Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért olyan jó szagú a kisgyer...

Miért olyan jó szagú a kisgyerekek feje?

Figyelt kérdés

2016. máj. 23. 09:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Az anyatejtől. :-)
2016. máj. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
nem tudom, de biztosan nem az anyatejtől, akkor a tápszeres babáknak nem lenne az a jellegzetes baba illatuk.
2016. máj. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Tápszeres a babám, neki is jó illatú. De nemcsak a feje, mindene, a levetett ruhácskái, kis takarói is. Aki belép a lakásunkba, azt mondja, nagyon finom babaillat van mindenütt, én ezt már nem érzem, hozzászoktam.


Az anyatejen felröhögtem. A szoptatós anyukák már nem tudják hová magasztalni az anyatej nagyságát.


Amúgy azért olyan jó illatúak, mert ők még nem esznek szinte semmi károsat, a legtisztább élelmiszereket kapják, a legjobb minőségben. A tápszer ellenőrzött, az anyatejet az anya teste megszűri. Így nincsenek felhalmozódva a szervezetükben méreganyagok, amik szagos izzadság, nyelvlepedék, ilyen-olyan váladékok formájában kiválasztódna a szervezetükből. Gondolj bele egy db B6 vitamin tablettától milyen szagú a vizelet, jellegzetes. Vagy pl. a fokhagyma szaga több napon át érződik a bőrünkön, sőt még a hüvelyváladékban is. Ugyanígy a cigi, a kávé, a fűszerek, a só, stb.

2016. máj. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Tápszeres a babánk, jó illatú a bőre. Az én tippem az, hogy a kencék miatt, gondolj bele, napi hányszor kenjük át illatosított kendővel a popóját, meg popsikrémmel, őt magát pedig olajjal vagy testápolóval legalább napi egyszer. Ennyit egy felnőtt nem cicomázkodik:)
2016. máj. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es, semmilyen illatosított terméket nem használok, mégis illatos a babám.

(Tápszeres 4 hónapos kora óta, most 9).

2016. máj. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%

Én még sose éreztem jó illatúnak egyik babát se.

Csak a babamosószer illatát éreztem a ruháin kellemesnek. A babának mindig kaki vagy hányás szaga volt eddig, mikor kézbe vettem. Lehet az én orrommal van valami baj, de elég jó a szaglásom, úgyhogy nem hiszem. Vagy lehet nincs még bennem kiforrva az anyai ösztön és anélkül nem lehet érezni.

2016. máj. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom, de felnevettem a kérdésen, abszolút jó értelemben. Az én 5 éves fiamnak a mai napig szaglászom a fejét, mert imádom. :) Babának persze más volt. Lehet, hogy mi érezzük rajta nagyon a saját vérünk jellegzetes illatát?

De annyi tippem van még, hogy nekik talán nem olyan a működésük, nem termelnek úgy izzadságot, mint a felnőttek, a hormonok hatása még nem érződik rajtuk nagyon.

Mindenesetre a legnagyobb bánatom, hogy már nagyobb a gyerkőcöm, és nem tudom úgy szaglászni. Majd a tesót 3 hónap múlva! :D

2016. máj. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Az izzadtság mirigyek még nem úgy működnek, illetve a nemi érés sem indult el.

"a babaillat nem pusztán az élvezet kedvéért van, a kötődésben és az azonosításban egyaránt szerepet játszik. A gyerekből áradó illat egyedi, csak rá jellemző, a kísérletek szerint az anyák szinte tévedhetetlenül választják ki saját babájuk használt ruháját bármilyen kupacból csak és kizárólag az illatot használva támaszpontul. Egyes elméletek szerint a magzatmáz tartalmazza ezt az aromát, mások szerint a fejen található faggyúmirigyekből árad, amelyek a születés utáni első pár hétben a legaktívabbak. Az biztos, hogy a fejen különösen erősen érezni, valószínűleg azért, mert a babának ez a testrésze van a legközelebb az anyához szoptatás közben. Ez az illat ugyanis az anya szervezetében olyan hormonokat serkent, amelyek segítik a tejtermelést."

2016. máj. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4-es ,elég gáz, h te egész nap parfümös kemikáliákkal kened a gyereked, de ettől tekintsünk is el. A kérdés a babák természetes illatáról szól.


Aki meg azt írta, h kaki meg hányás szagú babákat látott eddig, hát sajnálom azokat a gyerekeket, mert nem fordítottak rájuk elég gondot. Normális anyuka nem engedi ezt meg magának, h nem cseréli le a gyerek lebukott, lehányt ruháját és nem törli le, vagy fürdeti meg, ha úgy kívánja a helyzet.

2016. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
2 gyerekem van de fogalmam sincs milyen lehet az a jó 'baba illat'! A fiam most 3 hónapos, a fejecskéje teteje néha egyenesen büdös szokott lenni, pedig minden este fürdetem...
2016. máj. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!