Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudok uralkodni magamon,...

Nem tudok uralkodni magamon, mindig ideges leszek a babámra. Valaki jár/ járt hasonló cipőben? Milyen módszer vált be?

Figyelt kérdés
Most 7 hónapos a babám. rengetegszer van olyan,h látszólag ok nélkül szenved, sír. Minden igényét megpróbálom kielégíteni, de csak folytatja (nem fogzik, nem fáj a hasa, az teljesen más sírás szokott lenni). Néha már odáig jutok, h nem érdekel bármi baja van is. Borzasztó ezeket leírni, de akkor is ezt érzem. Nagyon ideges tudok rá lenni, sokat veszekszek vele (hiába tudom,h semmi értelme és még rosszabbat is teszek vele) végtelenül szégyellem magam, de képtelen vagyok uralkodni magamon. Minden nap úgy kelek,h na ma nyugodt leszek, de képtelen vagyok rá. Más anyák olyan higgadtak nem értem, h csinálják...

2016. jún. 29. 09:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Miert kellett lepontozni? Talán irányítani tudja a babat? Igenis el kellene fogadnia a helyzetet es ahogy fent irta valaki, ne legyenek elvárásai. Sírós a baba? Majd elmúlik, túl lesz rajta. Most olyan mintha a végtelenségig tartana, de vége lesz, 2 évesen mar nem lesz sírós, de mar egy évesen is olyan okosak hogy nem nyuglodnek ok nelkul egész nap. (Nyilván vannak akkor is rossz napok de nem minden nap). De lesz mas nehézség, akkor is el kell fogadni. Meg kell vele birkózni. Amikor megszületett a fiam, en sem tudtam elfogadni az anyaságot. Nem tudtam elfogadni, hogy megváltozott az életem, hogy egy hasfajos egész nap nyafogos gyereket kaptam, a többi barátnőm babája bezzeg... Aztán lassan megtanultam, hogy minden időszaknak vége lesz egyszer es nem kell panikolni. Próbáld meg hogy többet kimozdultok, menjetek setalni, ismerősokhoz, ringatora, játszótérre stb. Te is menj emberek koze amikor csak le tudod passzolni a babat.

Csak próbáld meg elfogadni, hogy most ez a dolgod, tudom hogy szörnyű idegesítő, hogy sír de nem azert sír ,hogy téged bosszantson. Neki még rosszabb, ne vedzekedj vele. Ha küzdesz ellene, az sokkal tobb energiát lesziv mintha békében elfogadod ami jon. Mindneki olyan gyereket kap, akitől tanulhat valamit. Neked elfogadast es türelmet kell tanulnod.

2016. jún. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Igazán már az segített,h biztattatok. Nagyon köszönöm a tanácskat minet kipróbálom!!!:) A férjem is bátorít, de úgy érzem,h fogalma sincs arról ami egész nap történik és ilyenkor hajlamos vagyok félvárról venni amiket mond, pedig sokszor igaza van. Kicsit szíven ütött a 12:07-es író, h sajnálja a babámat. Eszembe jutott,h a tervezéskor elhatároztam,h én leszek a legjobb anya, mindenben segíteni fogom bármi is legyen és most hol érzem magam most...akár hiszitek akár nem fejben kólintott és rájöttem,h tényleg össze kell szednem magam ezért köszönöm. Bár nem gondolom, h orvos kellene meg persze el sem tudom képzelni,h megütöm.:D de mindent csírájában kell elfojtani.

Azért,ha valakinek van egyéb stressz levezetési ötlete gyerek mellett szívesen fogadom.

2016. jún. 30. 16:16
 13/13 anonim ***** válasza:
A babáknak szeretetre, törődéstorodesre és odafigyelésre van szükségük. Anyaként egész nap helytállni nem könnyű feladat! A mozgásfejlődés hajnalán minden picurnak ingerekre van szükségük, a környezetük és saját maguk lehetőségeinek felfedezésére és hát ki lehetne ebben segítségére mint az egész napot vele töltő nevelő, jelen esetben te. Légy kreatív, foglalkoztasd, kúszó, mászó játékok, séta, barangolás a szabadban, keress babás társaságot, kérj batran segítséget akár nehany órára is, amit magadra fordíthatsz! Ettől nem leszel rossz anya.. de nyilván nem jó út az, ha egész nap ingerült, feszült vagy, sem törpidnek, sem neked nem megfelelő jövőkép. Ne a hibákat keresd, hanem a megoldást! ..és a legfontosabb a napirend!! Picurodnak még nincs fogalma az időről, de ha a főbb események minden nap kb ugyanabban az időben és sorrendben történnek, kiegyensulyotzottabb gyermekké fejlődik és lényegesen egyszerűbb lesz kezelni az esetleges "konfliktusokat". Még egy megjegyzés a mozgásfejlődéssel kapcsolatban: mindenképp javaslom a mozgásfejlődés sorrendiségét betartani, és minden egyes fázist végigjárni, hiszen ezek elsősorban nem azt a célt szolgálják, hogy a gyermek mielőbb megtanuljon jarni, hanem hogy az idegrendszeri kapcsolatok megfelelően fejlődjenek! ! Egy egy állomás kihagyása a későbbiekben komoly gondokat okozhat a kisgyermeknek! Am. Remek játékok léteznék ezzel kapcsolatban, amik azon túl, hogy szórakoztatják a babát, indirekt módon fejlesztik is!
2016. júl. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!