiam 4 hónapos kora óta fogzik (hol enyhülnek, hol felerősödnek a tünetek). 7,5 hós volt, amikor végre kibújt az első foga - ennek már egy hónapja, és még mindig nem tört át a második! már felül is megindultak, de ha azok is ilyen lassan jönnek ki, megőrülünk. nagyon megszenved vele szegény, és már én is kivagyok a folytonos nyűgösségtől, éjjeli ébredésektől. kb. 2 hónapja napi 2 csepp D-vitamint adok neki, változatosan eszik, szóval nem hinném, hogy D-vitaminhiány. mit tehetnék?

2016. máj. 2. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél más. A lanyom 8 hónapos elmúlt és még mindig nem tört át egy sem :( nagyon latszik neki alul, de semmi..
2016. máj. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3,5 hónapos volt a fiam, amikor elkezdődött a fogzás és 8 hónaposan bújt ki az első(!), addig csak kínlódott szerencsétlen, ömlött a nyála, rágott mindent. Aztán szünet, 10 hónaposan a második és megint szünet és 14 hónaposan kb este lefeküdt aludni és reggelre kibújt neki egyszerre 6 (!). Most 21 hónapos, majdnem az összes kint van már.

Az elején én is azt hittem már, hogy ennek a gyereknek nem is lesz foga, de aztán csak megindult :)

Semmit nem tehetsz, csak vársz, ha fájlalja, akkor kend neki dologéllel.

Kitartást.

2016. máj. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is rág mindent, nyálzik, néha pár napig jobban mozgolódik neki a fogcsíra, akkor kimondottan nyűgös. Kb 3 hós kora óta ezt csinálja.


6 hónapos, és nincs foga. :D


Én nem adok neki semmit, de ő azért aludni általában tud. Elvileg lehet adni homeopátiás cuccokat (nem próbáltam), lehet venni rá fogzást segítő gélt (egyszer próbáltam, de lehet csak azért nyugodott meg tőle, mert édes). Olyat is hallottam, hogy valaki Germicid kúpot adott éjjelre, hogy végre aludjon a gyerek, és úgy végigaludta az éjszakát, na ez azért extrém eset, bár gondolom, hogy van az a helyzet.

Mi szerencsések vagyunk, mert a mi babánk nyűgös ugyan néha nappal, de aludni azért tud szépen. Rosszabb napokon is max hajnalban 1-2x kell visszaadni a cumit. (Ma rosszabb nap van.)

2016. máj. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

értem, akkor ezek szerint ez nem vészes, és nem vagyunk egyedül.

egy éjszaka alatt 6 fog?? az igen! biztos megszenvedte szegény.


ja, amúgy, kisfiamnak épp tegnap áttört a második fogacska! :) de továbbra is szenved, a felsőkkel - majd csak enyhülnek a panaszok pár hónap múlva.

köszi a válaszokat!

2016. máj. 3. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!