Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tésztát mikortól és milyen...

Tésztát mikortól és milyen formában adtatok először a babátoknak? Tésztás recepteket megosztanátok velem? Babám 8 hós. Azért kérdezem mert üveges bébiételbe már 7 hós kórtól van tésztás, de a babám nem eszi csak amit én főzök.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 16. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 10 hónapos, én múlt héten csináltam először neki durumtésztát, pici olajon sütöttem hozzá csirkemellet, és erre öntöttem az univer paradicsomos-burgonya bébiételt(nincs benne cukor). Persze összeturmixoltam, amennyire lehetett. Az én kisfiam nagyon szerette. De durumtésztából már te is csinálhatsz neki, ha már kóstoltattál vele pl. kekszet, kiflit, szóval lisztes dolgokat.
2010. ápr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is durumtésztát adtam először, 8 hónaposan a kislányomnak, de én csináltam hozzá spenótot, ici-pici fokhagymával és picuri sajtot is reszeltem rá. Bekevertem egy kis anyatejjel, de szerintem lehet tápszerrel is. Én csak villával törtem össze és nagyon szerette :)
2010. ápr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 7 hónaposan adtam neki először tojás nélküli tésztát csirke husival. Utána kapott disznó husival is olyan pörkölt félét. Most 9 hónapos és rendes tésztát szoktam neki adni amit mi is eszünk, boltit amikor nincs időm vagy erőm gyúrni, de legtöbbször házit. Evett már túrós tésztát is. Először natúr joghurtot tettem rá neki tejföl helyett (a szalonnát lehagytuk róla) később tejföllel ette. Brokkolis tésztát is szoktam neki adni. Kifőzöm a tésztát, a brokkolit is megfőzöm sós vízben utána az egészet egy pici margarinon megfuttatom, teszek bele egy pici zúzott fokhagymát +még sót,mixelem és így eszi. Ha nagyon sűrű akkor a brokkoli főző levéből is teszek bele.

Egy másik recept a macisajtos tészta,nagyon szereti:)

2010. ápr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötleteket! :)
2010. ápr. 18. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!