Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 honapos kislányom furán mászik?

9 honapos kislányom furán mászik?

Figyelt kérdés
A ball lábat kiteszi oldalra mászás közben mintha fel akarna állni, a talpa a földön van, és azzal tolja magát, amúgy nagyon jól halad, a másik lábat normálisan használja. Már ül, magatol feltudd ülni, feltud állni magától ha van mibe kapaszkodnia és pár lépest megtesz a bútor melet. Ez normális ez a mászási stílus vagy mit tudnék segíteni .

2016. máj. 26. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálja. :) mászik normálisan is de nagyon sokszor úgy, mint a te babád. 1-1,5 hónapja mászik, talán már most egyre ritkábban csinálja így, hogy azóta gyorsabban halad, mint eleinte.
2016. máj. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyom aggódsz akkor vidd el pl dévénye tornászhoz, ő felméri neked, és megmondja van-e probléma. Vagy ortopédiára.
2016. máj. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én beszélnék egy Dévényessel.
2016. máj. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is így mászik,csak ő a jobb lábával csinálja.Semmi baja nincs a babádnak,ez a mászás is teljesen normális,az a lényeg,hogy a váltott kéz és láb meglegyen.
2016. máj. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindig egy mászik vagy csak 1-2 napja? Utóbbi esetben az én fiam akkor csinálta, ha beütötte a térdét és fájt neki négykézlábazás közben. Én is figyeltem egy napig, hogy mi lehet, aztán a térdén a folt láttán rájöttünk.
2016. máj. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akik szerint ez normalis dolog nem tudom kit kerdeztek meg, vagy ki mondta nekik, de nem, nem normalis dolog. Mindenkepp devenyes fejlesztest igenyel, mert rosszul fognak rogzulni a mozdulatot, ez pedig idegi fejlodesi elterest fog okozni, ami kesobb tanulasi, magatartasi, stb stb zavarokat okozhat. Nem nagy gond, de mindenkepp erdemes\kell vele foglalkozni, ez kb 10-15 alkalmas fejlesztest igenyel. Tobb ismerosom vitte emiatt devenyeshez a gyereket, es o mondta ezt, meg mielott valaki nekiallna, hogy mit okoskodok!
2016. máj. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, lehet igazad van de szerintem nem javulna spontán, ha nagy baj lenne. Mint írtam az én babámnál már ritka de eleinte sűrűn fordult elő. Benne nem rözgült semmi rossz, rájött, hogy úgy nem lehet normálisan haladni és inkább mászik normálisan, ezt a fura mozgást már ritkán csinálja.
2016. máj. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok,nekem a védőnőm látta és azt mondta semmi probléma,sőt anyukám szerint én is így másztam.Nem rémlik,hogy tanulási nehézségem vagy bármi más problémám lett volna.A gyerekorvosunk

csak annyit mondott,hogy maszírozzam a vádliját.

2016. máj. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok, a kerdezo vagyok, megoldodott a gondom mar rendesen maszunk ez lehet hogy csak atmeneti dolog volt, igaz csak egy hetig maszot igy agodtam. Neha meg emeli a labat de nem engedem neki. De koszonom a valaszokat,
2016. máj. 29. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!