Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy csecsemőnek kilövetik a szülei a fülét?

Figyelt kérdés
Van egy 16 hónapos kislányom és soha eszembe sem jutott ilyesmi... Elég szegénynek az oltásokon túlesni, még pluszba legyen szúrkálva a felnőttek kénye kedve miatt? Arról nem beszélve, hogy begyulladhat, vagy kitépheti(k) a fülbevalót. Szóval én ezt nem tartom jó ötletnek csecsemő korban. Majd később, ha a ő maga szeretne, akkor természetesen megengedném. Nektek mi erről a véleményetek? Illetve azok az anyák akik kilövetik, milyen indíttatásból teszik ezt?
2016. jún. 25. 12:02
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
65%
Én nem lövettem, hanem amikor jöttünk haza a kórházból, a csecsemős nővér kiszúrta neki és beletette a fülbevalót. Sokkal jobban sírt egy szimpla öltöztetésnél, mint akkor... 😊
2016. jún. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
52%

En sem szeretnem, foleg azert, mert nagyon durva fémallergiam van nekem is, es anyukamnak is. Siman o is orokolhette. Mi a gyurut es a karkotot sem birjuk hordani, a fulbevalotol meg omlik a genny a fulunkbol. Nekem sem lovette ki anyum, 4. Osztalyos voltam, amikor megkertem ra, hogy had legyen lyuk a fulemben, mentunk egy egybol.

Az en kislanyomnak sincs, 5 honapos. Az anyosom is kerdezte, hogy nem lesz-e kilyukasztva a fule, mondtam, hogy nem szeretnem... Erre aposommal vettek egy nagy draga kisbabaknak valo aranyfulbevalot.:) de akkor sem fogom kilyukasztani neki!

2016. jún. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
28%
Ha lányom lenne akkor se csinálnám ezt vele. Majd ha elég nagy lesz, eldönti, hogy kell-e neki fülbevaló, vagy nem. De nem fogom már most megváltoztatni a testét, az az ő joga egyedül. Nem tetszik ez a "trend" ami itthon van, hogy már pici babáknak lyukasztják a fülét. Arra emlékeztet, mint amikor Amerikában a kisfiúkat körülmetélik, pedig semmi orvosi/vallási ok nincs rá, csak az, hogy "így szokás". Barbár dolog.
2016. jún. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
22%

Fiam van, de a lányomnak sem lövetném ki a fülét. Egyrészt felesleges fájdalom, mégha csak egy mp-ig tart is, de minek. Egy ékszer miatt, amit ő nem is tud értékelni. Ha kérné, akkor lövetnénk ki egyből és kész.


Nekem 87-ben kiszúrta a védőnő, mert akkoriban ez vitán felül állt, anyám a spejzban bőgve hallgatta végig, ahogy üvöltök. Szóval én már nem követném el ezt a hibát.:)

2016. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
72%

utolsó, akkor elég béna volt az a védőnő, anyukád meg gyenge, hogy ha már kilyukasztatta, legalább vett volna ölbe, hogy vigasztaljon.

Az én lányomnak lett fülbevalója, a bcg-oltással együtt berakták a kórházban, meg se nyikkant azon kívül, hogy éhes volt már...

2016. jún. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
12%
A környezetemben minden kislánynak fülbevalója van. A rokonokat megkérdeztem, páran azért lövették ki, hogy lányosabb legyen, de a többség szerint szokás, meg így szebb, meg nem is fáj annyira. Én lövettem ki a fülem tiniként, jobban fáj, mint az oltás, és kellemetlen is utána sokáig.
2016. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
65%
Kilövettük, nem sírt, nem volt gond, kapott szép fülbevalókat és később már ő választotta ki. Csak az probléma, amiből problémát csinálunk.
2016. jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
49%
7, persze, hogy nincs probléma, csak az ellenzők nem merik azt mondani, hogy nem és kész, muszáj valami ideológiát gyártaniuk mellé...
2016. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
49%

"Nekem 87-ben kiszúrta a védőnő, mert akkoriban ez vitán felül állt"


84-esként nem szúrták a fülem. Én dönthettem óvodásként.


Egyébként nem érdekel, hogy más kilöveti-e a gyereke fülét. Mondjuk elég viccesen tud kinézni a nagy fülbevaló a kopasz babán.

Én nem lövettem ki a picinek, sokszor kérdezik, mikor fogom, de elfogadják amikor mondom, hogy ha majd kéri. Nem zavar, ha emiatt fiúnak nézik is.

2016. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
46%

Majd ha ő szeretne, akkor lesz fülbevalója. Engem csak zavar a 2 ronda lyuk a fülemen, ami 10 éves korom óta nem forrt be (akkor vettem ki a fülbevalót, azóta soha nem volt)

Nekem a kórházban csinálták meg. Borzasztónak tartom, hogy hazaviszek egy 3 napos kisbabát és már ott virít a fülbevaló a fülében...

2016. jún. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!