Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknél apuka nem segít sokat...

Akiknél apuka nem segít sokat a gyerek körül, azok ezt előre tudták róla vagy meglepetésként érte őket szülés után?

Figyelt kérdés

(A segít szóért bocsánat, tudom, hogy nem segít, hanem együtt csináljuk, csak így bonyolultabb lett volna a kérdésem.)


Pl. tudtad előre, hogy nem lesz melletted (akár a munkája miatt, akár az akarat hiánya miatt, akár mert nem tud mit kezdeni egy kisgyerekkel) vagy meglepi jött a szülés után?


2016. jún. 25. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Engem anno forditva lepett meg a dolog. 22 eves volt, en 20, amikor varatlanul jott a baba, viszont nem jott szoba koztunk az abortusz. En egyetemre jartam, o mar rendes munkat vegzett (fonokhelyettes volt egy ettermben, ja es kulfoldon lakunk, ugyhogy nem volt rossz fizuja egyaltalan), tehat megtartottuk, anyagi gondot nem okozott.

nagyon nagyon szereti az elso perctol fogva, buszken mondta es mutatta mindenkinek, hogy o apuka, es ez a gyonyoru mano az o kislanya

2016. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk is meglepi baba volt. Váratlanul ért h nem segít, nem csinál tulajdonképpen semmit körülötte, még az odáig oké, ne tegye. (Belefáradtam a kérlelésbe) de az hogy abba bele tud szólni hogy öltöztetem, mitől lila a térde, keze (most indult el egyedül) vagy hogy mikor vigyem sétálni stb. Ezt nem szeretem. Egész nap a telefonján csüng, szombatonként szórakozni jár. Hidd el én se így képzeltem, csalódásként élem meg..
2016. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
sajnállak utolso :S
2016. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Köszönöm :( :(
2016. jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy nem konkrétan a kérdésre válaszolok, de én sok családban úgy veszem észre hogy úgy van, hogy az anyuka is úgy gondolja, hogy a gyerek/háztartás a nő dolga, ezért magára vállalja az egészet, hiába nem segít semmit a pasi :-( Náluk az a természetes hogy anya csinálja, apa meg el van és ennyi. Sajnos. Szóval az ilyeneket nyilván nem éri váratlanul a dolog.
2016. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is meglepetés volt... :D A férjem a kisfiúnk születése után is úgy élte az életét mint előtte. Pénteken, szombaton sörözés, hétvégén 10-ig alvás, míg én kínlódtam a gyerekkel ő pihent a szobában, azt mondta hogy ő nem tud mit kezdeni a fiúnkkal mert nagyon pici.

Egy ideig elviseltem, ritkán szóltam, aztán amikor a fiúnk 4 hetes volt, kikeltem magamból, hogy talán hétvégén egyszer ő is felkelhetne a babához mert én annyira kivagyok készülve, hogy szívem szerint felvágnám az ereimet csak vége legyen ennek a kínlódásnak. Na akkor már elkezdett besegíteni, felügyelte a babát amíg fürödtem-mostam-főztem stb, de a régi szokásai megmaradtak. (nem pakolt el maga után, sörözés, kupi stb...)

A fiúnk fél éves volt amikor már hetek óta kérleltem a férjemet, hogy változtasson kicsit mert nagyon megnehezíti a helyzetemet a baba mellett azzal, hogy semmiben sem segít (legalább maga után pakoljon el pl). Begurultam és közöltem vele, hogy váljunk el, mert én inkább nevelem a gyereket egyedül de attól ahogy ő viselkedik már rosszul vagyok. Megkértem, hogy költözzön el, persze azonnal észhez kapott és változtatott. Elkezdett segíteni, mosogatott, néha átvállalta a főzést, összeszedte a játékokat, még néha porszívót is fogott, végre nem én hordtam be a fát télen, nem én nyírtam a füvet nyáron, igazán aktív lett. A fiúnkkal elkezdett foglalkozni, rájött hogy ez végülis tök jó móka is lehet, olyan ötletei lettek amiket én csak lestem, olyan jól elvoltak a kicsivel. Hétvégente egy éjjeli kelést bevállalt, vagy egy korai reggelt, hogy egy kicsit többet aludhassak. Szuper apa lett és azóta is az, most már 3.5 éves a fiúnk és van egy kislányunk is aki 1.5 éves. Mindenben segít, mindent közösen csinálunk, így minden könnyebb, egyszerűbb. Azóta a házasságunk helyre jött, a depresszióm elmúlt, minden szuper. (Na jó, azért nálunk is vannak kemény napok, rossz napok, vita is van, de ezek csak felszínesek)

2016. jún. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nálunk tervezett baba a fiunk. Sőt inkább a ferjem nagyon akarta én még vártam volna. Már a várandósság alatt is voltak gondok. Kifejezetten jól bírtam a 36. hétig aztán elfáradtam. Végig melóztam,füvet nyírtam,10 kg-s kutyakaját cipeltem,bevásároltam mert ő fix beosztásban dolgozott én meg változóan ezért minden rám maradt. Aztán Megszületett a drága kicsikém és még rosszabb lett. Ő nem bírta a gyereksírást. Segítségem nem volt így volt hogy fürdeni se tudtam elmenni mert nem vigyázott addig sem a kicsire. Füldugoval aludt mellettem :( Aztán 4 hónapra rá beiratkozott egy suliba így már hétvégén se volt velünk. Összejött ott egy nővel és a vicc az egészben hogy most annak a nőnek csinált gyereket...1 éve vagyunk külön és a 21. hétben jár már a nő... Mi meg még el sem váltunk... A kérdésre válaszolva nem sejtettem,hogy ilyen lesz...Alapból egy kiegyensúlyozott kapcsolatban voltunk. Szerintem sok férfi nem tudja mivel jár egy gyerek :( megcsinálni könnyű de felnevelni...
2016. júl. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!