Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen felszereltségű babakocs...

Milyen felszereltségű babakocsit vegyünk majd a februárban születendő babánknak?

Figyelt kérdés

Annyi féle van, h. az ember első babánál szerintem nehezen tud dönteni...

Úgy értem, h. mózeskosarasat, v. elég a textil mózes, hozzá hordozót, későbbre sportkocsi? Vagy alapból olyan babakocsit, ami sportkocsivá alakítható?

Hordozó amúgy is kell, hiszen autóban eleinte abban tudjuk vinni, nem?

A mózeskosarat kb. 6 hós koráig tudjuk használni?

Ti miket vesztek/vettetek?


2008. szept. 25. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia.Én is ezzl a problémával küzdök.
2008. szept. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia, örülök neki, h nem vagyok egyedül :)

Gondoltam, megvárom, h vki megkérdezze, de nem bírtam ki...

Remélem kapunk vmi hasznos ötletet!

2008. szept. 25. 11:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Én olyan babakocsit vettem (decemberi a nagyobbik lányom), ami nem volt mély, sportkocsivá volt alakítható. De mi nem használtuk sokat, ezért vettünk ilyet. Ha ti sokat akartok babakocsival sétálni az első időkben, akkor érdemes mélyet venni, bár ha jól tudom, ezeket nem lehet átalakítani sportkocsivá, tehát ha februári a babád, akkor max. 4 hónapig veszed hasznát a mély babakocsinak, utána lehet venni a másikat...

Én ma is inkább sportkocsisat vennék, de olyat, aminek van lábzsákja, és így abban sem fázik a baba.


Hordozót szerintem érdemesebb külön venni.

2008. szept. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Először is gondoljátok át, hogy mire akarjátok használni, milyen terepen, mennyit és mennyit fogjátok autóba rakni!

Ha sokat autóztok, akkor olyat, ami gond nélkül befér és NE LEGYEN NEHÉZ (mi emiatt kellett most második kocsit vegyünk, mert én egyszerűen nem bírom beemelni a lapra csukhatót). Mivel februárban még hűvös lesz, lehetőleg legyen minél védettebb. Mózeskosár... Mi 8 hetes korig fértünk bele, azóta a babakocsit fektetem le csak.

Nekem amúgy Graco van, és a fentieken kívül imádom, ha Apával megyünk, mindig azt viszem, mert könnyű tolni, és ha elalszik a babakocsihoz tartozó autós ülésben, akkor az belepattan a kocsiba is, nem kell a babát kivenni. Arra figyeljetek, hogy a baba fél éves koráig majdnem feküdni tudjon. Én nem javaslom például azokat, ahol az autós ülést kell csak bepattintani, mert a baba gerincének nem tesz jót az ülés. Babaülésnél meg mostmár van dönthető, amiben majdnem fekszik, az szuper lehet és jobb a hátuknak is.

Ha sokat mentek majd földúton, akkor lehetőleg jó nagy kereke legyen és minél kevesebb, lehetőleg jól rugózzon, nem rázod ki a baba belét.

Remélem segítettem, de szívesen állok rendelkezésre még akár privát is.

2008. szept. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Az én kisfiam 7 hónapos februárban született, igaz második baba. De vettünk neki új kocsit, mert az első tavaszi volt és anyukám féltette, hogy az első 3kerekű kocsink nincs elég jól téliesítve (nincs igaza de most nem is ez a téma)

Szóval kapott akisfiam egy hordozót külön amit mostanra nőtt ki, mert már több mint 9 kg és üldögel, utálta,hogy nem lát ki az autóból.

A babakocsink nagy kerekű Retrus, lábzsákkal, 4 féle képp állítható fejtámlával. Vagyis fekvőből egészen ülésig alakítható, sportosítható kocsi. fixek a kerekei, mert én megőrültem az elsővel mikor bolygókerekes sportkocsit használtunk. Nem szeretem. A nagy kerék azért jó, mert mindenen elmegy és kevéssé ráz. A típust azért írtam meg,hogy rá tudjatok keresni. Nagyon szeretem, csak még egy testvérfellépő hiányzik hozzá. ( Van olyan típusa is ami külön sportkocsi is lehet meg mélykocsi is, nekem a másik tetszett jobban:)

Nagyon jól lehet téliesíteni és nem fázott benne mikor 2 hetesen sétálni mentünk, overall és takaró elég volt neki.

Remélem segítettem valamennyit, ja még vettünk hozzá esővédőt is. Mást nem nagyon mert nem volt rá szükség, de mint első babának javaslom napernyőt is vegyetek, mert a nyáron mire félig ülőben nézelődik erősen süthet a nap és jól fog jönni.

2008. szept. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Tehát akkor mózeskosár helyett jó lehet a vízszintesig dönthető sima kocsi lábzsákkal - ha jól felöltöztetjük, abban sem fázhat!

2008. szept. 25. 12:06
 7/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb sportkocsi mostmár ledönthető. "150 fok alá, nem vízszintesig dönthető" jelzéssel vannak ellátva. Eleinte szerintem úgysem kötöd bele, elég ha raksz alá egy vastag takarót, azzal már ki is egyenesítetted. Én esküszöm a bárányszőrre, az nagyon jól melegen tartja alulról. Nem kell több tízezerért megvenni a Brendonosat, szerintem akármilyen vásáron lehet venni (mi 2500-ért vettünk). A babahordónál is nézzétek a súlyát, és hogy mennyire szellőznek (a kocsi és a hordozó is), mert nyáron lesztek igazán mobilak, és ha befülled a háta, akkor majd megszakad a szíved, ha izzad és amiatt nyűgös. Az autós ülésnek pedig lehetőleg legyen talpa, amit fixáltok az autóban, így utána már csak bepattintjátok, nem kell kötözgetni.
2008. szept. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, várom még az esetleges tapasztalatokat, tippeket!
2008. szept. 25. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!