Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babynek fürdetéshez...

Újszülött babynek fürdetéshez miket ajánlotok illetve pelenkázáshoz popsikrémet, olaj vagy babatestapoló mikortol szükséges?

Figyelt kérdés
Első baba ☺
2016. jún. 24. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi gyógyszertári fürdetőt és popsikrémet használtunk.Ha kipirosodott a popsi,a Sudocrem vált be.Nálunk a víz nagyon szárít,így kb.3 hós koráig babaolajat használtunk minden fürdés után.Abból a Rossmann saját márkásat érzékeny bőrre.
2016. jún. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

fürdetéshez gyógyszertári fürdető, legalább az első pár hétre. pelusozáshoz nekünk szntén a gyógyszertári jött be, ha piros a popsija akkor sudo vagy neo.

olajat már nem ajánlják, testápolót szintén ha rendben a bőre, hiszen ha eleve zsírozod, akkor hozzászokik és mindig szükséges lesz. így csak akkor kell ha tényleg száraz, de akkor is ír fel az orvos és gyógyszertárban kikeverik :)

2016. jún. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a gyogyszertari furdeto es popsikrem - amit felir a gyerekorvos - fillerekbe kerul es tokeletes, nem veszi el a baba illatat azt hasznald...babaolajat es masszirozashoz vettem de a babam utalta a masszirozast igy az egesz uveg pocsekba ment...az egyetlen aminek hasznat vettem a steril olaj mivel koszmos lett a lanyom feje de ezt meg raersz beszerezni ha szukseges..
2016. jún. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

gyógyszertári fürdetőkrém jó, koszmóra is egyébként, ha lesz neki. popsikrém szintén a felírt jó, de úgyis annyifélét fogsz kapni kicsiket Brendonban meg terhescsomagokban, azokat is ki lehet próbálni


nekünk a gyógyszertári testápoló nem vált be, viszont a babydreames babaolaj igen (száraz a bőre, ha nem kenjük). Nem masszírozzuk, csak bekenjük, simogatjuk minden fürdés után. (nyilván most napi többször lefürdik, így ilyenkor nem)


4 hónapos

2016. jún. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Gyerekorvosod fel fogja írni a popsikrémet és a fürdetőt is. Nekünk egyszerre írt testápolót is.

Olajra azt mondták, hogy nem is muszáj, de azért én vettem. Több gyógyszertárban is jártam, mindenhol azt mondták, hogy vegyek a boltban sima étolajat. Hát azzal nem akartam kenegetni a gyerekem, végül egy bio boltban jojoba olajat választottam.

2016. jún. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

En kulfoldon elek, itt nem irnak gyogyszertari furdetot vagy popsikremet.

Furdetonek eleinte nem is hasznaltam vizen kivul nagyon mast, aztan kesobb johnsons babyt. Sampont a mai napig nem hasznalok(5 honapos), megmosom a tusis vizzel azt a rengeteg hajat:D

Popsikremnek sudocrem, sosem volt piros a popoja.

Hasznalok kb 2 naponta, vagy hetente 3-4 alkalommal babaolajat a labicojara es a hajara, mert az orvos ajanlotta, a felsotestere meg testapolot. Emellett hasznalok a hurkai koze hintoport, hogy ne pirosodjon be neki, es ne dorzsolje ki. Kb ennyi a szepitkezes nalunk :) de ez nem minden esti rutin, heti par alkalom. Soha semmi kiutes nem volt, hala istennek nem erzekeny a bore.

2016. jún. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem használom a gyógyszertárit, mert nem szeretem.

Hosszas utánajárás utan a Rossmann babydream rózsaszín termékeit választottam. Popsitorlo, krem, fürdető, testápoló. Ezek tartalmazzák a legkevesebb káros anyagot (tök jó az összetevő lista). Àr-érték arànyban pedig szuperek.

2016. jún. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fürdetéshez újszülöttnek sima víz. Pár hónaposnak valamelyik bio fürdető (DM vagy Rossmann saját márkás, Weleda), vagy jó minőségű natúr szappan.

Popsikrémnek a Manna [link] használtam

2016. jún. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fürdetéshez gyógyszertárit (kérj tégelyeset, sokkal jobb, mint a tubusos!), törlőkendő: Pampers Sensitiv, popsikrém Bepanthen! A Sudocream hámosításra való, pelenkakiütés esetén, de nagyon szárít, inkább javasolnám a Neogranormon-t ilyen esetben! Testápoló szerintem nem kell, hintőpor sem! Babaolajat viszont vegyél és a kis redőit kend be vele fürdetés előtt, meggátolja, hogy kipálljon a bőre! Ilyen melegben, mikor megizzad, reggel vagy napközben is kend be! Viszont a Johnson-t nem ajánlanám, 10 gyerekből 8 nem bírja! Inkább Nivea Baby Oil!
2016. jún. 25. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyógyszertárit azért nem használok, mert az állítólag kőolajszármazékból készül. Amíg kicsi, elég vízzel leöblíteni, esetleg a fenekét kezét megmoshatod DM-es tusfürdővel. Később ha már összekoszolja magát, akkor már moshatod vele az egész testét.


Amíg csak anyatejes volt a babám, csak estére kentem be popsikrémmel. Mióta eszik is, néha kipirosodik a feneke. Ilyenkor többször bekenem. Többfélét is használtam, de szerintem már maradok szintén a DM-esnél.


Azt nem tudom, hogy az olaj mire való, soha nem használtam, testápolót se, mert nem volt baja a bőrének. De ha kéne, akkor abból is valamilyen "natúrt" vagy természeteset használnék.


Újabban hintőport sem ajánlott használni, mert a por belemehet a baba tüdejébe.

2016. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!