Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Internet függő lettem a babám...

Internet függő lettem a babám mellett. Baj ez?

Figyelt kérdés
Van egy pici babám, 3 hónapos, egyedül vagyok itthon vele. Amikor alszik, vagy elvan magától folyton a gépen lógok. Játszom, olvasgatok ilyesmi, máshoz nincs kedvem. Ebédet rendelni szoktunk, férjem vásárol munka után. Baj ez? Úgy érzem máshoz nincs kedvem... de folyton csak nyomkodom. Mással is volt ilyen?
2016. jún. 21. 16:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Az nem baj hogy azt csinalod amihez kedved van, az a baj hogy csak a gepet nyomkodni van kedved...
2016. jún. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem nem lenne baj, ha jóra használnád az internetet. AZ internet nem az ellenségünk. Mikor néztél utoljára utána akár csak egy jó étteremnek, mikor olvasgattál értelmes nőktől valamit a wmn.hu-n, mikor olvastál gazdasági rovatot, stb. Vagy, update vagy hozzátáplálásban már, oké, még 3 hónap, de mindig tanul az ember valamit. Ha ezeket csinálod, akkor visszavonom.


Ne vesztegesd el ezt a 2 évet, mert bánni fogod. Tanulni, olvasni kell, ha valakinek a gyereke nyugis, fejlődni kell, de legalábbis szinten tartani az agyadat!

2016. jún. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem baj, úgysem lesz rá sokáig lehetőséged. Ahogy nő a baba egyre nagyobb elfoglaltságot jelent majd, ha meg dolgozni is fogsz, akkor végképp nem sok időd lesz netezni.
2016. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Baj.
2016. jún. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Hat en nem tudnek igy elni. Nem erzed haszontalannak magad?
2016. jún. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem nem baj, neked meg a férjednek inkább.


Amúgy én is ilyen voltam, bár nálam ezt a depresszió meg a haszontalanság érzése okozta, úgyhogy inkább visszamentem dolgozni. Azóta klasszisokkal jobban érzem magam, a gyerekkel is minőségi időt tudok tölteni.

2016. jún. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Én is állandóan neteztem, ha volt egy kis időm. Mellette megcsináltam, amit kellett, de nagyon sok időt töltöttem az ipad -emmel.

Sok-sok időt elba@tam. De nekem ez kellett, és nem rugózok rajta. 5 évig voltam itthon, végig túlzásba vittem a számítógépezést. Most visszamentem dolgozni, és probléma megoldva. Nincs idóm rá:)

Arra figyelj , hogy azért a gyerek, háztartás rendben legyen. Kaját én is rendeltem. A házasságom nem ment tónkre, a játékokkal(ált.logikai)tornáztattam az agyam, és akkor megtehettem.

Szóval, ha jólesik, akkor hajrá, találd meg az egyensúlyt.

2016. jún. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én is így vagyok vele,mondjuk mindent megcsinálok,de rengeteget gépezek.
2016. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Ha megnézed a babás csoportokat FB-on, rájössz, hogy sokan így vannak vele. Meg arra is, hogy sokan bele is kattannak ebbe.


A teljesség igénye nélkül:

- Szoptatás kérdések és válaszok (szoptatásnácik, ha egy éves kora előtt kiváltasz egy étkezést, leharapják a fejed, ha a 18 hónapost el akarod választani, te leszel a sátán)

- Babahordozás kérdések és válaszok (aki kenguruban hordoz, az meg akarja ölni a gyerekét, sajnáljuk együtt a kenguruban hordozott gyerekeket, térítsünk meg mindenki a kendőhöz. Közben az egészet a hordozási tanácsadók és a hazai gyártók kartellje tartja fenn)

- Így hordozlak - az előzővel rokon, csak kötetlenebb, örömködős csoport. Viszont ha feltöltesz egy képet, mindig van 8-10 anyuka, akinek be kell szólni, hogy milyen ruha/sapka van a gyereken, miért csinálják a képen ezt vagy azt és hol éltek ti, hogy ennyi ruhát adsz a gyerekre.

- BLW "falatkás" avagy darabos igény szerinti hozzátáplálás és Egészséges (WHO ajánlásait követő hozzátáplálás) Ezek egymással és a szoptatós csoporttal is rokonságot ápolnak, ha nem úgy csinálod, ahogy a szent könyvben meg van írva, kicsinálnak. Egyszer láttam egy bejegyzést, amiben az anyuka egész napi munkáját tette fel, a gyereknek pépesített legalább 10 féle bébiételt, annyi volt a bűne, hogy a szóban forgó gyerek 2 éves volt. Szétszedték, mint foxi a lábtörlőt. BTW ez a darabkás baromkodás a legnagyobb hülyeség, ami hallottam.

- Kötődő nevelés, a legjobb mind közül, itt gyűjtik a teljes idiótákat. 13 hónapos a gyereke és még nem táncol, mi a baj. Tudja, hogy nem zseni az egyéves gyereke, de már igazán mutogathatná, hogy hol a könyvben a zebra és hasonlók.


A fenti csoportokat lehet okosan, normálisan használni, és egy csomó jó infót gyűjteni, ráadásul egy csomó normális ember is van bennük. De kiválóan mutatja a többi, mennyire bele lehet kattanni az otthoni internetfüggőségbe.

2016. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így voltam!

Férjem egész nap oda volt, család messze, a kutya nem nyitott ránk ajtót.

Persze megcsináltam a lakás körüli teendőket, meg megfőztem minden nap, de ezen kívül mindig a kezemben volt az okostelefon. Ha a babám jobbra fordult, arra kerestem rá gyorsan a neten, hogy jujjj vajon ez normális, ha balra, akkor arra, mindig volt valami ok, ami miatt gyorsan fel kellett néznem a netre és akkor már persze még gyorsan belenéztem a facebookba, stb, stb. Aztán ez már akkor is ment, amikor a férjem itthon volt, ő is leült, elő a telefon és olvastuk a sok felesleges semmit. Aztán egyik nap valami fejbe vágott, hogy basszus, itt a csöppségünk, itt vagyunk egymásnak a férjemmel és érdemi időt ténylegesen EGYÜTT és nem EGYMÁS MELLETT alig töltünk...

Na ekkor úgy döntöttünk, hogy lemondtuk a telóról a net előfizetést, wifit kilőttük és csak a laptopon lehet netezni, amit meg nem kapcsolunk be minden idiótaság miatt, így klasszisokkal kevesebbet ülünk előtte, valóban csak értelmes dolgot nézünk meg, azt se fél napokig, és az így felszabadult időrengeteget egymásra és a gyermekünkre fordítjuk.

Ezerszer jobb az életünk, és mégse vagyunk lemaradva a világ dolgairól, a gyermekünk életéről meg végképp nem.

Egyszer ezt már leírtam egy kérdésnél, akkor jól le is húztak, de még mindig vallom, hogy sokkal jobb így az élet. És lehet mondani, hogy ésszel kell netezni, blablabla, de lássuk be, ez a modern technika rettentő gyorsan, észrevétlenül függővé tud tenni bárkit...

Csak nézzünk meg egy metrót. Két megálló között van vagy 30 mp, de arra az időre is kb az emberek 3/4e veszi elő a telefont... Szomorú szerintem...

2016. jún. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!