Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit alszik nappal két...

Mennyit alszik nappal két hónapos babátok? Mikor ébren van mit csináltok vele?

Figyelt kérdés
Az én babám kb 5 órát alszik napközben. Mikor fölkel megetetem, tisztába teszem, és játszunk, amit imádok, édes, aranyos, de aztán nem tudom elaltatni, látom, hogy fáradt, ásít, szemét dörzsöli, de nem alszik, csak a fejé emelgeti, sír. Babakocsit utálja, nem marad benne, mert akkor abban altatnám. Még a hordozókendő ami bejön néha. Ti mit tesztek hasonló helyzetben?
2016. máj. 28. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Alig volt ébren. Maximum 1-1 órát néha de volt mikor felkelt enni aztán vissza is aludt. Majd 3 hónaposan volt egy ilyen időszak, majd rájöttem azért nem alszik és azért ordít az ágyban, mert túl fáradt/túl sok inger érte. Azt nem tudom nalatok miért van, csak azt írom, hogy nálunk mi volt.

Amúgy énekeltem neki általában 2 hónaposan. Majd a játszószőnyeg okozta a gondokat, az ingerelte túl a babámat és nem vettem észre az első jeleket, csak akkor vettem ki amikor nyűgös volt. Pedig eleinte nyugodtan feküdt alatta majd elkezdett hadonászni és visítani, na neki ott volt elég.

2016. máj. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

5 órát alszik nap közben és panaszkodsz hogy nem tudod elaltatni? :)

az enyém 2 hónaposan 3*20 percet aludt nappal. igaz az éjszakát többnyire átaludta :)

nálunk is az volt egyébként a gond, hogy nem bírtam elaltatni..na de nálam indokolt is volt, hogy alvásra bírjam, szerintem az 5 óra egy 2 hónaposnál, pláne ha éjjel is alszik, nem rossz...

aztán nálunk az vált be, hogy a görcsös egész napos altatás helyett (aminek ugye az lett az eredménye, hogy ő tulajdonképpen nem fáradt le az egész napos ringatásban meg ciciztetésben) kidolgoztam egy tartalmas napirendet...jó sok levegőn játszással, jó sok mondókázással, tornázással, stb. de mire ide eljutottam már 5 hónapos volt (igen, 3 hónap kellett hogy rájöjjek hogy az a baj hogy nem fárasztom le eléggé és hogy nincs rendszer a napunkban csak annyi hogy óránként 20 percig altatni próbálom)....szóval mire lett napirend, tartalmas programmal, megtanult ő is aludni napi 3-4 órákat, ami lényegesen kevesebb még így is, mint a Te babádnál de nálunk nagy siker volt.

2016. máj. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy volt, hogy 30 perceket aludt. kb.4x aztán az éjszakt nagyjából átaludta.De ez fog változni. Volt olyan hét is, hogy sokat aludt, viszont átlagban úgy van most is 6 hós, viszont nappal 30 perceket alszik, de pár hete pl. 1 hétig folyamatosan aludt délben 2-3 órát, aztán most újra csak 30 perceket alszik.
2016. máj. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!