Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan sikerült a Kislányotoka...

Hogyan sikerült a Kislányotokat az éjszakai pelusról és ivásról leszoktatni és mennyi idősen? Szeptemberig nem lesz közösségben, attól még van esélyünk? Köszönöm, ha volna jó tanácsotok!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nektek hogyan sikerült a Kislányotokat az éjszakai pelusról és ivásról leszoktatni és mennyi idősen?

Az a problémám, hogy Kislányom lassan 3 éves és ha nem teszek rá pelust, akkor éjszaka 2 óránként fel kell kelljek és teljesen ki vagyok készülve, jobban mint a szoptatás időszakában.

Ő egy éves sem volt, amikor a nappali pelusról nagyon ügyesen leszokott.

PVC lepedőt teszek alá, de így is majdnem naponta kell mossam a takaróját, hiába kelünk 2 óránként.

Szeptemberig nem lesz közösségben, attól még van esélyünk?

Köszönöm, ha volna jó tanácsotok!


2010. ápr. 13. 21:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés. Én is várom rá a válaszokat, bár az enyém még csak 16 hónapos, és még nem is kezdtük el a bilizést.. hogy a csudába szoktattad le 1 évesen a nappali pelenkáról?!
2010. ápr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Jó volna rá válasz...

A bilijének mit szólt?

1 éves sem volt, de már akkor önálló volt, mostanában pedig már egyre kevésbé az?!

Sok sikert!

2010. ápr. 13. 22:01
 3/17 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, hogy a "bilijének mi szólt?"
2010. ápr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A bilijével összebarátkoztattad?
2010. ápr. 13. 22:26
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem. De mint írtam, még nem kezdtem el a szobatisztaságra szoktatást, 16 hónaposan még nem tartom rá érettnek. Védőnőnk szerint elég ha nyáron elkezdjük, akkor lesz másfél éves.
2010. ápr. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen felesleges eröltetni az éjszakai pisilést és 2 óránként kelteni. Adj rá pelenkát és majd leszokik erről is magától ha eljön az ideje. Ha így ébresztgeted és nem adod rá a pelust lelkileg árthatsz neki és később lelki okokból fog bepisilni. Attól hogy közösségbe megy nem baj hogy éjszaka pelenkás. Éjjel nincs oviban. Vannak gyerekek aki kicsit később lesznek éjjelre is szobatiszták szépen ki kell várni az idejét.

Amúgy meg este már ne adj neki sokat inni.

2010. ápr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondod komolyan, hogy éjjel felébreszted 2 óránként a gyereket?!!! A legmélyebb álmából is? Uramisten, az idegrendszerét tönkreteszed teljesen!!! Miért nem lehet rajta éjszaka pelenka? Az oviban nem marad ott a gyerek éjszakára, és nappal meg nincs gond!
2010. ápr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a meggyőző magyarázatokat!

Nyáron könnyebb az ilyent.

Párom sajnos ellenzi a pelust, mert már szerinte nagy lány és mindig vita van ebből, mert Ő már fél éves korától szobatiszta volt Anyosomék szerint!

2 óránként tud is pisilni, sőt van, hogy a 2 óra alatt bepisil.

Közösségbe csak szeptembertől megy és szerintem a nyárra leszokna.

Szerintetek általában a Gyermekek mikor lesznek éjjelre szobatiszták?

Sajnos nem csak este, de még éjszaka is felkel kb. 2-4 óránként a cumisüvegéért magától és sír, ha nem adok Neki.

Köszönöm a segítő válaszokat: Anita

2010. ápr. 13. 22:50
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

22:37-es vagyok.

Ha nem fejezitek be a pároddal együtt ezt a pelenka tilalmat tuti tönkre teszitek a gyereket vele.

Valószínűleg már most is ezért pisil be mert gyötritek vele. Ráadásul pihenni sem tud. Így sosem lesz szobatiszta.

Sajnálom hogy a férjed véleménye fontosabb mint e gyerek lelke.

Adj rá pelenkát, és majd leszokik. Ha eddig megtudtátok venni éjszakára is megtudjátok.

Jaaa és ha ennyit iszik akkor mit csodálkozol hogy pisilni kell neki? ha te innál egész éjjel te is pisilni járkálnál. Csak egy gyerek nem bír a mély álmából állandóan felébredni.

Szoktasd le a sok ivásról ás pelenkázd!

2010. ápr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Sztem nálatok valami nagy baj van.. és a gyereket is tönkreteszitek. :(


Egy gyerek kb. 15-16 hónapos kortól észleli, ha nem tiszta a pelenkája, de persze vannak ettől igen eltérő esetek is.. Az egy évesen pelus nélküliséget korainak tartom, de ha Te azt mondod, szobatiszta volt, minek kételkedjek? (bár mégis kicsit kételkednék...)


A nappali szobatisztaság egy idő után hozza magával az éjszakai szobatisztaságot is.


Ti jelenleg gyötritek a kislányt azzal, hogy az éjszakái nem nyugodtak, nagyon is nyugtalanok... Ő is kel, és ti is keltitek pisilni!


Könyörgöm rakjatok rá éjjel pelenkát, és várjátok meg, míg magától szól reggel, ha pisilnie kell!!!

2010. ápr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!