Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetesen hozzátáplálni?

6 hetesen hozzátáplálni?

Figyelt kérdés

A kérdést azért írtam ki mert kíváncsi lennék a véleményetekre. Több olyan anyuka is van a környezetemben aki 6 hetesen kezdte a hozzátáplálást. A 3 hónapos babájuk már rengeteg mindent eszik, tejpépet ,körtét, stb. (egyikük már tejet is akar adni mondván régen is adtak)

Én meg itt vagyok a 4,5 hós babámmal és úgy tervezem fél éves koráig nem kezdem el. Anyatejes babákról van szó.

Csak én vagyok ilyen aggódó?:O


2010. ápr. 12. 09:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
nekem is nyomatták a hülyeséget és nyomatják most is,hogy miért nem adok neki almát,gyümölcslevet,vizet,cukros teát.én is kitartok amellett,hogy fél éves koráig csak anyatej,ha már egyszer van.egyébként az én fiam is ilyen idős.ne törődj velük,csináld,ahogy te eldöntötted.aztán majd csodálkoznak,ha a gyermekük allergiás lesz.
2010. ápr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
6 HETESEN???????????TE JÓ ÉG!!!!!!Nem veled van baj,hanem velük!Egy ennyi idős babának még az anyatejhez is éretlen a bélrendszere,ezért kakálnak olyan sokat,és határozottan anyatej illatút!Ha 6 hónapos kora körül kezded el,az bőven elég!
2010. ápr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%
Én sem adtam az enyémnek fél éves koráig semmit, csak anyatejet. Egyrészt azért, mert nekem így volt kényelmes, és a hozzátáplálás bizony súlyos ezreseket von el a pénztárcámból, másrészt, mert a kisbaba semmi jelét nem mutatta, hogy elégedetlen lenne az anyatejjel. Nem bántam meg, szépen fokozatosan, mondhatni lustán szoktattam a való világ ételeire, és egy éves koráig szoptattam, akkor is ő volt az, aki befejezetté nyílvánította a szopizást. Ne aggódj, én inkább melletted teszem le a voksomat.
2010. ápr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
80%
Előző vagyok!Engem is hülyítenek azzal,hogy állandóan itassam a 9 hetes fiamat vízzel (ez még hagyján),meg TEÁVAL!És ezt azóta nyomják,hogy hazahoztam a gyereket!Egyszerűen nem értik meg,hogy folyadékot eszik!!!!!!!!!Nem esik le nekik a tantusz!!!
2010. ápr. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%

az én kislányom 8 hónapos anyatejes, én 4,5 hónaposan kóstoltattam meg vele az almalevet és szép fokozatosan haladunk előre. Nem szerettem volna túl korán de úgy gondoltam, hogy fél éves kora előtt elkezdem mert ha egyik napról a másikra kevés lenne a tejem akkor már tápszerhez nem szívesen nyúlnék. De olyan, hogy 6 hetesen elkezdjem hozzátáplálni meg se fordult volna a fejembe. A pici gyomruk ekkor még nagyon fejletlen, nem lenne szabad én szerintem,

8 hós kislány anyucija:)

2010. ápr. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%
Uhhhh szomorúan olvasom soroidat :( 6 hetesen? Már elnézést, de normálisak? Majd ne csodálkozzanak, ha a gyerekek allergiásak, rejtett allergiásak lesznek. Pár nap után könnyen rámondják, hogy nincs tőle semmi baja! Ja! Csak tizenévesen is kijöhet, akkor meg csodálkoznak, mi baja a gyereknek, de addigra a kedves anyumk elfelejti, mit is adott 6 hetesen a babájának. Azt viszont hallottam már, hogy orvosi javaslatra néhány baánál el lehet kezdeni a gyümölcsöt, székrekedés, miegymés.... Nade tejpép??? Hiába mondják, mi volt régen, most most van és minden, de minden más, az ételek, a sok tartósítóval, a szervezetünk..... Hmmmmm elszomorító, hogy a következményeket nem mérlegelik :( Én is a 1/2 évig kizárólagos szopizás mellett vagyok!
2010. ápr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Én nem ellenzem a hamarabb kezdést, mondjuk 4hónapos kor körül csak azért a 6hetet korainak tartom nagyon. És engem néznek hülyének, mintha rosszat tennék a gyereknek.

Megjegyzem , nem tudom van-e köze hozzá, de aki 2 hósan 4hósnak való babaételt adott a picijének és nagyon sírós volt a babája, javasoltam hogy várjon kicsit az új ízekkel erre leteremtett hogy Ő tudja hogy nem az a baja a gyereknek...

2010. ápr. 12. 09:41
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
van a két extrém véglet, a 6 hetesen táplálj hozzá és a 12 hónapos koráig csak anyatejjel etessd oldal, ezeket én elengedem a fülem mellett :)
2010. ápr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon korai!!

Kb 3 hónaposan kezd a babák gyomra olyan savakat, enzimeket termelni, ami az anyatejen/tápszeren kívül más táplálék megemésztésére is képes. (nem perverzióból, de megnézném a 6 hetes hozzátáplált baba székletét...)

Ezért nem ajánlott 4 hó előtt bármivel is kínálgatni, ha anyatejes, akkor 6 hó előtt nem is szükséges, hiszen abból mindent megkap, amire szüksége van.

Egyébként is bőven lesz majd alkalom azon törni a fejét az anyukának, hogy mit adjon enni a babának, hogy változatos is legyen, és persze tápláló, megfelelő összetételű. (vitaminok+energia)

2010. ápr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Az én lányomnak 6 hetesen Tápszeres volt 2 hetes kora óta, max. azért adtam őszilét, mert nehezen kakilt és nem én találtam ki, hanem a gyerekorvos javaslatára adtam, mert semmiféle teát nem fogadott el (kamilla stb.), vizet sem akart inni, hashajtót meg még én se veszek be, nem hogy egy ilyen pici babának adjak!

Szóval, én nem kezdenék 6 hetesen hozzátáplálni, még 4 hónaposan is legtöbb baba tiltakozik akkor meg semmi értelme (tapasztalat a lányomnál szintén), ezért én is kivártam a fél éves kórt, és láss csodát 3 nap után már majdnem egy teljes étkezést kiváltottunk egyből!

Nem kell siettetni, de a végletekig se kell húzni!!

Üdv egy 22 hónapos kislány anyukája, aki 39 hetes kisfiú kismamája is.

2010. ápr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!