Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy macska, mint gyerek?

Egy macska, mint gyerek?

Figyelt kérdés

A párommal korábban beszéltük, hogyha én is úgy érzem, akkor vállalunk gyereket. (Mondtam, hogy úgy nem fogok szülni, hogy nem érzem azt, hogy akarom-szerintem sok anyának úgy sem megy a gyereknevelés, hogy akarta a gyereket, nemhogy, ha nem is akarom.)


Most újra előjött a téma. De továbbra sem akarok. (Azt már korábban is mondtam neki, hogy egyáltalán nem biztos, hogy majd akarok és ha így nem akar, akkor mondja meg, de ne csaljon meg!)


Ő viszont most valamit "észrevett". Azt mondja, hogy azért nem akarok gyereket, mert van egy macskám és ő olyan nekem, mint egy gyerek. Azt én is tudom, hogy az átlagosnál több időt, energiát és pénzt fektetek a cicámba. De szerintem semmi köze a gyerek dologhoz. Tény, hogy akkor vagyok boldog, ha látom, hogy jó neki. Egy olyan cica, amelyik egyáltalán nem jár ki az udvarra sem. Szóval azt nem lehet rá mondani, hogy koszos, bolhás, stb...

Az is vitaforrás nálunk, hogy szerinte sokat költök a kajájára. (Gourmet kap napi 2x, whiskas alutasakos vacsorára, napközben pedig száraz: friskies crunchy&soft+jutalomfalat:dreamies)

Velem alszik az ágyban, de ez már így van mióta hazakerült. És amivel igazán kiborítom a páromat az, hogy 5 éve nem mentem el többnapos nyaralásra, mert őt nem akarom cipelni, de másra meg nem bízom. (De neki mondtam, hogy menjen a barátaival!) Ellenőrzésre is hordanom kell havonta a cicámat, mivel ételallergiája van.


Lehet, hogy igaza van? Ez már nagyon durva? Az ismerősöknek már nem is igazán "merem" mondani, hogy most lett kész három takaró a nevével hímezve :) Lehet, hogy nekem ő a "gyerekem"? Van ilyen? Más esetleg érzett így háziállat iránt a gyerek előtt? Vagy egyáltalán valaha?

Kérlek legyetek megértőek, így is elég sokat szembesítenek azzal, hogy macskaőrült vagyok. Pedig az érdekes az, hogy a macskákat utálom, soha egyet sem szoktam megnézni vagy simogatni. De az enyém más.



2016. júl. 29. 10:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy kissé túlságosan korlátozza az életed. Nem csak a gyerekvállalást nehezíti meg, hanem minden mást.
2016. júl. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez nem a gyerekvállalás/nevelés kategória kérdése, inkább párkapcsolati, esetleg az állatok/macskákhoz áttehetnéd. Ettől függetlenül komoly gondok vannak ige, azt már meg sem említem, hogy erősen túleteted a macskádat, marhára nincs szüksége ennyi táplálékra, kórosan elhízott lesz, hacsak már most nem az. De mondom, szerintem kategóriát tévesztettél. No, ha pedig te nem akarsz gyereket, Ő meg igen, akkor nem kell mentségeket meg kibúvókat keresni, el kell szépen válni és nem egymás idejét rabolni, ennyire eltérő igényekkel. Én tutira agyérgörcsöt kapnék, ha már 5 éve azért nem jönne a kedvesem nyaralni velem, mert a macskája miatt parázik, pedig magam is tartok állatot, igaz, nekem 2 vizslám van. És valószínűleg még ez a legkisebb gond ott nálatok.
2016. júl. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
22%

Én imádom a macskákat. Rajongok értük, miközben más állatra rá sem bírok nézni és tudom, hogy ha lenne nálunk, de uram nem engedi, akkor ugyanígy viselkednék vele, mert beléjük vagyok bolondulva. Viszont van gyerekem és az irántuk érzett szeretetem messze meghaladja a macskák iránti rajongásomat, ezt biztosan tudom.


Nem tudom miért nem akarsz gyereket, ezt a részét én nem érthetem, mert szerintem fantasztikus dolog és semmiért sem cserélném el azt, hogy anya lehetek.

2016. júl. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

Nem gond a macska, én a kutyámmal voltam/vagyok így, macskám is van, mégis akartam gyereket.

Egyet azért had jegyezzek meg. Ha már sokat költesz a macskára, akkor ne a hülye túlreklámozott Friskies meg Whiskas szarral etesd, hanem vegyél neki prémium tápot! Pl Royal Canin, Acana, Orijen, stb... ezekben nem szemét van mint a Friskies, whiskas és társaiban.

2016. júl. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
31%

nekem kutyám van. imádom őt, de ennyire nem esek túlzásba vele mint te. esténként kap vacsit, néha fogtisztítót + séta ha úgy van(egyébként kertesben lakunk). évi egy orvos a tuti, amikor oltatni kell.


nem alszik velünk együtt ágyban, mert az neki se jó. tudnia kell, hol a helye. nem emelkedhet a gazda fölé, mert akkor lesznek igazán nagy bajok. lehet a te macskád is a fejedre nőtt.


egyébként tényleg olyanok ezek a házikedvencek mint a gyerekek. kell etetni, orvoshoz vinni, következetesen nevelni(főleg a kutyákat) és hát mind a kettőhöz ész kell. olyan embernek kár gyerek vagy állat, aki nem tud velük bánni.

2016. júl. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Szándékosan tettem ide a kérdést, mert ANYUKÁK válaszát várnám, hátha van esetleg valaki, aki érzett így a gyerek előtt és ez megváltozott/ vagy mellette mégis vállalt gyereket! Tudatosan raktam ide, de egyébként mindenki véleménye érdekel.
2016. júl. 29. 10:48
 7/23 anonim ***** válasza:
64%

Hát, maradjunk annyiban, hogy többet pátyolgatod, mint páran az igazi gyereküket...

Nekem is előbb volt macskám, mint gyerekem, és érezhetően kevesebbet foglalkozom vele, mióta gyerekeink is vannak. De mondjuk ez lehet, hogy attól is van, hogy akkor még kölyök volt, most meg egy magának való vénember. :) Nyaralni simán el tudunk menni mellőle, napi egyszer adnak neki anyósomék enni, a fennmaradó időbenmeg boldogan körbealussza a házat, végre nem piszkálja senki.

Ezzel együtt lehet, hogy TÉNYLEG nem akarsz gyereket, mert én macska mellett is tudtam, hogy szeretnék.

2016. júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
43%

Igen, ez már durva. Én imádom a macskákat, de ez nekem sok. El sem tudom képzelni, hogy bármilyen állat az ágyban legyen (gyerekként nem érdekelt).

Ráadásul nem kell minden drága sz@rral tömni az állatokat. A mi macskánk nem is fogadja el ezeket a luxus kajákat, az egeret imádja és a nyesedékeket. Lehet, hogy ételallergiája sem lenne, ha normális kaját kapna, sőt lehet, hogy a mozgás is hiányzik neki, mint ahogy egy embert is megbetegít a mozgásszegény élet, így egy állatot is. Ha kimozogná a sok mérget a szervezetéből, biztos, hogy meggyógyulnak.


El is tudsz utazni hosszabb időre, mivel vannak macska hotelek.


És azt is megértem, hogy bosszantja a párod, hogy szórod a macsekre a pénzt, mert azt látja, hogy a közös jövőtök megalapozásától veszed el javarészt. Mert ugye ez nem csak az ő feladata.


Szerintem egyáltalán nem vagy még agyilag felnőtt. Bocsi

2016. júl. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
25%

ma 10:47

A kutyám 7 éve alszik velem/velünk, és nincsenek "nagy bajok", sőt semmi baj nincs, rettentő szófogadó, nyugodt, alázatos, kedves kutyus. Amiért Fennel azt mondja, nem biztos, hogy úgy is van.

2016. júl. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%

Igen, szerintem van ilyen! De én nem hiszem hogy ez akkora probléma lenne.

Úgy gondolom hogy majd neked is eljön az az időszak mikor babát szeretnél.

Csak ki ne csússz az időből.

Nekem van olyan ismerősöm aki a macskáit ugyanígy gondozza ahogy te, ő ezzel pótolja hogy nem lehet gyermeke.

2016. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!