Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor könnyebb ha 1-2 év vagy...

Mikor könnyebb ha 1-2 év vagy ha 3-4 év van inkább a 2 gyerek között?

Figyelt kérdés
Én most úgy gondolnám, ha 3-4év, mert akkor a nagy pár picit önállóbb, vele is sokat kell foglalkozni ez biztos, de talán már jobban el játszik egyedül amíg a picivel foglalkozom (szoptatás, peluscsere stb..). Szerintetek?
2016. máj. 15. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
mind a kettonek van pozitivuma, es negativuma is. nem tudhatod, majd csak akkor derul ki, ha te konkretan benne leszel valamelyik helyzetben, es akkor is csak az egyikrol fogsz tudni nyilatkozni erdemben . kinek mi. sok anyuka szerint az 1-2 ev jo,mert sok melo, de tudnak a gyerekek egymassal jatszni. masoktol azt hallom , idealisabb a 3-4-tobb ev, mert eljatszik a nagyobbik egyedul is. ki tudja? majd meglatod. de mind a ketto melos lesz, az fix.
2016. máj. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem 1-2 év, mert akkor kisebb a testvérféltékenység, ráadásul hamarabb tudnak együtt játszani, így csak egyfelé kell figyelned

3-4 év különbséggel hosszú ideig külön kell foglalkoztatni őket, és ez megosztja az időd és a figyelmed. Hiába játszik el a 3-4 éves egyedül, rajta is ott kell tartanod a szemed, hogy ne essen baja, mert ilyenkor már bármit elér szinte...


Ráadásul 1-2 év különbséggel hamarosan hasonló alvásritmus, evésritmus alakul ki, sőt, amit az 1 éves eszik, azt eheti a 2 éves is általában. Viszont 3-4 év különbséggel teljesen eltérően alszanak, esznek, neked is fárasztóbb.

2016. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
Akik 1-2 évre esküsznek azok csak játszótársat akartak a gyereknek nem pedig testvért.
2016. máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem igazán értem, miért. Aki 3-4 és aki 1-2 évet hagy, az is testvért akar, csak van, aki hamarabb vágyik rá, van, aki később. Azt pedig nem értem, miért veszed negatívumnak, hogy tudnak majd együtt játszani. Neked az a pozitívum, ha egyedül vannak a gyerekeid, és nem értenek szót?


1,5 év különbség volt köztem és a húgom között. Édesanyám azt mondta, nem volt könnyű. DE mi mindig ott voltunk egymásnak, megértettük egymást, mert ugyanabban az életkorban voltunk. Ez pl. egy 14 és egy 18 éves vagy egy 9 és egy 13 éves gyerekről ritkán mondható el. Ezzel nem akarok megbántani senkit, aki így tervezi, de így gondolom. Több barátom, rokonom is van, akiknél ilyen a korkülönbség, és igazán csak felnőttkorban értették meg egymást később a gyerekek, mert a gyerekkorban, tinikorban egyszerűen teljesen más életszakaszban voltak, nem volt közös pont.

2016. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Snorri ***** válasza:
Az egy-két év korkülönbségnél is ugyanúgy megjelenhet a testvérféltékenység, butaság, hogy nem. Ráadásul, akkor még nagyon pici, nem biztos, hogy fel tudja dolgozni, és az, ha nem látványos, nem azt jelenti, hogy jó. 3-4 évnél lehet, hogy jobban megviseli, de jobban, könnyebben fel is tudja dolgozni. Ekkor már lehet vele erről beszélgetni, egy két éves egyszerűen nem tudja mi történik körülötte, csak hirtelen minden megváltozik. A másik dolog az, hogy egy 2 évesnek, (1 évesnek főleg) még hasonlóak az igényei, mint egy kisbabának. Hordozás, állandó figyelem, rengeteg babusgatás, stb. 3 évesen már jó eséllyel szobatiszta, önállóbb, érettebb a gondolkodása. Az ember úgy van kitalálva, hogy kb. háromévenként jöjjenek az utódok. Addig van szüksége kiemelten a szülők állandó figyelmére, hogy ő legyen a középpontban.
2016. máj. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

A nagyobb korkülönbségre szavazok en is. Nem birnek 2 kicsi kozott ingázni. Nekem a 3 evesem is min. 1 teljes embert kivan, nemhogy meg egy csecsemo is lenne mellette.

Elő jatszotarsnak en sem szulnek gyors egymasutanban.

2016. máj. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!