Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma spagettit főzök ebédre,...

Ma spagettit főzök ebédre, ehet belőle 10,5 hónapos gyerekem? Knorr spagetti alap+ darálthús+ tészta+ sajt.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 8. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Persze,nyugodtan és egy kis ketchupot is nyomhatsz rá neki!!;)
2010. ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a zacskós rész miatt nem adnám.Tele van mindenféle mesterséges ízfokozóval meg műanyaggal.Ha ezt a rész kihagynád és házilag csinálnád teljesen,én odaadnám neki,ha már találkozott ezekkel a dolgokkal,vagy legalább a nagy részével.Én is bolognait akarok adni neki holnap,de én mindig magam főzöm minden részét.Sokkal olcsóbb,egyszerűbb és finomabb.Meg persze egészségesebb.
2010. ápr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Nyugodtan,de én a Knorr alap helyett inkább magam csinálnám a szószt,mert a Lnorrban vannak adalékanyagok is.Magunknak sem főzök vele.
2010. ápr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok..,ezzel én is egyetértek,hogy friss alapanyagokból készitsd inkább mert tele van e-vel a knorr spagetti alap!Friss pari+répák+zeller+fokhagyma+darálthús...

És nincs mellékize annak amit Te készitesz!

2010. ápr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szívesen csinálnám magunknak is saját magam a szószt, d nem tudom hogyan kell. Leírnátok, hogy ti hogy készítitek, miből mennyit tesztek bele?
2010. ápr. 8. 10:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én így szoktam: hagymát pirítok, belerakom a darált húst (ha nem akarod húsosan, akkor persze nem), jól megpirítom, rá a paradicsomszószt, fűszereket (oregano, bazsalikom, ezeket a baba is eheti), beleteszem a zöldségeket (répa, kukorica, gomba, fokhagyma, esetleg borsó), picit főzöm vele, és mehet is a tésztára, sok sajttal :) Ja esetleg sót-cukrot is tehetsz bele, de nem nagyon kell.
2010. ápr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is magam készítem, nem csak a sok műanyag miatt, hanem a benne lévő ízfokozó miatt is (nátrium-glutamát), amiről nem sok jót hallani... én így csinálom: Egy kis fej hagymát apróra vágok, megpárolom egy kevés olajban, dobok bele 2-3 gerezd összenyomott fokhagymát, ezzel is párolom. Reszelek bele egy nagyobb sárgarépát, egy kis darab zellert, ezt is pár percig párolom. aztán beleteszem a darált húst. fehéredésig pirítom. Beleöntöm a sűrített paradicsomot. Sózom, borsozom, teszek bele oreganót, bazsalikomot. az egészet kb. fél óráig főzöm. Közben kifőzöm a tésztát is. leszűröm, olajat teszek rá, hogy ne ragadjon össze.
2010. ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocs a belekérdezésért: Ezt a babának úgy adjátok, hogy az egészet (tészta, szósz, sajt) összeturmixoljátok? Nem fog furán kinézni? Az én fiam 1 éves, de nem mertem még neki ilyeneket adni, de szívesen kipróbálnám. :)
2010. ápr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"Nem fog furán kinézni?" De:)) És akkor mi van? Ilyenkor nem ez a lényeg...;)
2010. ápr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 9 hónaposan már úgy kapta, hogy nagyon apróra vágtam a megfőtt tésztát, rátettem a szószt és a reszelt sajtot... Foga még nem volt egy se, viszont semmit nem evett meg, ami pépes volt. 1 évesnek már nyugodtan adhatsz kis darabokban hagyott ételt. Nem buták ők, még fog nélkül is "elrágják" a puhára főtt dolgokat.
2010. ápr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!