Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan csináltátok? Mi...

Ti hogyan csináltátok? Mi volt a sorrend?

Figyelt kérdés
A babám 6 hónapos lesz, egy hét mulva. Még csak uzsira eszunk valamilyen gyumit, pl almát barackkal, vagy almát répával...banánnal... stb...Hogyan tovább? Ti hogyan csináltátok? Most akarom bevezetni, hogy tizoraira is gyumit egyen, majd igy szeretném folytatni, de már főzelékekkel, husival...stb...
2016. máj. 26. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, kezdetnek 7 hónapos korára be illik vezetni a glutént, arra kellene ráfeküdni, szépen lassan pakolgatni a gyümölcsébe. Aztán nálunk jött a főzelék ebédre, és tízóraira meg uzsonnára gyümölcs, majd 8 hónapos korától tejtermék (sajt, túró, joghurt).
2016. máj. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Bella169 ***** válasza:

Mi 6 hósan kezdtük az uzsival.

Alma, barack, krumpli, répa, sütőtök. Plusz elkezdtük a glutén prevenciót ( 2 hónapig minden másnap egy kávéskanálnyi 7 gabonás pépporból a kajájába.

7 hósan kezdtük kiválltani a 2. étkezést a tízórait.

Onnantól tizóraira kapott gyümit uzsira főzeléket husival.

8 hósan jött az ebéd.

Onnantól tìzórai gyümi vagy gyümi joghurttal, ebéd főzelék husival uzsi tejpép vagy gabonapép gyümivel.

2016. máj. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Glutén prevenció, eldobom az agyam :D És miért kell megelőzni szerencsétlen glutént?
2016. máj. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Bella169 ***** válasza:

A prevenció fogalma: Azon orvosi és nem orvosi egészségügyi eljárások, életviteli módok, valamint motivátorok, amelyek célja a betegségek megelőzése, korai felismerése, a szövődmények kialakulásának megelőzése.

A glutén prevenciónak nem a glutén megelőzés, hanem a gluténérzékenység kialakulásának megelőzése a lényege.

2016. máj. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen hasznos, hogy tudod használni a Wikipédiát, gratulálok. Mindenesetre akkor sem a glutén prevenciójáról van szó, hanem a gluténérzékenységéről. De ezt így senki nem használja, csak aki villogni akar azzal, hogy ismeri a prevenció szót. Holott éppen azt bizonyítja, hogy nem.
2016. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Öööö izé?! :-) Én is itt vagyok ám! :-D
2016. máj. 26. 21:39
 7/10 Bella169 ***** válasza:

Ez azért erős túlzás, hogy senki nem használja. Az orvosok és védőnők is használják. Nekem pl így szerepel az orvostól kapott hozzátáplálási táblázatban is.


Bocsi kérdező :) Befejeztem. kérdésedre fentebb már válaszoltam, hogy én hogy csináltam.

2016. máj. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ooooh, ha a védőnő leírja, akkor az már biztos helyes.


Na mindegy.


Fentebb válaszoltam a kérdésre is. 1-es

2016. máj. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi 4,5 hónaposan kezdtük a kóstolgatást, először délelőtt adtam minden újat, nehogy estére okozzon galibát. Bevezettem a glutént, így már kiadósabbakat evett, kiváltottunk egy délelőtti étkezést. Jöttek a husik. Most ott tartunk (7 hónapos), hogy reggel-délben-este tejcit kap, délelőtt zöldség+husit, délután gyümölcsöt babakeksszel/rizzsel/tejpéppel/stb.
2016. máj. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is 4,5 - 5 hónaposan kezdtem vele délelőttönként a kósolgatást, pont ahogy az előttem írja, azért, hogy estére ne okozzon galibát.

Az uzsonnát tartsd meg és kezd el adagolni bele a tejmentes gabonapépet (Milumil 7 gabonás, ill. a Babylove-nak is van 3 gabonás, azt hiszem. Készülj fel, hogy lehet az elején sokat ki fogsz dobni, mert a Milumilnak pld. 3 hét a szavatossága felbontás után. Az elején csak 1-2 kiskanálnyit rakj bele a gyümölcsbe).

Ha délelőtt szeretnéd a tízórait kiváltani, először inkább két etetés között adjál neki gyümölcsöt, látod majd mennyit eszik, baba függő. Ha már az elején sokat meg tud enni belőle, akkor ki is válthatod a tízórait.

Érdemes már egy főétkezést is elkezdeni kiváltani.

A kislányom 7 hónapos, jelenleg itt tartunk:

Reggeli, felkelés után: 200 ml tápszer

Tízórai gyümölcs

Ebéd: zöldség félék csirkehússal, egy pici olajjal. Mivel még nem eszi meg a kb. 1 bébiétel adagot, utána kap egy kis tápszert (vigyázz, mert a répa, krumpli picit hasfogó - legalábbis nálunk az volt)

15 h körül: kb. 160ml tápszer

18 h körül: megpróbálom neki odaadni a maradék főzeléket, majd egy kis gyümölcs gabonapéppel

21 h: 200 ml tápszer

Ha már többet fog mozogni, korábban le tudom majd fektetni és elég lesz neki 5-ször adni ételt.

2016. máj. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!