Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány órakor kéne fektetni és...

Hány órakor kéne fektetni és fürdetni?

Figyelt kérdés
Férjem reggel a baba ébredése előtt elmegy dolgozni, este 18:45-re ér haza. Eddig 21 óra körül fürdetett (mindig ő szokta), de nekem kicsit késői. Sokszor nyűgös addigra már a baba, fürdés után pedig én még etetem és altatom, így fél 10 körül végzek. Utána még cumisüveg sterilizálás, gyors pakolás a konyhában, majd zuhanyzás, fogmosás és alvás. Így nincs szabad estém, nem tudok pihenni. Ráadásul sokszor 19 és 21 óra között is én vigyázok a babára, mert a férjem a kertben tesz-vesz, netezik vagy sorozatot néz. Szerinte jó így. Szerintetek?
2016. júl. 28. 17:44
 1/7 A kérdező kommentje:
4 hónapos a baba
2016. júl. 28. 17:45
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi mindig a babahoz igazodtunk.

Amikor még este 10 előtt nem aludt, akkor fürdettük 9-kor.

Most este 7 a fix időpontunk, mert mar csak egyszer alszik napközben és 8-ra kidől.

2016. júl. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a mi lányunk 6kor kel (velünk együtt), és 20.00-kor fürdetünk
2016. júl. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Eszter76 ***** válasza:

A babának jó így, de neked úgy tűnik, nem - és az nem jó. Nálunk a gyerekek (mind a 3) 9-kor fekszenek, iskolaszünetben kicsit később, a baba (1 éves) szintén, de mi "bagoly" típusok vagyunk, tizenegy-éjfél, mire alszunk, így van "szabad" esténk.

Két dolgot tehetsz, az egyik, hogy ráveszed a férjed és kicsit korábbra teszitek a fürdést.

A másik, hogy veszel még egy garnitúra cumisüveget és hagyod a csudába az esti sterilizálást meg konyhapakolást. Megvár reggelig is. :-) Amikor a baba elaludt, ne csinálj már semmit a zuhanyzáson, fogmosáson kívül, így marad időd magadra és a párodra is.

2016. júl. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

egyébként lehet furán hangzik, de szerintem meg a babának kell igazodnia..ezt úgy értem, hogy neki végül is nincsenek még kialakult szokásai, nincsen napirendje, sokan ellenzik ezt a mondást, pedig szerintem így van: olyan mint egy tiszta lap, azt írsz rá amit akarsz..a mi lányunknál legalább is így volt, ugyan hasfájós volt, de a főbb napirendi pontok kialakultak 3-4 hónapos korára, nyilván az esti elalvás csúszott a hasfájás miatt, de a fürdetést akkor is megtartottuk 20.00-kor ha a fene fenét evett..

és bármilyen szokásról legyen szó, legyen az napi rend, étrend, program stb. 3-4 nap alatt képesek megszokni, ha az ember következetes...

én azt mondom, nyilván rugalmasság kell hiszen kisbabáról van szó, de az akkor sem jó ha hozzá igazodik az egész család, hiszen neki nincsenek kötelezettségei, nektek viszont van, amik az ő érdekét is szolgálják pl apuka nem mehet fáradtan dolgozni, mert ha nem teljesít jól az az állásába kerülhet és így a családra nézve is veszélyes.

2016. júl. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi is ujszulott koratol este 9 kor furdetunk, mert mindketten keson fekvok vagyunk. Utana a ferjem elhagyott, igy ketten maradtunk, es maradtam a 9 oranal, majd szopi es 10 korul alvas. Es igy reggel 8 kor kel. Mivel en sem szeretek koran kelni, nekem ez igy nagyon jo. 10 tol ejfelig van idom magamra.

Szerintem ugy alakitsatok ahogy mindenkinek jo.

2016. júl. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nem a babával van probléma, hanem a férjeddel, úgyhogy eléggé kategória-tévesztés, ez egy kapcsolati kérdés. Ettől függetlenül célszerűbb lenne eg korábbi fürdetés, és utána ő tud még sorozatot nézni... vagy urambocsá' tölthettek együtt egy kis időt.
2016. júl. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!