Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái!...

Tápszeres babák anyukái! Milyen sorrendben váltottátok ki az étkezéseket és hány hónapos korban?

Figyelt kérdés

Azt is leírnátok, hogy melyik étkezésre mit adtok?Pl.gyümölcs, vagy főzelék, esetleg tejpép?

Előre is köszönöm!


2010. ápr. 14. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia én 5és fél hónaposan kezdtem el a kóstoltatást. Akkoriban a babám nagyon rossz evő volt, csak 4szer veett egy nap. Ezért a tízórai idejére beszúrtam egy gyümölcsös étkezést. Ezt csináltam egy darabig, aztán az ebédet váltottam ki. Végül az uzsonnát. Most 10 hónapos, reggel és este kap tápszert (Sinlaccal, mert refluxos volt, és emiatt sokkal laktatóbb). Néha a tízórai idején alszik, olyankor ebéd után kínálok neki gyümölcsöt. Az uzsonna kezdetben tejpép volt, ill. ilyen áltaam gyártott pép, mert tejfehérje allergiás. Szóval natúr rizspehely tápszerrel, meg ilyenek. De fogjuk rá, hogy tejpép.

Az ebédet meg úgy csináltam, hogy először megfőztem az almát. aztán alma-krumpli pár napig, egyre emelve a krumplit fele-fele arányig. Aztán ebbe az alma-krumpliba tettem répát, addig variálva, míg az icipici répától kezdve egyre emeltem az adagot és az almár csökkentette, így maradt a krumpli-répa. Aztán jött a borsó azthiszem... de mindig így csináltam, hogy a krumpli volt az alap és emellé variáltam a másik kettőt.

2010. ápr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! 9 hós a lányom. A napunk úgy néz ki, hogy táp, gyümi, főzelék, gyümi, táp. Ilyen sorrendben váltottam: tízórai, uzsonna, ebéd, nekünk így javasolta a dokink. 4 hónapos korától kezdtem a hozzátáplálást. 6 hósan már tuti így evett, mint most. Szeret mindent, nagyon jó evő. Tejpépet én csak alkalomszerűen adok, mert nem kövér a babám, de hogyis mondjam, nincsenek súlyproblémáink :-) Azt mondta az orvosunk, hogy persze kaphat nyugodtan, de azért szépen módjával, szóval ne állandóan mondjuk uzsonnára azt kapjon. Remélem tudtam egy picit segíteni! Jó babázást!
2010. ápr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtük az almalével, utána alma 10óraira. Ez után tejpép estére. Répa krumplival kell kezdeni a kóstoltatást (nekem ezt mondta a doki) 5 hónaposan kezdtük. Utána sütőtököt adtam, A főzelékeket ebédre, először pár kanál főzi és tápszer. Egyre több főzi ha nincs baja tőle és a tápszer elmarad. Most 6 hónapos, 10órai alma vagy öszibarack banánnal, ebéd főzelék, már a sütőtök csirkehússal is megy :) uzsi tejpép gyümölccsel vacsi tápszer
2010. ápr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, én 4,5 hónaposan kezdtem almapépet adni kanállal uzsonnára. Majd fokozatosan 2-3 naponta más gyümölcsöket is kapott. 5,5 hónaposan kezdtem az ebédet kiváltani főzelékkel. Sütőtökkel kezdtem, mert az édes, mint a gyümölcs. 1 hónap múlva már evett céklát, salátát, cukkinit, brokkolit. A sárgarépát a mai napig nem eszi meg. 6 hónapos korától kap husit is a déli főzelékbe. Most 8 hónapos és eszik karfiolt, spenótot, kelkáposztát, zöldborsót, lencsét. Már kapott sertéshúst, csirkemájat, tojássárgáját. Kap babakekszet is nasinak.

Jelenleg a reggeli, a tízórai és a vacsi tápszer. Sajnos tejpépet nem ehet, mert tejfehérje érzékeny.

2010. ápr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy Sinlacot én is iratok fel, mert Pregominos a babám.

Mindenkinek köszönöm!

2010. ápr. 15. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!