Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szólják meg az anyukákat...

Miért szólják meg az anyukákat, akik adnak magukra a baba után is?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves fiam és egy 2 hónapos lányom, 23 éves vagyok.

Nem akartam elhagyni magam a gyerekek miatt, mert az életem nem állt meg, nem a négy fal között élek egyedül, hogy mindegy legyen, hogy nézek ki. Sportolok, stílusosan öltözködöm és szépségszalonba járok, hogy sose bánjam meg, ha belenézek a tükörbe.


Büszke vagyok arra, hogy az emberek el sem hiszik, hogy van két gyerekem és hogy sikerült két terhesség után is visszanyerni a régi alakomat. De olyan rosszul esik, mikor ezért beszól valaki, vagy kapom a megjegyzéseket, hogy segítséggel könnyű így kinézni...

Miért jó bántani a többi anyukát?!


2016. máj. 24. 10:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Savanyú a szőlő. Ha dagadt és zsíros hajú lennél, azért szólnának be. Az ilyesmi jó indikátora az intelligencia hiányának.
2016. máj. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Azért, mert sokaknak a baba fontosabb, mint a kinézetük. Van az a véglet, aki több évvel a gyerek születése után is vele takarózik hogy miért nem ad magára. És van, aki a szülőszobáról a konditerembe fut. Mindkettő egy véglet.

2 hónapos gyerek mellett vékonynak lenni leginkább genetika, nem saját érdem.


Mások életébe beleszólni, elítélni valakit nagyon kicsinyes. Nem kell velük foglalkozni.


"segítséggel könnyű" - miért, talán nem? Nekem is könnyebb most fogynom hogy járok személyi edzőhöz, mint mikor 5 éve a lányom születése után itthon, a gyerek mellett próbáltam. Ezen nem megsértődni kell, hanem mosolyogva válaszolni hogy igen, ugye milyen jó hogy ilyen szuper férjem/nagyszülők vannak? :-)

2016. máj. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyidős a kisebbik gyereked a miénkkel (nekünk csak egy van). Szerintem mindenkit megszólnak. Ha melegítőnacis vagy, azért, ha szépen öltözöl, azért. Ha szoptatsz, ha nem, ha császároztak, ha nem. Ráérnek szerintem és ennyi. Még az irigykedésben sem vagyok biztos, de nem tudom, lehet, hogy irigyek rád, nem ismerem őket.


Én nagyon sokat köszönhetek a férjem munkaidejének, neveltetésének, és annak, hogy jó állásunk van, ezért nem akarok senkit elítélni azért, ahogy kinéz. Én pl. nem tudom magam festeni a hajam, mert ronda lesz, és az ősz szálak ugyanúgy látszanak. Nem tudom magam szedni a szemöldököm, mert nem vagyok elég ügyes. stb. stb. Ezekhez viszont mind pénz és idő kell, ami nekem van, de nem biztos, hogy mindenkinek. És nem az ő hibájuk, hogy kamionos a férjük vagy keveset kerestek a munkahelyükön (igen, még jó diplomával is lehet keveset keresni, el sem hinné az ember, mennyire).


Az, hogy visszafogytam 1 hónap alatt, az sem az én érdemem, hanem a genetikámé (bár én még nem sportolok, még a méhem nem tökéletes érzetű). Másrészt én még "csak" 29 vagyok, te meg csak 23, idősebb anyukák ellen dolgozik pl. az idő is.

2016. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap valaki pont azt fikázta, aki elhagyja magát, illetve nem törődik magával.

Az embereknek mindig kell valami/valaki, akit macerálhatnak. Ne törődj velük!

Ha te így érzed jól magad, és a baba emiatt nem szenved hiányt semmiben....

2016. máj. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan minek napi szinten ilyen kérdéseket feltenni... Lányom után mikor meguntam a testem három hónap alatt 30kilót fogytam. Rondább lettem,mint husin. Most várom a másodikat,utána annyit nem fogok fogyni,mert nem éreztem jól magam. Nem járok kondizni és sose lesz a testrm olyan mint 16évesen. De nem is érdekel.
2016. máj. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha csinos vagy, vagy tápszeres a gyerek, vagy császárral szülsz, akkor önző vagy, nem fontos a gyereked. Ezt itt GYK-n megszokhattuk.


Én azt vettem észre, hogy aki nem mos hajat, van rajta +30 kg, azzal elfogadóbbak az emberek.


Nagyon sok az irigy, rosszindulatú ember. Mindenkibe bele lehet kötni és ezt sokan meg is teszik. :/


Amikor azt írtam, hogy 55 kg vagyok , 2 kicsi gyerekem van és csinosan járok, tiszta a hajam és sminkelek, 0-ra pontoztak. Erről ennyit.


Le kell sz.rni másnak a véleményét, mert az életben soha semmit nem lehet úgy csinálni, h mindenkinek tetsszen.

2016. máj. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Én úgy látom, pont a "másik oldalt" szólják meg. Ha valaki inkább a 2 hónapos gyerekével van a konditerem/kozmetikus/fodrász/csajosweekend helyett, az már ősanya, érettségi előtt is szopni fog a gyereke és együtt alszanak stb.


Nekem 5 hónapos a fiam, 1 hónapja járok el futni. Eddig inkább vele voltam vagy aludtam. Eddig sem voltam igénytelen természetesen, de amit nem tudtam házon belül megoldani, az ráért.

2016. máj. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Egyrészt, teljesen felesleges volt feltenned ezt a kérdést. Nyugodtan olvass vissza az ehhez hasonló kérdésekben, heti 3 ilyen van.

Másrészt, mindig minden baj.

Harmadrészt, a te esetedet illetően jó eséllyel rátesz egy lapáttal, hogy már 19 évesen "felcsináltattad" magad és ebből ugye már sok mindent lehet gondolni.. Szültél a semmire, felelőtlen vagy, eltartanak, stb, stb.


Lényeg, hogy fiatal vagy, jól nézel ki, és persze hogy nem gondolnák, hogy van már egy 3 éves fiad, hiszen lehet még 20-nak sem nézel ki.


Lementem az unokahúgommal a játszótérre (1,5 éves) és azt hitték, hogy a nővére vagyok. Rendesen fellélegeztek mikor kiderült, hogy tényleg nem az anyja vagyok..majd megkaptam, hogy ráérek még. Kicsit felcsesztem magam, hogy mégis mit képzel, de jó eséllyel még 18-nak se nézett az illető. (24 vagyok, de a mai napig elkérik a személyimet.)


Szerintem téged nem a jó kinézeted miatt szólnak meg.

2016. máj. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem a semmire szültem egyáltalán. Ha így lett volna, még a mai napig sem lenne gyerekem.
2016. máj. 24. 11:28
 10/13 Betu ***** válasza:
78%
Sok dologban egyetértek az előttem szólókkal. Én sem úgy nézek ki mint egy madàrijesztő, viszont nem sminkelem magam napi szinten. A hajam szerencsére még nem kell festeni mert nincs ősz hajszàlam vagy nem làtom😀mert természetes szőke vagyok a nap nyàron még jobban kiszívja a sok séta alatt.😁 Faluban lakok, de ha kimegyek itt sem szakadt ,foltos melegítőben. Ha viszont megyek a városba igenis jól akarok kinézni és ezért mindent megteszek ami tőlem telik. Nem jàrok kozmetikushoz, fodràszhoz is csak ritkàn, mert nem mindig engedhetem meg magamnak, de jól érzem magam a bőrömben!😃 A szülés utàn vékonyabb lettem mint a vàrandósàgom előtt voltam, GDM miatt. Szóval én erre mondom minden rosszban van valami jó. Ja és 33 éves boldog anyuka vagyok!
2016. máj. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!