Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 10 hónapos tényleg nem...

Egy 10 hónapos tényleg nem lehet hisztis?

Figyelt kérdés

Azt írja minden portál, hogy a hiszti/dackorszak csak 2 éves kor körül lesz, egy ekkora gyerek nem lehet hisztis.

Az én lányom alig töltötte a 10 hónapot, de pár hete egyszerűen nem bírok vele. Az alap, hogy nem mehetek ki a szobából, sőt háttal sem lehetek neki, mert akkor világ vége van, de ezt betudtam a szeparációs szorongásnak.

Ami aggaszt az az, hogy ha valamit nem engedek meg neki, rettenet üvöltésbe kezd.

Pl talál valamit, ami nem neki való és szólok, hogy azt nem szabad. Vagy látja hogy eszem, nyújtózna a késért/villáért és szintén mondom neki, hogy azt még neki nem szabad, ilyenek. Ilyenkor elvörösödik a feje, hátra feszíti magát, nem érdekli, hogy esetleg megüti magát és üvölt, mutogat, hogy de márpedig neki az kell, amit ő kitalált és alig lehet elterelni a figyelmét.

Van, hogy annyira beleéli magát egy-egy ilyen hisztibe, hogy nem hagyja abba sokáig, már azt se tudja szerintem miért kezdte, hiába nyugtatom, csak üvölt, taknya-nyála egybefolyik(már bocs a kifejezésért).

Egyszer feljött a szomszéd (jóban vagyunk), mert attól tartott, hogy esetleg történt velem valami és a gyerek egyedül van, annyira ordított, pedig csak nem engedtem, hogy a körömlakkokkal játszon amiket kipakolt a fiókból.

Azért írom ki ezt a kérdést, mert aggódom, hogy tényleg nem a korának megfelelően viselkedik? Vagy ez még nem hiszti, lesz ennél rosszabb ha valami nem úgy van, ahogy szeretné? Másnál is van ilyen? Hogy kezelitek?


2016. jún. 25. 08:48
 1/2 anonim ***** válasza:
91%
Hidd el, ez még nem hiszti. A kisfiam most lesz egy éves és ő is 10 hónapos kora óta csinálja ezt kb. Ők még vagy sírnak vagy nevetnek. Ennél több dolgot még nem tudnak kifejezni. Rosszul esik neki mert nem adod oda, persze hogy sír. Csalódott, de azt még nem tudja kifejezni. Én igyekszem gyorsan elterelni a figyelmét ha akaratoskodik, átviszem a másik szobába, adok neki valami mást ami izgalmasabb, a lényeg hogy kizökkenjen abból az állapotból. :) Néha én is kiborulok hogy ATYA ÉG, NEEE!! :D De próbalom higgadtan kezelni a kitöréseit.
2016. jún. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam, hogy ez ilyenkor még nem igazi hiszti, hanem így fejezi ki a csalódását, mert rájön, hogy vannak fizikai határok. Pl. enyém akkor sírt nagyon,amikor be volt csukva az ajtó és nem tudott kimenni az apja után. Vagy a műanyag játékokat le szabad dobnia, de az üveg poharat nem. Vagy nem tépheti meg a macskaszőrét. Nem érti, hogy miért nem lehet, és a csalódásukat sírással tudják kifejezni. Ez még nem az a hiszti, amikor "manipulálni" akar, hogy vegyél meg valamit.
2016. jún. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!