Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek GYED plusz családi...

Szerintetek GYED plusz családiból el lehet tartani egyedül egy babát albifizetés mellett?

Figyelt kérdés

Tehát GYED+családi pótlék+ családi adókedvezmény a jövedelem, az albérlet 60 ezer + rezsi, Budapesten.

Apuka külföldön van ezért nem támogatja anyagilag, a baba az anyuka nevén van.

Anyukának van valamennyi félretett pénze, de az lakástakarék, szülei vidéken élnek.

Baba főként szopizik de néha eszik tápszert is.


2016. máj. 24. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a gyed max gyed, akkor szűken, de meg lehet élni. Viszont minél hamarabb bölcsibe kellene adni, és újra dolgozni.
2016. máj. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Pont a lényeget nem írtad. Azt, hogy mennyi a gyed+csp+adókedv.

Ennek ismeretében + a ti egyéni igényetek függvényében lehetne.

Miért nem számolod ki magadnak?


Én nem jönnék ki a gyedemből albérletben. Még saját lakásban se biztos, kellebe a gyed extra, azaz vissza kéne mennem előbb dolgozni.

2016. máj. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja bocsi a GYED az max GYED? 116 ezer.
2016. máj. 24. 09:43
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

De miért minket kérdezel? Te tudod a bevételt, a kiadást (az hogy "rezsi" se mond nekünk semmit: van, akinek 40 nyáron is, másnak a leghidegebb hónapban se több 25-nél...).

Most komolyan!

2016. máj. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

figyelj, a rezsi tényleg semmit se mond. laktam 32 nm-es téglában, szinte nem volt rezsije, a polgáriban, ahol most lakunk, sokkal több ahhoz képest. a panelről meg ne is beszéljünk, ahol távhő van.


szerintem úgy kellene, hogy GYED, aztán GYED extrával visszamenni dolgozni. (nálunk pl. van munkahelyi bölcsi, utána kell nézni helyeknek)

2016. máj. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyed 116, abban már benne van a csaladiadokedvezmeny is. A csalqdipotlek 13700, tehát a havi jövedelem 129.700 lesz, amiből lejtőn a 60 albérlet, tehát marad 69700. Rezsi, étkezés, ruhazkodas, gyógyszerek, közlekedés. ... Hát szűkös lesz nagyon.
2016. máj. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Mennyi a fix kiadásotok? Ettől függ. A rezsi nekünk semmit sem mond..ahogy nem tudjuk mennyi az egyéb számlád (telefon, tv, net).


Egyébként én egyedül sem jövök ki ennyi pénzből, nemhogy gyerekkel.

2016. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kb 25 ezer a rezsi mindennel együtt.
2016. máj. 24. 13:03
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Hogy ennyire lusta legyél számolni...


Kétszer ennyiből se jönnél ki ilyen hozzáállással!

2016. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Őszintén, szerintem nem nagyon. És itt most nem luxusban gondolkodom egyáltalán.

Tegyük fel,hogy max GYED van, az 116 ezer, ehhez jön, akkor adókedvezmény, mondjuk 10 ezer, családip. 13 700, ha ezeket összeadom, és levonom a 85 ezret, ami az albi meg a rezsi akkor marad 55 ezer. Ebből enni anyának, gyógyszert venni,ha beteg a baba, ha ne adj Isten apad a tej és tápszer kell, hát szerintem nem reális.

Mi pont az számolgattuk a férjemmel,hogy csak a pelenkája a gyereknek (7 hónapos) 10-12 ezer egy hónapban. Tápszeres,ami havi szinten ugyanennyi. Na itt már tartunk 22-24 ezernél. És akkor még nincs benne a ruha, a gyógyszer, ha kell, a popsitörlő, ha majd hozzátáplálás lesz gyümölcs, zöldség stb.

2016. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!