Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezelitek az újszülött...

Hogyan kezelitek az újszülött babákkal való "nehézségeket"?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy ha a babátok hasfájós, vagy nehezen alszik el, ha nyugtalanul alszik, ha látod hogy fáj valamije de tehetetlen vagy, ha látod hogy szalad a lakás, ha már minden erőd elfogyott a fáradtságtól, ha nincs segítséged és a fáradtságtól már ülve elalszol.
2016. máj. 24. 13:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Egy idő után már nem akarod kezelni, beletörődsz!

9 hónapja nem aludtam egyhuzamban 4 óránál többet,és nappal is szinte minden időmet leköti a baba így inkább a túélésre koncentrálok 😃 és arra gondolok hogy nemsokára biztos jobb lesz a helyzet!

2016. máj. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

ez az a korszak amikor a "túlélésre" kell koncentrálni..

sajnos ezen a legtöbbünk átesünk.

Én is nagyon irigyeltem a kipihent anyukákat

2016. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Az én kisfiam is nagyon hasfájós volt,egyszer az apukája orvost akart hívni,annyira ordított.napközben nekem se volt segítségem.így vagy rajtam lógott a nandu kendőben ,úgy csináltam a házimunkát (akár milyen mélyen aludt,ahogy beraktam a kiságyba ordítani kezdett,amit a köldöksérve miatt nem szabadott hagyni)vagy amikor csak lehetett,vele aludtam.este pedig apuka meg nagyszülők dajkálták,addig vacsiztam,fürödtem stb.akkor lett jobb a helyzet,amikor már nem fájt a hasa sem meg elkezdett forgolódni és ez lekötötte 😉
2016. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nehezen viseltem, főleg azt, hogy nem az én kezemben volt az irányítás. Ahogy elengedtem a gyeplőt (nem AKARTAM MOST főzni, tusolni, teregetni...), és a babához alkalmazkodtam sokkal könnyebb lett. Az első pár hónapban hozzá igazítottam mindent, és szép lassan alakult ki a közös napirendünk.

Ha újrakezdhetém sokkal könnyebb lenne, ha elküldhetném az állandó rokon áradatot a búsba. Nem hagynak pihenni, nekik csak az a fontos, hogy a babát fogdossák, ha épp szopi/altatás idő is van, vagy fáj a hasa és csak anyánál jó...

Én ezeket viseltem nehezen, de nem mindenkinek kullancsok a rokonai és vannak annyian, mint az oroszok...

2016. máj. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

nekem is hasfájós a pici... mennyi idő után múlik el?


Most kaptunk Lactase Comfort cseppet, remélem jó lesz. Én szerettem volna a BEBA tápszer helyett másikat próbálni de az orvos nem hagyta...

2016. máj. 24. 13:47
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
BEBA tápszercsalád az jó. Körzeti rendelőnkben mikor ott voltunk, egyszer volt egy 5 hónapos baba, akiknél még mindig tartott a hasfájás, volt olyan is, aki refluxos, hasfájós volt még 9 hónaposan is, és 4,5 kg volt emiatt.. Az én gyerekem kb. 8 hetesen már nem vörösödött, és nem erölködött a hasfájástól. Én biogai-t adtam neki.
2016. máj. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én is Bio gaia-t adtam neki... de az orvos szerint sz...t se ér így felírta a másikat... remélem jó lesz...


nagyon rossz látni ahogy néha sír a kisfiam, a szívem szakad meg olyankor :(

2016. máj. 24. 14:07
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Őszintém megmondom, semmi ilyen "szörnyűséget" nem tapasztaltam, sokkal nehezebb egy nagyobb gyerkőccel, mint egy újszülöttel. Igaz, engem rohadtul nem érdekelt, hogy milyen állapotban van a lakás, mindig volt mit enni, mindig mindenkinek volt tiszta,vasalt ruha, a többi lényegtelen. Hasfájásra van torna, gyógyszer, legvégső esetben férjem átdobta a vállán mint más a törölközőt, és az segített. Ha aludt, és én fáradt voltam, akkor én is lefeküdtem aludni. Fájdalmai ilyen picinek nincsenek, a hasfájásra van megoldás, ha jön a foga arra is van megoldás. Nekem nem volt a gyerekemmel problémám, mert nem csináltam magamnak problémát.
2016. máj. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

ma 13:45

Nálunk is detto... Én a babát jól viselem, de a rokonokat nem, még a sajat családomat se. Nem szeretem ha idejönnek, ösztják az észt, kérdezősködnek, olyankor rend kell legyen, legyen itthon valami amivel megkínálom őket, stb. Csak arra jó az egész, hogy fárasszák az agyamat, felborítsák a napiendünket, feszültebb legyen a baba is. Megfojtanám, aki kitalálta ezt a babalátogatós idiótaságot!

2016. máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

A Beba okoz nálatok valamilyen konkrét problémát, hogy lecserélnéd?

Nálunk betonszéklete lett tőle, így nem volt kérdés, hogy másikat próbálunk.

A Biogaia nálunk nem enyhített semmit, a Colief igen (=ugyanaz, mint a Lactase Comfort). Másnak meg az Espumisan vagy a Infacol válik be.

Próbálkozni érdemes (mire végigveszel mindent, időt is hagyva hogy reagáljon a szervezete, vége is ennek az időszaknak, jön egy újabb nehézség...)

2016. máj. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!